Lifestyle

Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już. Kubuś Puchatek skończył 90 lat

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
17 października 2016
Kubuś Puchatek
Fot. Screen z YouTubeSean Dudley
 

Wszystko zaczęło się od pluszowego misia, Winnie, którego Alan Alexander Milne podarował swojemu synkowi, Krzysiowi. Przygody, które następnie opisał autor w dwóch książeczkach („Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”), przydarzyły się właśnie temu chłopcu i jego ukochanemu Kubusiowi ( a także pozostałym pluszakom: Prosiaczkowi, Tygryskowi, Maleństwu, Królikowi, Sowie Przemądrzałej i Mamie Kangurzycy). W Polsce, najbardziej znanym przekładem książki o Puchatku jest to, pióra Ireny Tuwim (wydana w 1986 roku „Fredzia Phi Phi”, Moniki Adamczyk-Garbowskiej wzbudziła sporo kontrowersji).

Dziś, z okazji 90-tych urodzin Puchatka, przypominamy kilka jego myśli, które rozgrzeją w najchłodniejszy, jesienny dzień :). Bo Puchatek jest nie tylko dla dzieci… A może czasem nawet, bardziej dla dorosłych?

– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Kubuś Puchatek

I gdy Królik zapytał: – Co wolisz, miód czy marmoladę do chleba? – Puchatek był tak wzruszony, że powiedział: – Jedno i drugie. – I zaraz potem, żeby nie wydać się żarłokiem, dodał: – Ale po co jeszcze chleb, Króliku? Nie rób sobie za wiele kłopotu.

Puchatek spojrzał na obydwie łapki. Wiedział, że jedna z nich jest prawa, i wiedział jeszcze, że kiedy już się ustaliło, która z nich jest prawa, to druga była lewą, ale nigdy nie wiedział, jak zacząć.

Kubuś Puchatek

Fot. Screen z YouTube / Sean Dudley

– Niełatwo jest być odważnym – odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem – kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem.

Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.

Jeśli spadniesz na kogoś, nie wystarczy powiedzieć, że nie chciałeś. W końcu ten ktoś też wcale nie chciał, żebyś na niego spadał.

Kubuś Puchatek

Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej tam Prosiaczka nie było.

Myśl, myśl, myśl.

Kubuś Puchatek

Fot. Screen z YouTube / Sean Dudley

Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już.

Wiesz, Prosiaczku… miłość jest wtedy… kiedy kogoś lubimy… za bardzo.

puchatek3

Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo.

Bo Wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy.

Kiedy się jest Misiem o Bardzo Małym Rozumku i myśli się o Rozmaitych Rzeczach, to okazuje się czasami, że rzeczy, które zdawały się bardzo proste, gdy miało się je w głowie, stają się całkiem inne, gdy wychodzą z głowy na świat i inni na nie patrzą.

Kubuś Puchatek

Fot. Screen z YouTubeSean Dudley

 Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już. Kubuś Puchatek skończył 90 lat


Lifestyle

Chciałam, ale mi nie wyszło (znowu). 6 kroków do pokonania słomianego zapału

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
17 października 2016
słomiany zapał
Fot. iStock / portishead1
 

Słomiany zapał to nieszczęście wielu osób. Rozpoczętym nowym zadaniom towarzyszy z początku wielka chęć i entuzjazm, wypalające się jak ta przysłowiowa słoma – ekspresowo, czasem już na początku drogi do sukcesu. Chciałabyś czegoś dokonać, z rozmachem planujesz działania, oczami wyobraźni widzisz swój sukces, jednak czegoś za każdym razem brakuje. Znów ponosisz klęskę, bo słomiany zapał kładzie „łapska” na wielu rzeczach, które chciałbyś osiągnąć, ale ostatecznie jakoś ci z nimi nie po drodze. 

Schemat jest banalny

Wpada ci do głowy nowy, świetny pomysł np. na naukę języka. Zaczynasz z angielskim, bo wszędzie go słychać i łatwo się nauczyć. Siadasz do kursu co wieczór, wkuwasz słówka, poznajesz gramatykę. Początkowe sukcesy po pewnym czasie przestają być motywujące, szczególnie gdy na swojej drodze napotykasz trudności. Bo trudno zrozumieć, zapamiętać, bo się myli. Szukasz wymówki, by odłożyć działanie na później, bo nie za bardzo jednak masz czas, trzeba rozwiesić pranie albo wesprzeć przyjaciółkę w jej rozterkach przy kieliszku wina.

Robisz dzień przerwy, potem następne, tłumacząc sobie, że odetchniesz i wrócisz do nauki. Tymczasem kurs pokrywa się kurzem, wiedza ulatuje, a twoje poczucie winy i oczekiwania maleją. Po czasie okazuje się, że chyba nie był ci ten angielski pisany. Za jakiś czas chcesz się uczyć kolejnego języka. I jak za pierwszym podejściem najpierw czujesz entuzjazm, potem znużenie, a na końcu z powodu braku oczekiwanego sukcesu zniechęcenie — rzucasz to w kąt. Być może przerabiałaś to samo z jazdą na rolkach, chudnięciem, grą w szachy, podjęciem nowego kursu zawodowego czy też przyswojenia sobie umiejętności haftu krzyżykowego. Czegokolwiek nie chciałabyś poznać, osiągnąć, słomiany zapał skutecznie ci to utrudnia.

6 kroków do pokonania słomianego zapału

Poszukaj przyczyn braku konsekwencji

Słomiany zapał nie jest kwestią wrodzonego lenistwa, choć o to się podejrzewa osoby szybko tracące entuzjazm do podjętych działań. Dużą rolę odgrywa w tym potrzeba dążenia do rozwoju nastawionego na szybkie efekty. Jeśli liczysz na szybkie rezultaty, a pojawia się przeszkoda na drodze do celu, działanie może tracić w twoich oczach swój sens. Poza tym, problemem jest brak utrwalonej wizji przyszłości, więc początkowo obrany cel się rozmywa, a tobie chodzą po głowie pytania, czy naprawdę było ci to potrzebne?

Jeśli tak jest, naucz się sposobów na zakończenie powodzeniem swoich planów.

Odpuść wielozadaniowość

Fakt, kochamy być wielozadaniowi, bo określenie „człowiek-orkiestra” brzmi dumnie i wywołuje podziw u innych. Współczesność w wyraźny sposób wymusza na nas tę postawę, by dorównywać innym. Jednak jeśli należysz do osób, które nie do końca sobie radzą z byciem maszyną do wszystkiego, działaj inaczej. Ustal priorytet zadań, czas ich trwania i szanse na powodzenie. Skupiając się na zbyt wielu rzeczach, rozpraszasz swoją uwagę i możliwości, w konsekwencji brakuje sił i chęci, po czym dopada zniechęcenie.

Planuj swoje działania

Nawet jeśli jesteś miłośniczką spontanicznego działania, powinnaś mieć kontrolę nad swoimi obowiązkami. Niezorganizowanie mniejszych obowiązków, skutecznie rozproszy twoją energię na przyłożenie się do tego najważniejszego. Nie musisz rozpisywać harmonogramu dnia co do godziny, bo w razie zagrażającej obsuwy, będziesz jeszcze bardziej sfrustrowana starając się nadążyć. Lepiej wyznacz sobie o konkretnych porach listę 3 szeroko określonych rzeczy, które wykonasz, budując poczucie mocy sprawczej i satysfakcji. Jeden sukces poprowadzi do kolejnego, większego sukcesu. Jeśli się nie zorganizujesz dobrze, porażka cię zniechęci i będziesz miała ochotę zrezygnować. Jeśli masz ulotną pamięć, zapisz zadanie i zawieś w widocznym miejscu, to zobliguje cię do większych starań.

Nie myśl, działaj

Słomiany zapał to również odkładanie zaczętej czynności na potem. Zamiast szukać sobie wymówek i innych, mniej istotnych zajęć, z marszu weź się za bary z tym, co obrałaś za główny cel. Jeśli po raz kolejny potykasz się o rolki w przedpokoju, z myślą, że wyjdziesz pojeździć później, zamiast przekładać je w inny kąt, załóż je na nogi. Od samego myślenia i przyglądania się, rzeczy się same nie realizowały. Nie marnuj czasu i energii, nie odwlekaj działania. Pamiętaj, że działanie zakorzenia motywację i zamienia ją w długoterminowy nawyk.

Nagradzaj się za osiągnięcia

Jeśli swój wysiłek podzieliłaś na etapy do wykonania, bądź dla siebie dobra i nagradzaj się za przejście każdego z nich. Niech myśl, że spotka cię po tym coś miłego, będzie kuszącą motywacją do trwania w swoich postanowieniach. Każdy krok do przodu zbliża do upragnionego celu i głównej nagrody.

Ćwicz samodyscyplinę

Bez niej ciężko osiągnąć sukces, ponieważ umożliwia realizacje swoich planów. Jeśli twoja samodyscyplina jest minimalna, a ty zakładasz sobie, że od każdego dnia rano biegasz po 5 km, to na jak długo ci jej wystarcza? Żeby nie dopadło cię zniechęcenie, zacznij delikatnie od codziennego spaceru. Później zaczniesz podbiegać i maszerować naprzemiennie. Po kilku miesiącach, gdy wzmocnisz samodyscyplinę, wtedy bez problemu zaczniesz te 5 km biegać w pół godziny. A to dopiero początek sukcesów.


źródło: www.lifehack.orgszybkanauka.promotywacja-blog.pl


Lifestyle

50 aktywności, które możesz zrobić tej jesieni dla swojego ciała (teraz, już, od razu). Akcja „Bądź aktywna jesienią”, zadanie #3

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
17 października 2016
Fot. iStock / I_rinka

Możemy wymyślić dziesiątki, setki rzeczy, które można zrobić dla siebie, tysiące sposobów na jesienną aktywność… i co z tego, jeśli może czekać na nie milion wymówek, powodów, okoliczności… Zawsze coś można znaleźć. A to pogoda nie taka, dzień zły, kasy za mało, okres się zaczął, a pies sąsiada tak jakoś krzywo patrzy, spod łba… Dlatego dziś 50 propozycji, które nie wymagają ani cudów, ani milionów. Jeśli naprawdę chcesz, po prostu zrób to teraz. Dzisiaj. Już.

 1. Idź pieszo na spacer do najbliższego parku.

 2. Zrób 20 przysiadów.

 3. Poświęć 10 min na wieczorne rozciąganie.

 4. Poskacz na skakance.

 5. Wykonaj 3 dowolne pozycji jogi – takie, które ci się spodobają (poszukaj w internecie filmów).

 6. Użyj dziś o połowę mniej cukru niż zazwyczaj.

 7. Idź na wieczorny spacer.

 8. Wypij do końca dnia przynajmniej dwie małe butelki czystej wody.

 9. Sprawdź, ile razy możesz się podciągnąć na drążku (skorzystaj z trzepaka albo placu zabaw).

 10. Wypij zieloną herbatę zamiast kawy.

 11. Zadbaj o skórę, zrób peeling, nałóż balsam lub krem (i na twarz i na ciało).

 12. Sprawdź swoją równowagę na krawężnikach 😉 stojąc na jednej nodze.

 13. Zjedz na obiad rybę.

 14. Zatańcz jak wariatka do swojej ulubionej szybkiej piosenki.

 15. Zjedz owoc, którego nigdy wcześniej nie próbowałaś.

 16. Spróbuj nie palić lub ogranicz palenie do minimum, zobacz jak poczujesz się rano, od razu po przebudzeniu.

 17. Zrób sobie rutynową morfologię. Kiedy ostatnio sprawdzałaś swój stan zdrowia?

 18. Nie kupuj dziś półproduktów, fastfoodów, gotowych dań do mikrofalówki czy w proszku.

 19. Przygotuj sobie zdrowy posiłek na następny dzień w pracy.

 20. Kup miód. Niech zastąpi biały cukier.

 21. Zrób tyle pompek, ile dasz radę.

 22. Umów się do lekarza na badania okresowe.

 23. Zaproś przyjaciółkę na spacer.

 24. Wejdź po schodach zamiast jechać windą.

 25. Wieczorny seans w TV, zamień na książkę lub audiobook podczas kąpieli. Dopieść swoje ciało.

 26. Dodaj do kanapki więcej warzyw niż wędliny lub sera.

 27. Zapuść się w swoją okolicę. Tam, gdzie jeszcze nigdy nie spacerowałaś, „bo za daleko”.

 28. Poćwicz przez 15-20 minut ramiona. Użyj hantli lub małych butelek z wodą.

 29. Idź na basen.

 30. Zjedz 5 porcji warzyw.

 31. Jeśli masz psa, pobaw się z nim na zewnątrz, pomimo pogody.

 32. Poćwicz brzuszki.

 33. Nie siedź po pracy przed ekranami.

 34. Zrób sobie wieczorny, zimny okład na oczy.

 35. Wyciśnij sama świeży sok z owoców lub warzyw (jeśli nie masz wyciskarki postaw na cytrusy!).

 36. Zamień buty na wygodne!

 37. Zjedz orzechy.

 38. Jeśli obiecujesz sobie zmiany (dieta, odchudzanie, czas po pracy) – zacznij teraz!

 39. Umów się na przegląd do stomatologa.

 40. Wyrzuć swoje zapasy śmieciowego jedzenia.

 41. Wysiądź przystanek wcześniej i idź na pieszo do domu. 

 42. Zbadaj wieczorem swoje piersi!

 43. Nie używaj dziś soli.

 44. Zrób fikołka.

 45. Zadbaj o swoje stopy – krem, masaż peeling.

 46. Weź udział choć w jednych zajęciach sportowych, które ciągle odkładasz na potem. Daj się wciągnąć.

 47. Poćwicz z jakąś gwiazdą YouTube.

 48. Kup zioła w doniczce i gotuj zdrowiej.

 49. Jeśli jesteś przeziębiona lub chora, nie strugaj chojraka, tylko wylecz się porządnie w domu!

 50. Połóż się wcześniej spać

*Zadanie „gwiazdką” – nie zapomnij nam napisać w komentarzu, co zrobiłaś, i co ci to dało ♥

linia 2px

Akcja „Bądź aktywną jesienią”

ZADANIE KONKURSOWE: W trakcie trwania akcji „Bądź aktywna jesienią” na naszym portalu pojawi się 12 wpisów zachęcających do podjęcia różnego rodzaju aktywności. Umieść pod każdym z wpisów swój komentarz, czy podejmujesz wyzwanie, w jaki sposób zmieniasz swój jesienny nastrój. Nagrodzone zostaną osoby wykazujące największą aktywność, umieszczające najciekawsze komentarze.

NAGRODY: 

DF MEDICA 1 x badanie IGenesis (wartość 3500 zł)

Chcesz skutecznie schdudnąć? iGenesis to przełom w żywieniu dla zdrowia! iGenesis to jedyne badanie w Polsce, które poprzez analizę ponad 100 polimorfizmów genów i niemal 600 procesów z nimi związanych, określi wzajemne oddziaływanie twoich genów na organizm. Wykonując badanie raz otrzymujesz przewodnik po pięciu kluczowych obszarach twojego zdrowia, który będzie służył ci przez całe życie.

Print

Zestaw iGenesis

1 x zaproszenie do MERCURE MRĄGOWO RESORT & SPA

Zaproszenie obejmuje 2 noclegi dla 2 osób w pokoju  2-osobowym z bogatymi śniadaniami, wstęp do Centrum Wellness : basen rekreacyjny z masażami wodnymi i zjeżdżalnią, basen pływacki, jacuzzi zewnętrzne, sauna fińska, siłownia techno-gym.

Czterogwiazdkowy Hotel Mercure Mrągowo Resort & Spa, położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie czystego jeziora Czos. Goście mają do dyspozycji komfortową strefę Spa & Wellness, w której oprócz bogatej oferty zabiegów do dyspozycji jest basen z masażami wodnymi i jacuzzi, basen pływacki, zjeżdżalnia, całoroczne jacuzzi na zewnątrz hotelu, sauny, siłownia oraz sala fitness.

mercure-mragowo-logo

byINSOMNIA – 3 x bluzka  Foxy long w wybranym kolorze

byinsomnia_logo

BY INSOMNIA_ FW16_ FOXY LONG MIODOWA_ 129 PLN BY INSOMNIA_ FW16_ FOXY LONG SZMARAGD_ 129 PLN FOXY LONG GRAFIT MELANŻ (1) 129 PLN

EVELINE COSMETICS – 5 x zestaw kosmetyków

Eveline_logo_czarny

W skład zestawu wchodzą:

1.       Paleta do konturowania Contour Sensation 3in1

2.       Podkład Ideal Cover Full HD

3.       Lip Tint Balm

4.       Krem do twarzy Gold Lift Expert 40+

5.       Serum na twarz, szyję i dekolt Gold Lift Expert​

P_mak_twarz_contour sensation_01 P_piel_gle_krem 40
LIP TINT BALM 107 BURGUND P_piel_gle_krem-serum P_mak_twarz_ideal cover_203 natural

GAIA 2 x body do wyboru ze strony sklepu do maks. wartości 80 zł
gaia-poziom — kopiaGAIA ZDJECIE

www.gaia.com.pl

 

8 x zestaw kosmetyków V.LABORATORIES (wartość zestawu 250 zł)

RenoVital logo

W skład zestawu wchodzą:

 • żel nawilżający pod prysznic 500 ml ARGAN  ,
 • szampon do włosów suchych i zniszczonych 250 ml,
 • maska do włosów suchych i zniszczonych  200 ml  z olejkiem ARGANOWYM- SERIA OLEJE ŚWIATA VELLIE,
 • ŻEL pod prysznic regenerujący 500 ml MARULA – SERIA OLEJE ŚWIATA VELLIE,
 • RENOVITAL HENNA – czarna,brązowa,grafitowa – 6 ml,
 • RENOVITAL V-LASH – odzywka na porost rzęs – 3 ml.

Cała seria VITAL PHARMA +  KOZIE MLEKO

 • regeneracyjna odżywka do włosów 200 ml,
 • regenerujący szampon do włosów 250 ml,
 • nawilżający płyn miceralny 200 ml,
 • kremowy żel do mycia ciała 500 ml,
 • regenerujący krem na noc 50 ml,
 • krem nawilżający na dzień 50 ml,
 • aksamitne mleczko do ciała 500 ml,
 • regenerujący krem do rąk 100 ml ,
 • pielęgnacyjny krem do ciała 200 ml,
 • krem do ciała  słoik 200 ml.
szampon vital pharma plus 250ml regeneracyjna odżywka do włosów vital pharma plus 200ml płyn miceralny vital pharma plus 200ml
pielegnacyjny krem do ciała vital pharma plus 200ml mleczko do ciała vital pharma plus 500ml kremowy żel do mycia ciała vital pharma plus 500ml
krem na noc vital pharma plus 50ml krem do rąk vitak pharma plus krem na dzień vital pharma plus 50ml
szamopon argan maska argan
henna renovital zbiorcze 3 kolory v-lash zbiorcze

 

INDIGO 8 x zestaw o wartości 135 zł

indigo logo FINAL

W skład zestawu wchodzą:

 • Olejek arganowy Pop Sugar 100 ml
 • Masło shea Raspberry love 75 ml
 • Balsam do ciała Raspberry Love 100 ml
 • Sample Collection – zestaw mini balsamów i kremów
 • Serum do paznokci z Mirrą.
 • Złota torba Indigo
balsam_sample maslo raspberry love
argan_oil fa_2164_9b5bd1f serum_mirra

Poznaj ulubione perfumowane balsamy i kremy Natalii Siwiec, a także masła do ciała i olejki arganowe po kąpieli. Indigo to marka kosmetyczna, która podbiła serca kobiet na całym świecie. Dowodem na to jest fakt iż nasza firma jest znana i dostępna w 24 krajach świata. Jesteśmy marką mocno skoncentrowaną na jakości produktów, innowacyjnej technologii oraz własnych recepturach.

Specjalna linia Indigo Home SPA, w której skład wchodzą produkty do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci  – potrafi uzależnić! Kosmetyki Indigo zawdzięczają swoją skuteczność bogactwu witamin i soli mineralnych, a także rewolucyjnemu połączeniu naturalnych składników z przepięknymi zapachami, które utrzymują się na skórze przez wiele godzin od aplikacji.

 IOSSI, 10 x zestaw kosmetyków 258zł

LOGO IOSSI - manufaktura

Joanna Hołuj o swojej marce mówi tak:

Tworząc IOSSI postanowiliśmy, że wszystkie nasze kosmetyki będą od podstaw powstawać w naszej pracowni. Od stworzonej przez nas, unikalnej receptury zapisanej w zeszycie aż po rozlanie do butelek i naklejenie etykiet. Wiedzieliśmy, że chcemy by były pełne dobrych olejów i ziół, pochodzących z upraw nie modyfikowanych genetycznie, w których nie stosowano chemii. Tęskniliśmy za kosmetykami, które będą naturalne, wolne od szkodliwych dodatków, ale też skuteczne w działaniu i dostarczające przyjemności podczas używania. Bo natura przecież zna lekarstwo na każdy problem, a przy okazji pięknie pachnie. Udało się nam stworzyć takie kosmetyki, cieszymy się nimi każdego dnia i uwielbiamy dzielić się tą radością. Wprawdzie nie chcemy nikogo od siebie uzależniać ;), lecz klientki o pięknych cerach powracające po kolejne opakowanie to coś co w IOSSI lubimy najbardziej”.

W skład zestawu wchodzą:

 • IOSSI Serum rozświetlające Dzika róża, geranium, cyprys, witamina E i C, 30ml
 • IOSSI Krem nawilżający NAFFI Awokado & Jojoba 15ml
 • IOSSI Peeling do ciała Energetyzująca trawa cytrynowa, 250ml
 • IOSSI Regenerujące masło do ciała May Chang z olejek konopnym, 120ml

Prosto z natury, doskonałe kosmetyki polskiej marki IOSSI.

Pielęgnację twarzy zapewni delikatny krem NAFFI, który dogłębnie nawilża, pielęgnuje i odżywia nawet najwrażliwszą skórę. Znajdziemy w nim m.in: olej z awokado bogaty w witaminy, aminokwasy i proteiny, olej z pachnotki o silnych właściwościach antyoksydacyjnych, przyspieszający produkcję kolagenu i elastyny oraz olej z rokitnika, który hamuje procesy starzenia skóry, poprawia ukrwienie oraz zapobiega powstawaniu przebarwień.

Esencjonalne Serum rozświetlające pełne oleju z dzikiej różyskwalanu, olejeku cyprysowy i olejku z geranium w wyraźny sposób poprawi kondycję oraz koloryt skóry. Już po kilku dniach Twoja skóra będzie gładka, dogłębnie zregenerowana i rozświetlona.

Peeling cukrowy z różową solą himalajską i trawą cytrynową doskonale przygotuje ciało na przyjęcie aromatycznej formuły Masła May Chang. Zaskakująca forma lekkiej pianki, która uwalnia nierafinowane oleje, organiczne masła oraz olejki eteryczne, dotrze w głąb skóry, by odżywić ją i otulić zapachami natury. Pełen zachwyt!

1

Peeling-TrawaCytrynowa-250ml-EN-L Masło-MayChang-120-ml-L
Krem-Naffi-15ml-EN-L IOSSI serum rozswietlajace 30ml

8 x zestaw kosmetyków roślinnych TOŁPA® green (wartość 150 zł)

logo_tolpa_bez hasla

W skład zestawu wchodzą:

 • men, orzeźwiający żel pod prysznic
 • men, nawilżający balsam łagodzący po goleniu
 • men, oczyszczający żel peelingujący do mycia twarzy
 • higiena intymna, nawilżający płyn do higieny intymnej
 • odżywianie, odżywczy krem wygładzający
 • odżywianie, odżywcze mleczko wygładzające
 • odżywianie, wygładzający koncentrat do rąk
 • odżywianie, odżywczy żel pod prysznic
 • naczynka, regenerująca maska na naczynka 2×6 ml (saszetka) NOWOŚĆ
 • oczyszczanie, delikatne mleczko do demakijażu twarzy i oczu
 • oczyszczanie, łagodny żel do mycia twarzy i oczu

green_zestaw_150_zl

PURITE 5 x zestaw kosmetyków naturalnych

logo_purite

W skład zestawu wchodzą:

 • masło ujędrniające 120 ml,
 • mydło płatki owsiane + kozie mleko + miód,
 • pudełko z wysokogatunkowej eko tektury + opaska ozdobna.

Kosmetyki nie zawierają konserwantów, sztucznych aromatów i barwników.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

GENTLE DAY 15 x Zestaw ekologicznych podpasek 

unnamed1

W skład zestawu wchodzą:

 • Podpaski Gentle Day® TEENS Day (dla kobiet w każdym wieku) – nadzwyczaj delikatne, bardzo cienkie i wygodne podpaski dla nastolatek i kobiet do użycia w czasie okresu gdy krwawienie jest normalne.
 • Podpaski TEENS Day ze skrzydełkami,  hydrożelem oraz powierzchnią z bawełną, która pozostaje sucha. Podpaski TEENS Day wchłaniają kilkakrotnie więcej nież zwykłe podpaski.
 • Gentle Day® TEENS Mini (dla kobiet w każdym wieku)– nadzwyczaj delikatne, cienkie i wygodne podpaski dla nastolatek i kobiet do użycia w czasie okresu i każdego dnia przy obfitrzej wydzielinie czy też skąpym nietrzymaniu moczu.

unnamed

Podpaski ze skrzydełkami,  hydrożelem oraz powierzchnią z bawełną, która pozostaje sucha. Podpaski są mniejsze i węższe niż klasyczne, ale przy pomocy hydrożelu znajdującego się wewnątrz podpaski wchłaniają prawie tyle ile zwykła klasyczna przeznaczona na okres.  Najwyższej jakości Gentle Day® podpaski z paskiem anionowym: do produkcji nie używa się materiałów szkodliwych i alergizujących, są całkowicie wolne od chloru, środków zapachowych i chemikaliów, które mogą powodować podrażnienia skóry. pH przyjazne dla skóry. www.gentleday.pl

JANPOL  3 X PODUSZKA SMART LATEX (wartość 184 zł)

LOGO JANPOL 10 cm_szer

Poduszka firmy Janpol posiada wkład profilowany tzw. „smart latex” z pionowymi kanałami powietrznym, co pozytywnie wpływa na dobrą cyrkulację powietrza i komfort snu. Dodatkowo posiada zalety pianki termoelastycznej i lateksu, gwarantuje idealne dopasowanie się do kształtu ciała i pełne podparcie, a dodatkowy profil poduszki sprawia, że sen i odpoczynek jest jeszcze bardzie komfortowy.

smart_latex_profil

 

 

NUTRO PHARMA, 3 x kuracja VITAPIL

w skład zestawu wchodzą: Vitapil tabletki + Vitapil lioton

Vitapil tabletki + Lotion (1)

4F

15 x t-shirt damski o kroju regularnym,

lekko dopasowany do sylwetki, wykonany z elastycznej dzianiny. 5 różnych wzorów (wzory przydzielane losowo laureatom, rozmiary: S-M).

1405940806865

www.4f.com

 T4L16_TSD305B_BIALY_1 kopia_1  T4L16_TSD305E_NEONOWA_CZERWIEN_2 kopia
 T4L16_TSD305B_NEONOWA_CZERWIEN_1 kopia  T4L16_TSD305C_SZARY_MELANZ_1 kopia_1

Czas trwania akcji: 12.10.2016 – 12.11.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.11.2016.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Za co zapłacimy więcej, a za co mniej w 2017 roku?

12 inteligentnych sposobów na radzenie sobie z trudną teściową

Między przyjemnością a obowiązkiem