Lifestyle

9 rzeczy, których nie zmienisz w swoim partnerze (więc lepiej nawet nie próbuj)

Karolina Krause
Karolina Krause
29 listopada 2016
9 rzeczy, których nie zmienisz w swoim partnerze (więc lepiej nawet nie próbuj)
Fot. iStock/g-stockstudio
 

Nikt nie jest idealny. Jednak za każdym razem, kiedy wchodzimy w nową relacje jakoś o tym zapominamy. Traktujemy partnerów, jak nie do końca idealny model sprzętu, który niedawno nabyłyśmy i teraz czas na „drobne poprawki”. Garderoba? – do wymiany. Bałaganiarstwo? – wyplenić zgryźliwymi uwagami. Brak opuszczania deski w toalecie? – nawet nie zaczynajmy tego tematu… Są jednak rzeczy, których pomimo wielu starań nie uda ci się zmienić. I dobrze. Bo to one właśnie sprawiają, że jesteśmy sobą. Oto lista 9. rzeczy, których nie zmienisz w swoim partnerze, więc lepiej nawet nie próbuj.

Relacja z rodziną

Znacie to powiedzenie, że wychodząc za faceta, poślubiacie całą jego rodzinę? Coś w tym jest. Bo nasza rodzina, to my sami, a przynajmniej jakaś część nas. Wszelkie próby ingerowania w jego relacje z rodziną, prędzej czy później doprowadzą do rozpadu waszego związku. Jeśli więc nie dogadujesz się z krewnymi partnera, może lepiej jeśli będzie odwiedzał ich w pojedynkę? Nie ma powodu, by niepotrzebnie stwarzać negatywną atmosferę. Warto też pamiętać, że rodzina to nie tylko więzy krwi. Ta sama zasada tyczy się także jego przyjaciół.

Bycie introwertykiem lub ekstrawertykiem

Niby wiemy o tym, że temperamentu drugiego człowieka nie da się zmienić, ale podświadomie i tak próbujemy. Za każdym razem kiedy starasz się wyjść z domu, a on uparcie leży na kanapie i ani myśli o tym, żeby z niej wstać, odgrywa się między wami mała wojna charakterów. Nie ma w tym oczywiście nic złego. O ile jesteśmy w stanie zaakceptować decyzję drugiej osoby, nie krzywdząc się przy tym wzajemnie. Jeśli twój partner ujął cię właśnie swą tajemniczą, introwertyczną osobowością, nie staraj się go zmieniać. Każdy z nas ma, genetycznie uwarunkowaną, odmienną potrzebę przebywania w towarzystwie innych ludzi. On akurat lepiej czuje się we własnym sosie.

Potrzeba czasu dla siebie

A skoro już przy własnym sosie jesteśmy, to świetnie jeśli odczuwasz, że większą część swojego czasu wolnego chciałabyś poświęcić na bycie razem. Musisz jednak pamiętać, że każdy potrzebuje też od czasu do czasu pobyć sam. Nie bierz tego do siebie. Pozwalając mu na chwilę samotności, dajesz mu przestrzeń na to by był sobą. To działa w dwie strony. Dzięki temu macie siłę do regeneracji i z nową energią podchodzicie do budowania waszego związku.

Hobby

„Jeśli wiesz, że hobby twojego partnera jest dla niego ważną częścią życia, a ty widzisz w nim jedynie marnowanie czasu, z którego trzeba go wyleczyć, to znak, że nie jesteście dobrze dopasowani”– mówi Chris Armstrong, terapeuta związkowy i autor wielu artykułów na temat budowania relacji. Wytykając i wyśmiewając zainteresowania swojego faceta, nie pozwalasz mu na bycie sobą. Trwanie w takim układzie będzie sprawiało tej drugiej osobie ogromny ból. A przecież nikt nie chciałby być w takim związku…

Poziom agresji

Wybuchy złości to kolejna część naszej osobowości, która czasami jest wręcz nie możliwa do zmiany. Jasne zdarzają się przypadki, że wynika to ze specyficznej sytuacji w jakiej znajduje się dana osoba. Ale w większości dotyczą one głównie nastolatków, nie dorosłych facetów. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność wiążąc się z osobami o wybuchowym temperamencie. Możesz spodziewać się, że on już zawsze taki będzie.

Przekonania religijne

Jakie znaczenie w twoim życiu ma czynne wyznawanie danej religii? Kiedy wiążemy się w pary, powinniśmy zwracać dużą uwagę na to, jaki stosunek do wierzeń ma nasza druga połowa. Może się bowiem okazać, że problemy na tym polu wyjdą na jaw dopiero przy pojawieniu się potomstwa. Ty chciałabyś, by dzieci zostały wychowane w wierze katolickiej, a on wolałby, gdyby same wybrały sobie, w co chciałyby wierzyć. Każda próba wpływu na przekonania religijne drugiej osoby, oprócz problemów na tle etycznym, niesie ze sobą ryzyko rozpadu związku.

Potrzeba ciągłego planowania

Lubisz wszystko planować? Śniadanie punktualnie o 7:30, kolacja o 19:00, a wizyta u koleżanki o 19:45 i ani minuty później? Twój partner za to nieustannie sabotuje twoje plany, przez zwlekaniem z podjęciem decyzji. No bo, co by tu dużo mówić – lubi klasyczny spontan? Nie mam dla ciebie dobrych wieści. Raczej nigdy nie uda ci się tego zmienić. Jedyną drogą wyjścia z tej sytuacji, jest kompromis. Rozluźnienie nieco grafiku i próba wpasowania się w niego, z jego strony.

Chęć posiadania dzieci

Chcesz mieć dzieci? To bardzo ważne pytanie. Chcesz? Jeśli on głośno i wyraźnie powtarza ci, że nie odczuwa takiej potrzeby – lepiej potraktuj to serio. Zdarza się, że ludzie zmieniają swój stosunek do dzieci, ale łudzenie się, że kiedyś to nastąpi to próżne czekanie. Absolutnie też nie możesz wymagać zmany tego nastawiania od swego partnera. Jeśli więc zasadniczo różnicie się na tym polu, powinnaś przemyśleć, czy to na pewno facet dla ciebie.

Poczucie humoru

Może cię to zaskoczyć, ale podobne poczucie humoru to bardzo ważny element w związku. Na jego podstawie można stwierdzić, czy jesteście dobrze dopasowani. Jeśli śmieszą was te same rzeczy, to najprawdopodobniej widzicie świat w tych samych kolorach. Jeśli każdy żart twojego partnera sprawia, że chce ci się wywracać oczami, prawdopodobnie za klika lat będzie cię to męczyć, nudzić, a może nawet ranić. Pomyśl o tym, bo humor jest nam dany raz na zawsze.


Źródło: huffingtonpost.com


Lifestyle

Nie ma złej pory na czytanie książek, a jesienne wieczory zachęcają do lektury wyjątkowo

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
29 listopada 2016
Fot. iStock / petrunjela
 

Tyle się mówi o tym, że czytanie jest ważne i  że nie ma złej pory na przyjemną lekturę. Rodzice znajdują czas, by czytać dzieciom, dorośli powtarzają: „nie czytasz, nie idę z tobą do łóżka”, choć bywa, że sami nie zabierają do niego pasjonującej lektury, za to chętnie sięgają po pilota od telewizora. 

Słowa nie zawsze nie przekładają się na czyny, ale przecież jest wiele osób kochających czas, gdy w domu zapada cisza, a towarzystwo ciepłego koca i kubka herbaty pasuje do ciekawej książki idealnie. Aż grzech nie skorzystać.

Kto czyta, ten…

No właśnie, Umberto Eco twierdził, że „kto czyta książki, ten żyje podwójnie” i trudno się z tym nie zgodzić. Nikt nie traktuje czytania książek, jedynie jako sposobu na zabicie czasu. Gdy trafiasz na lekturę odpowiadającą twoim gustom, zmęczenie odchodzi w niepamięć, czasem nawet na długie godziny, kolejne strony odrywają cię od problemów codzienności. Książka nie kosztuje majątku, te kilkanaście/kilkadziesiąt złotych w miesiącu zawsze się znajdzie, by kupić dla siebie lub bliskich jakąś perełkę.

Czy można o bardziej opłacalną i tańszą inwestycję we własną osobę? Książki nie tylko nie pozwalają zapomnieć poprawnej polszczyzny, ale poszerzają wiedzę, często mimochodem. Bogatsze słownictwo, dobrze spędzony czas, to jedne z wielu zalet czytania książek. Czytając uczysz się skupienia, rozwijasz wyobraźnię, wrażliwość i doświadczasz relaksu, którego żaden program w telewizji ci nie zapewni.

Książka dobra na wszystko

To jaka jesteś, jakie masz problemy, marzenia, cele, może kierować twoim wyborem książek. Dobra lektura zawsze sprawdzi się jako prezent na urodziny, imieniny czy bez okazji. Nagroda dla samej siebie, która otwiera cały świat lepiej, niż niejedna egzotyczna wycieczka. Taki symboliczny bilet do nowej, szalenie pociągającej materii.

Nowości, bestsellery i nie tylko

Od przybytku głowa nie boli, ale gdy dostajesz możliwość wyboru spośród ogromu książek, można się pogubić. Są jednak tytuły, po które warto sięgnąć z zamkniętymi oczami, bo te na pewno nie zawiodą:

Takie rzeczy tylko z mężem 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Tak przynajmniej twierdzi, w napisanej w lekki sposób powieści, jej autorka — Agata Przybyłek. To książka zdecydowanie poprawiająca humor, podnosząca kąciki ust do mimowolnego uśmiechu. Bo gdy się czyta o perypetiach głównej bohaterki — Zuzanny i nieczułego na jej wdzięki męża Ludwika, nie sposób się nie roześmiać. Młoda mężatka i matka, przykładna nauczycielka, mieszka po sąsiedzku z mamusią — hipochondryczką, siostrą w kolejnej ciąży, a w domu ma dziecko „grzeczne inaczej” oraz męża, który woli ganiać po lesie z wykrywaczem metalu. A gdy jeszcze do tych drobnych okruchów codzienności autorka dorzuca tajemniczą kuzynkę i bojkot rodziny przez resztę wsi, dopiero zaczyna się robić zabawnie… Bądź pewna, że zdesperowaną kobietę stać na wielki wysiłek, by osiągnąć zamierzone cele. Czy skutecznie?

Szeptucha  

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Jest propozycją książki dla osób, które poza interesującą historią, chętnie zanurzą się w świat wiedzy ludowej przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Szeptucha” Iwony Menzel, to powieść umiejscowiona w zagubionej wśród nadbiebrzańskich bagien wsi Waniuszki. Miejscowość oddalona od miasta, na tzw. uboczu, gdzie wiara w ludowe mądrości, a nawet magię i złe oko nadal jest bardzo silna, prezentuje niezwykłych mieszkańców. Od typowo wiejskiej mentalności, do wielkomiejskich, wręcz arystokratycznych zapędów jej nowobogackich mieszkańców. A wśród nich mieszka szeptucha, szanowana przez mieszkańców, stara Oleszczukowa. Kiedy niespodziewanie umiera, wieś oczekuje od jej wnuczki Oleny, że będzie kontynuowała rodzinną tradycję w oparciu o modlitwę i ziołolecznictwo.

Olena na świecie zostaje sama z niechcianym darem i porzuconymi marzeniami o studiach medycznych, i zostaje wioskową szeptuchą. Gdy powoli godzi się ze swym losem, na jej drodze staje niespodziewana miłość, która tylko pozornie nada porządek jej życiu. A że w życiu jest miejsce i na wiedzę i na wiarę, legenda o tajemniczym pustelniku, który na uroczysku Łojmy zbierał popsute lalki i przybijał je do drzew, sprowadza do Waniuszek znanego filmowca, Alka Litwina. Olena pomaga mu odnaleźć ślady zagadkowego samotnika uważanego przez okoliczną ludność za świętego. Czego szetpucha dowie się o tajemnicy świętego, a co odkryje w sobie? Odpowiedź znajdziecie w powieści, która lekkością i wstawkami zaczerpniętymi z lokalnego słownictwa, niejednokrotnie wywoła uśmiech i zaskoczenie u czytelnika.

Tylko twoimi oczami 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Autorka Valerie Bielen w doskonały sposób uchwyciła magię Wenecji, w której dzieje się akcja intrygującej powieści.

Tylko twoimi oczami” to historia Alice, która po śmierci mamy prowadzi nudne życie w Berlinie. Wszystko zmienia się, gdy w hołdzie marzeniom matki postanawia wyjechać do Wenecji. W dzień prowadzi dom rodziny Scarpów, a nocami zwiedza fascynujące ją miasto. Podczas swoich wędrówek spotyka tajemniczego niewidomego mężczyznę, Tobiasza. Dzięki niemu jest zapraszana na wystawne bale i smakuje życia bogaczy. Jednak Tobiasz nie jest tym, za kogo się podaje, co Alice sobie uświadamia. Wkrótce poznaje prawdziwą tożsamość nowego znajomego i angażuje się w pomoc niewidomemu nie mając pojęcia, że jej życie znajdzie się w niebezpieczeństwie. Warto sięgnąć po tę książkę nie tylko, by poczuć klimat weneckich ulic i knajp. Lektura zapewni dawkę adrenaliny, tajemnicy i braku pewności, czy aby na pewno kroki podjęte przez bohaterkę, są właściwymi.

Jednoroczna wdowa 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nowość na czytelniczym rynku autorstwa Johna Irvinga, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Któż z nas nie marzy o wielkiej miłości, która będzie przy nas na dobre i złe do końca naszych dni? Oczekiwanie na księcia na białym koniu trwa czasem zbyt długo. Czas upływa nieubłaganie, a wybawcy od samotności nigdzie nie widać.
Takim przypadkiem jest Ruth Cole, opuszczona przez matkę w wieku zaledwie kilku lat. Szybko osiągnęła sukces literacki, jednak w życiu osobistym czuje się bardzo samotna. Kolejne związki zakończone fiaskiem dobijają kobietę jeszcze bardziej. Samotność i uczucie goryczy towarzyszą jej bowiem od maleńkości. To może odmienić wyłącznie ten prawdziwy książę z bajki, który będzie potrafił okiełznać przeszłość Ruth.
Irving po raz pierwszy opowiada historię głównie z perspektywy kobiety. W dodatku czyni to w sposób śmiały oraz pełen erotyki i komizmu. „Jednoroczna wdowa” to jednak także niezwykle wzruszająca opowieść o walce z przeszłością, przezwyciężaniu bólu i zaszłości, a także afirmacji życia. To opowieść o nadziei i o tym, że nie wolno nigdy się poddawać.

Noc ognia 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Nie jest powiedziane, że znakomita literatura, która może wpaść w oko kobiecie, musi opowiadać jedynie historie kobiet. Przykładem takiej książki, która pochłonie uwagę i panów i pań, jest „Noc ognia. Francuski pisarz – Eric-Emmanuel Schmitt zabiera czytelnika w niezwykłą podróż przez pustynię, po której żaden człowiek, nie wraca nigdy jako ta sama osoba….

Bohaterem powieści „Noc ognia” jest mężczyzna, który w wyniku rozczarowania swym dotychczasowym życiem staje na krawędzi zwątpienia. Zmęczony codziennością, chcąc odnaleźć inspiracje i zebrać materiały do nowego filmu, niespodziewanie przyjmuje propozycję przyjaciela i wyrusza na Saharę.

Początkowo podróż pogłębia jego niemoc i poczucie klęski. Brak skupienia, medytacji, wywołują w nim falę nienawiści do samego siebie. Wkrótce jednak zostaje poddany próbie, bowiem na skutek przypadku odłącza się od karawany. Mężczyzna traci beduińskiego przewodnika, wodę, ubrania, kompas… Jest zupełnie zagubiony w samym środku pustyni, na której w dodatku powoli zaczyna zapadać zmrok. Wbrew pozorom to właśnie ta samotna noc odmieni jego życie na zawsze. Już nigdy nie będzie takim samym człowiekiem…

A gdyby tak zanurzyć się głębiej w oceanie książek?

Brzmi bardzo, bardzo kusząco. I jest na wyciągnięcie ręki. Nie, nie musicie wędrować od razu do biblioteki, gdzie czekają na was uginające się pod książkami półki. Jeśli zechcecie poszukać trochę w internecie, kilkoma kliknięciami rozciągnie się wam świat gorących książkowych nowości i kochanych przez rzeszę fanów bestsellerów tak jak w sklepie merlin.pl.

Tu w prosty sposób wyszukasz to, co interesuje cię najbardziej i swobodnie zdecydujesz o prezencie dla bliskiej osoby. Czytaj na zdrowie!


Wpis powstał we współpracy z Merlin.pl

 


Lifestyle

4 sposoby na święta bez frustracji. Podaruj sobie LUZ! Akcja „A co ty byś sobie podarowała w prezencie?”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
29 listopada 2016
4 sposoby na święta bez frustracji. Podaruj sobie LUZ! Akcja "A co ty byś sobie podarowała w prezencie?"
Fot. iStock / svetikd

Wyobraź sobie, że są święta, a ty siedzisz w fotelu, ładnie ubrana, z kieliszkiem wina lub kubkiem czekolady (tak, paznokcie też zdążyłaś zrobić). Na stole stoi ciasto, ba! torcik, goście są sobą zajęci, a ty wyluzowana. Nie śmiej się! Nie robimy sobie z ciebie żartów. Oczywiście świąteczny luz, święty (a może świąteczny 😉 ) spokój i domowa homeostaza mają swoją cenę, ale uwierz nam, możesz tu tylko wygrać!

4 sposoby na święta bez frustracji. Podaruj sobie LUZ!

1. Możesz – nie musisz!

Pierwsza zasada i najważniejsza. Wyrzuć z głowy hasło „MUSZĘ zrobić to i tamto”. Nie musisz. I nie jesteś sama. Nie musisz olśniewać swoich gości i rodziny wedle miary świątecznego upodlenia. Nie musisz nie spać, gonić.

Zastanów się realnie, co MOŻESZ zrobić, przygotować, tak aby zdążyć bez tej całej świątecznej gonitwy – i zapisz te czynności na kartce. Na drugiej zapisz to, co zostało do przygotowania.

2. Potrenuj trochę palec wskazujący

Wiem, to nie łatwe, ale z pewnością trening czyni mistrza. Zobacz, co zostało na twojej drugiej kartce i – tu najtrudniejsze – wydeleguj obowiązki w szeroki świat. Przecież  Święta mają – przynajmniej w teorii, łączyć i zbliżać. Gwarantuję ci, że większość ludzi ucieszy się z telefonu z prośbą o przygotowanie jednej sałatki czy upieczenie ciasteczek. Będą czuli się ważni i potrzebni, będą mieli swój wkład w te Święta – i cała atmosfera zyska więcej swobody.

3. Popracuj nad samorozwojem i akceptacją

Bo szynka może być zwinięta w prawo, nie w lewo. Ciasto równie dobrze smakuje ułożone przez ciocię Zdzisię na prostokątnym talerzu (a nie jak planowałaś na tym owalnym w róże). Wrzuć na luz, zaakceptuj to, że inni robią różne rzeczy inaczej. Przecież, gdy ty pomagasz, inni okazują ci dokładnie to samo.

Jak to w życiu bywa zawsze lepiej być wdzięcznym za to, co już się ma – zamiast bez ustanku się frustrować.

4. Zabłyśnij czymś wypasionym 😉

Na przykład tortem marzeń, który rozanieli twoich gości – i ciebie, za każdym razem, gdy pociągniesz ze swojego kubka porządny łyk gorącej czekolady, zamiast szorować blaty w kuchni ;). Wrzuć na luz, naucz się odpuszczać, może to będą dla ciebie Święta zupełnie inne, trochę nowe – ale czy nie lepsze? Miej czas na to, o co w tym wszystkim chodzi – czas dla ludzi, których kochasz, a cała reszta niech po prostu sprawi wam przyjemność!

PS: My w tym roku planujemy święta w wersji LUZ i już oblizujemy się na myśl o rabarbarowym, rozpływającym się w ustach torciku bezowym (zresztą same zobaczcie inne cuda od Entecafe). Akurat na Święta warto zaszaleć!

 

4 sposoby na święta bez frustracji. Podaruj sobie LUZ! Akcja "A co ty byś sobie podarowała w prezencie?"

Fot. Materiały prasowe

„A co ty byś sobie podarowała w prezencie?” – DOŁĄCZ DO AKCJI

linia 2px

ZADANIE KONKURSOWE: 

Wyślij do nas list: „A co ty byś sobie podarowała w prezencie”, w którym napisz, co ty byś sobie podarowała w prezencie i dlaczego. Przekonaj siebie i innych, że ty też zasługujesz na to, co najlepsze, a czasami może i nawet najbardziej szalone.

Listy prosimy wysyłać na adres [email protected] dołączając oświadczenie:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody: 

Nagrodzimy 38 autorów najciekawszych listów.

braster-logo

Braster – Twój najzdrowszy nawyk

Braster to innowacyjne w skali świata certyfikowane urządzenie medyczne, które pozwala na komfortowe i samodzielne badanie piersi w domu. Dzięki specjalnie opracowanej matrycy termograficznej urządzenie rejestruje ewentualne niepokojące zmiany w piersiach. Badanie trwa około 15 minut, jest bezbolesne i bezinwazyjne. Nie musisz martwić się, że zrobisz coś źle, bo Braster to także aplikacja na smartfona, która przeprowadzi Cię przez całe badanie i przypomni o kolejnym. Wykonane przez Ciebie termograficzne obrazy piersi zostaną przeanalizowane przez inteligentne algorytmy, a wyniki będziesz mogła sprawdzić na Twoim indywidualnym koncie w portalu www.braster.eu. Skuteczność Brastera została potwierdzona klinicznie.*

*Badania przeprowadzono na grupie około 2000 kobiet, w tym 1010 kobiet przebadano w ramach badań obserwacyjnych w latach 2013 – 2016

1x 1 urządzenie z abonamentem na 2 lata/ wartość 891zł

_DSC1193

_DSC1219

Czarne

1 x  voucher dla 2 osób na 2 dniowy pobyt w hotelu Czarny Potok Resort&SPA,  ze śniadaniami i obiadokolacjami do wykorzystania do końca czerwca 2017* (o wartości 1.600 zł)

_DSC1904_4_5_HDRDSC_6231_2_3_4_5_HDR

*z wyłączeniem ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SYLWESTRA I ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Obowiązek podatkowy ciąży na Laureacie, wygrywającym nagrodę. W celu dopełnienia formalności, należy skontaktować się z organizatorem. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

Logo PFP

 

Niezwykłe zestawy filiżanek firmy Ćmielów

1x zestaw dwóch filiżanek Minojska 

minojsa niebieska

Mat prasowe

minojska rozowa
1x zestaw dwóch filiżanek India 

photo_999_3830
1x zestaw dwóch filiżanek Art Deco 

Art Deco filiżanki (1)

PlantWear_logo_New

Zegarki Plantwear, to nowy trend w stylistyce i gwarancja najwyższej jakości, to wyróżniające się na rynku produkty, które są nie tylko funkcjonale, ale również skutecznie przyciągają uwagę. Wszystkie piękne, niepowtarzalne, ręcznie robione w Polsce.

1 x zegarek Urban Wenge 399 zł

Seria Urban – Wenge (3)

1 x zegarek Heritage – Dąb 399 zł

1 x zegarek Raw Double Silver Dąb 429 zł

logaziaja-02

Aby umilić jesienno-zimową pielęgnację włosów firma Ziaja proponuje najnowsze produkty z kuracji olejkowych, które nie tylko skutecznie pielęgnują włosy i skórę głowy, ale także nadają im otulający, elegancki zapach.

Kuracja olejkami arganowym i tsubaki wskazana jest szczególnie dla włosów suchych, zniszczonych oraz po zabiegach fryzjerskich. Szampon, satynowe serum oraz skoncentrowana maska zapewniają aktywną regenerację, odczuwalną gładkość oraz ochronę termiczną włosów podczas suszenia, prostowania czy modelowania.

Kuracja kaszmirowa z dodatkiem olejku amarantusowego przeznaczona jest do włosów cienkich, delikatnych oraz suchych lub normalnych. Preparaty aktywnie nawilżają włosy, zwiększają ich objętość, ułatwiają rozczesywanie oraz zapobiegają elektryzowaniu i puszeniu.

Po każdym myciu lub jako wykończenie fryzury Ziaja szczególnie poleca satynowe serum wygładzające i welwetowe serum nabłyszczające, które występują w postaci olejku do codziennej pielęgnacji, bez spłukiwania.

olejowe kuracje do włosów x780

10 x zestaw kosmetyków marki Ziaja. W skład zestawu nagród wchodzą:

– kaszmirowy szampon wzmacniający 300 ml

– kaszmirową skoncentrowaną maskę wzmacniającą 200 ml

– kaszmirowe welwetowe serum nabłyszczające 50 ml

– arganowy szampon wygładzający 300 ml

– arganowa skoncentrowana maska wygładzająca 200 ml

– arganowe satynowe serum wygładzające 50 ml

włosy argan kaszmir

logo KROSNO GLASS

3 x komplet do likieru – Liqueur

komplet-do-likieru

2 x komplet kieliszków do martini Elegance (komplet 6 szt.)

kieliszek-do-martini-elegance

2 x komplet kieliszków do wina białego Elegance

kieliszek-do-wina-elegance

2 x zestaw kieliszków do szampana Elegance

kieliszek-do-szampana-elegance

1 x zestaw: Świąteczne otulenie z Naturativ

Naturativ-Świąteczne_otulenie

W zestawie:

Otulające masło do ciała, 250ml –  to bogata pielęgnacja dzięki kompozycji naturalnych maseł i olejów roślinnych oraz urzekający aromat naturalnej wanilii i karmelu z nutką cytryny. Masło posiada apetyczną konsystencję lekkiego, tortowego kremu. Znakomicie się wchłania, a efekt nawilżenia i odżywienia skóry odczuwalny jest już po pierwszym użyciu.

Aromatyczna , naturalna Świeca Cynamon-Goździk-Pomarańcza, 200ml – uwalnia niezwykle ciepły aromat – słodki, lekko pikantny i zmysłowy. Kompozycja zapachowa olejków eterycznych: cynamon-goździk-pomarańcza zmniejsza napięcia nerwowe i łagodzi stres, sprzyja odprężeniu i relaksowi. Świeca składa się w 100% z ekologicznego wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek ze świąteczną zawieszką!

1 x Zestaw: Święta pachnące cytrusami z Naturativ

Naturativ-Święta_pachnące_cytrusami

W zestawie:

Stymulujący scrub cukrowy HOME SPA, 500ml – dokładnie złuszcza skórę, przywracając jej blask i świeżość. Zawarty w peelingu olej słonecznikowy nawilża i odżywia. Olejki rozmarynowy, grejpfrutowy  i cytrynowy poprawiają ukrwienie oraz odżywiają skórę, a olejek mandarynkowy pielęgnuje, tonizuje i uelastycznia. Śródziemnomorski aromat  Peelingu HOME SPA stymuluje zmysły i koi nerwy.

Bogaty Balsam do dłoni HOME SPA, 100 ml –  odżywia, nawilża, koi i naprawia skórę. Zawiera kombinację substancji o właściwościach naprawczych i zwalczających wolne rodniki oraz  kompozycję olei i maseł roślinnych, skutecznie odbudowujących warstwę lipidową skóry.  W naturalnym balsamie do rąk HOME SPA znajdują się substancje ochronne, które zabezpieczają skórę dłoni na długie godziny. Balsam idealnie się wchłania. Pachnie ziołowo i cytrusowo. Aromat jest mieszaniną olejków eterycznych.

Zestaw zapakowany w piękny filcowy worek!

logo_anna

Annabelle Minerals

to połączenie makijażu i pielęgnacji. Anna Szczerba, założycielka marki, postawiła sobie za cel stworzenie kosmetyków, które spełnią oczekiwania kobiet o skórach wrażliwych, alergicznych, problematycznych oraz po zabiegach kosmetycznych. Tak powstały naturalne produkty do makijażu, których skład opiera się o cztery mineralne składniki: rozświetlającą mikę, matujący tlenek cynku, kryjący i chroniący przed słońcem dwutlenek tytanu oraz nadające kolor tlenki żelaza.

3x zestaw, na który składają się:

Dwa cienie mineralne Vanilla & Chocolate

Podkład kryjący w odcieniu Golden Fair

Mineralny puder rozświetlający

Korektor mineralny Medium

pędzel do podkładu kabuki

pędzelek do nakładania cieni

oraz gąbeczka Softie w rozmiarze L

Annabelle Minerals_cien kolor_chocolate

Annabelle Minerals_cien kolor_vanilla

 Annabelle Minerals_Pedzel do podkladu 1DD-IMG_1456

USMIECH ZDROWIA _ LOGO _ PNG

1 x Voucher na zabieg czyszczenia zębów: scaling, piaskowanie oraz fluoryzacja. Termin wykorzystania vouchera: do 31.03.2017 / Wartość 250 pln

Piękny, szeroki i olśniewający uśmiech to nasza wizytówka. Białe i zdrowe zęby dodają nam pewności siebie i sprawiają, że częściej się uśmiechamy. To dzięki ładnemu i zdrowemu uśmiechowi przyciągamy do siebie ludzi i sprawiamy wrażenie bardziej otwartych, wesołych i pewnych siebie. Jak więc olśniewać uśmiechem nie tylko przy wigilijnym stole czy podczas zabawy sylwestrowej, ale również na co dzień? Wystarczy sprawić sobie prezent w postaci jednego z profilaktycznych czy też estetycznych zabiegów stomatologicznych. A dokładniej, sprawiać sobie takie prezenty systematycznie, bo tylko regularność w dbaniu o higienę jamy ustnej daje pożądane efekty.

Efekt białych i ładnych zębów – oczywiście, jeżeli nasze zęby są zdrowe – jest możliwy do osiągnięcia zarówno dzięki systematycznym profilaktycznym zabiegom stomatologicznym, takim jak skaling, czyli profesjonalne usuwanie osadu i kamienia nazębnego (przy użyciu lasera diodowego), piaskowanie (kolejny etap zabiegu higienizacyjnego, polegający na usunięciu wszystkich osadów i przebarwień np. z kawy, czy papierosów znajdujących się na zębach) i fluoryzacja (zapobiega próchnicy), jak również dzięki wybielaniu zębów laserem diodowym.

Zabieg wybielania zębów laserem diodowym – który jest kolejnym etapem dbałości o nasz piękny uśmiech po dokładnym oczyszczeniu zębów z płytki nazębnej i kamienia oraz uzupełnieniu wszystkich ubytków – polega na nałożeniu specjalistycznego żelu na powierzchnię zęba, a następnie aktywowanie go za pomocą światła lasera. To zabieg bardzo bezpieczny, ponieważ laser diodowy jest najlepiej przebadanym typem lasera.

GOMA8012

logo

1x komplet 5 garnków i patelni ze stali nierdzewnej z pokrywkami ODELO GREBLON

komplet-5-garnkow-i-patelnia-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywkami-odelo-greblon-i-12-el-_7

1x kawiarka elektryczna ciśnieniowa GAT GAIA

kawiarka-elektryczna-cisnieniowa-gat-gaia---kafetiera-na-64-filizanki-espresso_1

1x zestaw do grzanego wina

zestaw-do-grzanego-wina-krystynka-atena-ii-6-el-

semilac logo jpg

2 x zestaw świąteczny + zestaw startowy od Semilac (o wartości 314 złotych)

Szukasz idealnego prezentu dla bliskiej osoby, ale i dla siebie samej?  Wybierz jeden z zestawów Semilac i podziel się lakierami z przyjaciółką, siostrą czy mamą lub wykonajcie sobie wzajemnie manicure korzystając  z zestawu startowego Semilac.

Zestaw świąteczny Semilac:

W eleganckim pudełku znajdziecie dwa zupełnie nowe lakiery hybrydowe: Semilac 160 I’m not sure i Semilac 161 Something Nice. To kolory idealne dla wszystkich niezdecydowanych kobiet. Dodatkowo, ich biżuteryjny charakter sprawi, że manicure będzie uniwersalny i doskonale dopasowany do niemal każdej stylizacji.

W skład zestawu świątecznego wchodzi:

 • lakier hybrydowy Semilac 160 I’m not
 • lakier hybrydowy Semilac 161 Something Nice
 • lakier klasyczny Semilac 025 Glitter Red

opakowanie świateczne 025

Zestaw startowy Semilac:

W komplecie znajdziecie wszystko co potrzebne by wykonać perfekcyjny manicure. To doskonały sposób na wspólne spędzenie popołudnia czy wieczoru z siostrą lub przyjaciółką. Razem możecie stworzyć niezapomniane stylizacje i bawić się kolorami. Semilac ma ich w ofercie blisko 200.

W skład zestawu startowego wchodzi:

 • lampa Semilac LED 6W,
 • Semilac BASE
 • Semilac TOP
 • Lakier hybrydowy Semilac 026 My Love
 • odtłuszczacz Nail Cleaner Pure
 • Semilac Acetone
 • folie do usuwania lakieru hybrydowego
 • waciki bezpyłowe
 • Semilac Striper
 • blok polerski
 • pilniki do paznokci
Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wendre_logo

1 x piękny i komfortowy zestaw pościeli Blommenslyst, składający się z:

1 x kołdra Blommenslyst w rozmiarze 155×200

2 x poduszka Blommenslyst 50×60.

koldra_blommenslyst_koperta poduszka_blommenslyst_zestaw

Poduszki i kołdry z linii Blommenslyst to wyrób medyczny, przeciwdziałają osadzaniu się roztoczy, a wysoka jakość wykonania została potwierdzona przez niemiecki Instytut Badawczy Hohenstein. Poszycie kołder i poduszek wykonano z przyjemnej w dotyku mikrofibry. Puszyste wypełnienie to włókna HCS, które wzbogacone silikonem utrzymują odpowiednią sprężystość kołdry i nie zbijają się podczas użytkowania. Nowoczesna technologia sprawia, że produkty Blommenslyst są przyjazne alergikom i można je prać w pralkach automatycznych.

Wendre_6483

logo_biale

1 x voucher o wartości 100 zł  na zakupy w Recman

DSC_7132 DSC_6013

logo Ente Cafe

Do ośmiu najciekawszych listów, których autorki pochodzić będą z Warszawy dorzucimy coś słodkiego.  EnteCafe.pl to nowoczesna i profesjonalna pracownia cukiernicza, w której powstają ręcznie robione wypieki wypełnione po brzegi zaskakującym smakiem, którego nie można zapomnieć…Codziennie można u nas zamówić wybrane ciasto, a my dowozimy je pod wybrany adres na terenie Warszawy. Pieczemy chrupkie z zewnątrz i miękkie w środku bezy, kremowe i puszyste serniki, torty, tarty na słodko i słono oraz pyszne babeczki…Eat Me!

1x Tort bezowy z gruszką (6-8 porcji)
Pyszny tort bezowy z prażonymi orzechami laskowymi. Słodka i wykwintna, z sosem gruszkowo-czekoladowym. Po kawałku świat staje się lepszy:)

tort-bezowy-z-gruszka-4

1x Tort bezowy z mango (6-8 porcji)
Lekki tort bezowy z kremem mango. Krem na bazie bitej śmietany, nie za słodki i delikatny. Na wierzchu sos czekoladowy i kawałki mango. Pyszny tort przywołujący na myśl lato.

tort-bezowy-z-mango-4

1x Czekoladowy tort bezowy z kremem z owoców leśnych (6-8 porcji)
Idealne połączenie owoców i czekolady. Dwie czekoladowe słodkie bezy i lekko kwaskowy krem na bazie mascarpone. A do tego na wierzchu sos z belgijskiej czekolady. Czego chcieć więcej?

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-z-owocow-lesnych-4

1x Tort bezowy z rabarbarem (6-8 porcji)
Trzypiętrowy tort bezowy z różowym, mocno rabarbarowym kremem. Wykończony niesłodzonym sosem malinowym. Okazały, idealny na wielkie okazje.

tort-bezowy-z-rabarbarem-4

1x  Tort bezowy Nikaletta (6-8 porcji)
Cudowny, lekko kwaskowy tort bezowy. Limonkowe bezy, dwa kremy – oba na bazie marakui – a do tego płatki białej i limonkowej czekolady. Oryginalny, wyrafinowany, na specjalne okazje.

tort-bezowy-nikaletta-4

1x Tort bezowy z musem czekoladowym i wiśniami (6-8 porcji)
Klasyczny tort bezowy z mocno czekoladowym musem. Dzięki dodatkowi wiśni nie za słodki. Dla tych, którzy lubią klasyczne połączenia smaków i czekoladę.

tort-bezowy-z-musem-czekoladowym-i-wisniami-4

1x  Czekoladowy tort bezowy z kremem kawowym (6-8 porcji)
Pyszny, czekoladowy tort bezowy. Z kawałkami czekolady w bezie, kremem kawowym i kardamonem. Wykończony gorzkim kakao i skórką pomarańczową. Nie za słodki, elegancki, idealny do kawy.

czekoladowy-tort-bezowy-z-kremem-kawowym-4

1x Kawowy tort bezowy z kremem toffi
Cudowny tort bezowy z aksamitnym kremem toffi i śliwkami w rumie. Chrupka z zewnątrz i miękka w środku kawowa beza z delikatnym kremem i sosem czekoladowo-rumowym. Ten tort robi wrażenie! Efekt uboczny: pomruk zadowolenia w czasie jedzenia.

kawowy-tort-bezowy-z-kremem-toffi-4

WAJNERT-logo

PLAY – zawsze pod ręką

Komplet praktycznych stolików projektu WAJNERT MEBLE o dwóch średnicach blatów będzie stanowił zgrany zespół w każdym domu. Trójnożni, funkcjonalni pomocnicy świetnie odnajdą się w nowoczesnym salonie i stylowej sypialni. Stoliki na zdjęciu posiadają olchowe nóżki oraz blaty w kolorze drogowej szarości i sygnalizacyjnej bieli.

PLAY-stoliki

Czas trwania akcji: 15.11.2016 – 12.12.2016. Wyniki akcji zostaną ogłoszone do dnia 20.12.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

Pie*dolę noworoczne postanowienia, od lat mam listę, czego zrobić nie zamierzam i trzymam się jej nogami i rękami

Ashtanga joga – na czym polega joga klasyczna?

Boskie święta Baby. Pozwól sobie odpocząć