Go to content

7 sygnałów, które świadczą o tym, że twój partner cię nie kocha, a jedynie wykorzystuje

Masz wrażenie, że w twoim związku coś jest nie tak? Czujesz, że ty jesteś tą osobą, która więcej daje i bardziej się stara? Niestety, bycie razem nie zawsze znaczy, że łączy was miłość. Być może twój partner jest z tobą na przykład z wygody lub boi się samotności. A ty dajesz mu przyzwolenie na to, żeby cię nie szanował i wykorzystywał.

Kobiety pozwalają sobą pomiatać i manipulować. Być może to widzą, a być może nie chcą tego dostrzegać. Uwierz, nie ma sensu być z kimś, kto cię nie szanuje. Wiem, że ciężko się rozstać, bo go kochasz. Ale naprawdę szkoda życia na bycie w chorym związku z jakimś dupkiem.

Partnerstwo polega na szanowaniu swoich potrzeb i wzajemnym dawaniu –  swojego czasu, zainteresowania. Dlatego jeśli czujesz, że masz powody do niepokoju, zacznij przyglądać się zachowaniu swojego ukochanego.

Oto sygnały świadczące o tym, że on cię wykorzystuje. Jeśli znalazłaś choć jeden z nich, zastanów się, czy naprawdę chcesz tak żyć i być z kimś, dla kogo nie jesteś ważna i dla kogo liczy się tylko on sam i jego potrzeby.

Uwierz, dasz sobie radę bez niego i na pewno spotkasz kogoś, kto obdarzy cię prawdziwą miłością.

Fot. Flickr / <a href=https://www.flickr.com/photos/emraps/8258690604/ target="_blank">EMILIE RHAUPP</a> / <a href=http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/ target="_blank">CC BY</a>

1/7 Utrzymujesz was oboje

Wielu mężczyzn lubi wygodne życie bez skalania się pracą. Są oni skłonni posunąć się do wielu rzeczy, żeby tylko mieć łatwe pieniądze. Najczęściej wybierają najprostszą opcję – zdobywają serce bogatej kobiety, którą tak sobie owijają wokół palca, że zaczyna ich traktować jak boga. I zaślepiona miłością nie widzi, że on nią najzwyczajniej w świecie bezczelnie manipuluje dla własnych korzyści.

A kiedy ona w pewnym momencie zasugeruje mu, że powinien poszukać pracy, czuje się urażony i najczęściej się obraża. Lub zbywa ją kłamstwami, że wysyła CV, ale nikt jeszcze nie poznał się na jego talencie. I dalej wyjada jedzenie z lodówki, które kupują za jej pieniądze, bierze od niej na ubrania i to ona płaci wszystkie rachunki.

Tak wygląda twój związek? Zareaguj w porę. Jeśli widzisz, że twój partner nie ma pracy i nie zamierza jej w ogóle szukać, odejdź. Gdy mu będzie na tobie zależało – wróci i za pierwszą pensję zaprosi cię na kolację. A jeśli ma cię gdzieś, w momencie, gdy stracisz pracę, nie będziesz mogła się wypłakać mu w ramię. Bo to ramię będzie już obejmować następna ofiara z torebką od Michalea Korsa.

10 rzeczy, które rozumiemy dopiero po rozwodzie, a szkoda… Fot. iStock/PeopleImages

2/7 Nie słucha, gdy mu opowiadasz o swoim dniu i problemach

Zawsze, gdy on ci opowiada o swojej pracy bądź przyjaciołach, słuchasz z ciekawością. Interesuje cię jego życie i cieszysz się, że on ci ufa. Ale gdy ty chcesz opowiedzieć o kłótni z szefem lub problemach z koleżanką z pracy, on w ogóle nie zwraca na ciebie uwagi. Równie dobrze mogłabyś mówić sama do siebie.

Jeśli widzisz, że on nie poświęca ci uwagi i ma gdzieś, co czujesz i co się dzieje w twoim życiu, zastanów się nad waszym związkiem. Być może jemu jest z tobą wygodnie i cię wykorzystuje.

Pamiętaj zawsze o tym, że masz być traktowana z szacunkiem. A lekceważenie to sygnał świadczący o braku uczucia z jego strony. Nie marnuj na niego życia.

Fot. iStock/filadendron

3/7 Krytykuje cię

Wszystko źle robisz, jego przyjaciółka zawsze lepiej prezentuje się od ciebie i masz wytknięty każdy kolejny kilogram – często publicznie. Jeśli słyszysz takie teksty, to jak najszybciej uciekaj od tego dupka. Nikt nie ma prawa cię krytykować, a już na pewno nie partner, który rzekomo cię kocha.

Jeśli tak na ciebie narzeka, to dlaczego jest z tobą? Najwidoczniej jest mu wygodnie i może na tobie wyładować wszystkie swoje frustracje i kompleksy. Ale ty nie musisz tego wysłuchiwać, naprawdę. Zobaczysz, że za niedługo uda cię zbudować związek z kimś, kto będzie cię szanował i chwalił za wszystko. Bo co z tego, że spaliłaś ciasto? Dla niego będzie się liczyć tylko to, że chciałaś zrobić mu niespodziankę.

Fot. iStock / vadimguzhva

4/7 Ma dla ciebie czas tylko wtedy, kiedy czegoś chce

Twoja mama zachorowała i chcesz, żeby twój ukochany zawiózł cię do niej, ale on niestety nie ma czasu… Tak samo jest, kiedy prosisz go o pomoc w naprawie kranu. Ale gdy on potrzebuje pożyczyć od ciebie pieniądze bądź ma ochotę na seks, wpada do ciebie od razu.

Jeśli twój facet ma dla ciebie czas tylko wtedy, kiedy czegoś chce, to znaczy, że cię wykorzystuje. Powinien być z tobą zawsze wtedy, kiedy go potrzebujesz. Gdy jest inaczej, nie trać na niego czasu.

Fot. iStock/Eva-Katalin

5/7 Nie kupuje ci prezentów

To ty zawsze robisz mu prezenty – bilety na mecz, nowa koszula lub zwykły drobiazg, który ci się z nim skojarzył. Ale nigdy nic od niego nie dostałaś.

Każdy zakochany facet chce sprawiać przyjemność swojej ukochanej, więc od czasu do czasu coś jej wręczy. Więc gdy nie przywozi ci z nic z podróży to znak, że nie myślał o tobie i nie traktuje cię poważnie. Ale to nie przeszkadza mu w braniu prezentów od ciebie.

Partnerka czy mamuśka? Po czym poznasz, że matkujesz swojemu partnerowi Fot. iStock/PeopleImages

6/7 Kłamie

Przyłapałaś go na kłamstwie? A on albo nic sobie z tego nie robi, albo mocno się tłumaczy, ale tak naprawdę nie wykazuje skruchy. Jedynie chce spokoju i nie ma ochoty wysłuchiwać twojego gadania. Bo go to nie interesuje. Bądź pewna, że jego zachowanie wkrótce się odbije na twoim życiu, zdrowiu i być może portfelu.

Fot. iStock / Geber86

7/7 Realizuje tylko swoje marzenia

Każdy chce być z ciekawym człowiekiem, który ma pasje, cele i marzenia. Nie ma nic złego w tym, że twój partner dąży do ich realizacji – między innymi za to go pokochałaś. Mimo że jest świetnym facetem, to coś nie gra.

Gdy on chce coś osiągnąć, nie ma żadnych przeszkód. Ale gdy ty chcesz iść dalej, zapisać się na wymarzony kurs językowy bądź zajęcia samby, on cię krytykuje i wyśmiewa. Albo nie docenia twoich sukcesów, na które ciężko pracowałaś.

Jeśli tylko on realizuje w waszym związku swoje marzenia, to znaczy, że nie obchodzisz go ani ty, ani twoja samorealizacja. Naprawdę chcesz być z kimś takim?