Lifestyle

5 sygnałów, które wskazują, że nie jesteś gotowa na nowy związek

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2018
Fot. iStock/Milan_Jovic
 

Mówi się, że najlepszym lekiem na rozstanie jest nowy związek. Nie zawsze jednak zasada „klin klinem” sprawdza się tak, jak powinna. Bardzo często kolejny związek staje się jedynie środkiem zastępczym dla tego, co było i z czym nie do końca jeszcze możemy się pogodzić.

Co prawda, nie należy zbyt długo płakać po byłym partnerze, jednak bezpieczniej jest nie rzucać się od razu w wir nowych spotkań. Warto wykorzystać ten specyficzny kryzys, aby dowiedzieć się, co jest dla nas ważne, w którą stronę chcemy pójść. Gdy pojawia się pytanie, czy jesteśmy gotowi na nową miłość, trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które mogą świadczyć o tym, że jednak to nie jest najlepszy czas.

5 sygnałów, które wskazują, że nie jesteś gotowa na nowy związek

1. Tęsknisz za byłym chłopakiem

Masz świadomość tego, że poprzedni związek nie miał szans powodzenia, jednak trudno jest pogodzić się z jego zakończeniem. Być może przez głowę przechodzą ci myśli, że chciałbyś się z nim skontaktować, sprawdzić co u niego słychać. Takie sygnały są wyraźnym zaprzeczeniem twojej gotowości do wchodzenia w nowy związek.

2. Potrzebujesz nowej relacji z niewłaściwych powodów

Być może nie wiesz, jak wypełnić pustkę i dlatego rozglądasz się z nowym facetem, aby po prostu mieć kogoś obok siebie. To nie jest dobre, bo dopiero gdy pogodzisz się z zamknięciem poprzedniego związku, będziesz mogła stworzyć nowy na podstawie miłości, a nie potrzeb towarzystwa na wakacje, czy na odczepnego przed rodzicami.

3. Lubisz flirtować

W tym kontekście ponowna próba przywiązania się do kogoś, dla emocji i adrenaliny, może nie potrwać długo. Lepiej szukać mocnych podstaw na budowę związku, opartym na ilości, a nie chęci sprawdzenia możliwości.

4. Nie masz czasu na randki

Chciałabyś kogoś poznać, ale nie zawsze masz ochotę wyjść do ludzi i poznawać nowe osoby. Brakuje tobie czasu w codziennym biegu i być może to być znak, że wolałbyś, póki co cieszyć się życiem sama dla siebie. Teraz po prostu potrzebujesz wolności i opcji skorzystania z tego, co ci życie niesie.

5. Nie chcesz się dopasowywać do partnera

Trudno jest znaleźć idealnie pasującą drugą połowę, by spędzić z nią resztę życia. Związek wymaga kompromisów i jeżeli nie jesteś na to gotowa, nie chcesz się dopasowywać do kogoś, to znaczy, że powinnaś jeszcze poczekać. Być może po prostu nie jesteś gotowa, aby wprowadzić kogoś nowego w swoje uporządkowane życie.

źródło: www.instyle.de


Zobacz także

Ułóż mi bajkę, a obiecuję, że rozwiążesz większość swoich wychowawczych problemów… Nie wierzysz?

Jesteśmy, jak rozkołysane żaglówki. Szkoła na jakiś czas staje się dla nas przystanią, za którą zatęsknimy

17 rzeczy, które robi tylko babcia, chociaż wie, że nie powinna