Go to content

Chwile warte utrwalenia

Matczyne ciepło i matczyna troska – dziś może to trochę staroświeckie określenia, ale idealnie oddają emocje i relację rodzica i potomstwa. Podkreślają zarówno więź cielesną, jak i psychiczną. Przecież mama kojarzy się z bezpieczeństwem i opieką nad dziećmi. Jest to związane z tradycyjnym podziałem ról w społeczeństwie, ale ma swoje głębsze znaczenie.

Cykliczność pór roku i związana z nią płodność świata roślin,zwierząt i ludzi kojarzona jest z żeńskim bóstwem Księżyca, w którym również zauważono cykliczność. Bóstwom lunarnym przypisuje się zarówno dziewictwo, jak i płodność. Pierwiastek kobiecy był ceniony w starożytnych kulturach. Grecy czcili Demeter – panią zbóż i urodzaju. W starożytnym Rzymie jej odpowiednikiem była bogini Ceres. Na jej cześć budowano imponujące świątynie. Te dwie mitologiczne postaci były symbolem płodności, natury i obfitych plonów. Niezaprzeczalnie łączyły się z pierwiastkiem żeńskim.

Jednak oddawanie czci matce naturze zostało na kilkaset lat zakazane. Najpierw przez cesarzy Rzymu, później przez Kościół. Zwyczaj ten powrócił w XVII-wiecznej Anglii, jako forma wdzięczności za kobiecy trud. Nosił on nazwę: niedziela u matki. Początkowo co roku w czwartą niedzielę postu  odprawiano modły w najbliższej katedrze. W zwykłe niedziele odbywały się one w pobliskich kościołach. Dzień, w którym obchodzono to święto, był wolny od pracy. Do tradycji należało składanie matce podarunków, głównie kwiatów i słodyczy, w zamian za otrzymane błogosławieństwo.

Zwyczaj przetrwał do XIX wieku. Na początku XX wieku w USA zaczęto obchodzić Dni Matczynej Pracy. Obecnie każdy kraj osobno obchodzi Dzień Matki.
Dziś naszą wdzięczność i szacunek dla Mamy najlepiej oddają bukiety kwiatów oraz prezenty, zazwyczaj mające na celu umilenie często niełatwych chwil macierzyństwa. Przecież matką zostaje się na zawsze – głosi obiegowa mądrość. A jedyny symbol, który zawsze będzie przypominał nam o matce, to pępek. Ślad więzi i łączności z ciałem matki. Ta pamięć zostanie z nami na zawsze.

Jeśli naprawdę chcemy zaskoczyć naszą rodzicielkę, umilić jej atmosferę i zapewnić ją o naszej pamięci, to odpowiednią niespodzianką będą zapachy do wnętrz od Boles d’Olor. Dzięki nim każda Mama może zatrzymać na dłużej wspólne wspomnienia i utrwalić na zawsze to, co ulotne. Proponujemy Wam zestawy, które zabiorą Waszą Mamę do granic rozkoszy. Sprawią, że poczuje się ona błogo i komfortowo.

  • Jazmin Blanco to zdecydowany korzenny aromat goździka, rozkoszny jaśmin i poetycki kwiat cytryny oraz pomarańczy, całości dopełnia aromat wiciokrzewu. To paleta niezastąpionych emocji. Zapach białego jaśminu wypełni liryzmem każdy wieczór
  • Flor de Loto – urzeka i nęci swoją tajemnicą. Padma jest lotosem różowym i traktowana jest jako najwyższa harmonia i czystość. Wasza Mama na długo pozostanie pod wpływem jego dyskretnego uroku.
  • Flor de Vainilla – sama wanilia zawdzięcza swój aromat owocom zbieranym tuż przed jej dojrzewaniem, ale czy znacie aromat tego kwiatu? Na bukiet zapachowy składa się orchidea oraz wanilia. Kojąca czekolada i gardenia. A nutkę fascynującej tajemniczości zapewnią migdał i trufla. Flor de Vainilla na pewno porwie każdą mamę do krainy zmysłów. I nigdy nie zapomni ona tych chwil.

Jeśli chcesz, aby Twoja mama poczuła się wyjątkowo, podaruj jej zestaw aromatów do wnętrz od Boles d’Olor. Uczucia zostaną z Wami na zawsze.

Więcej na www.padmashop.pl