Lifestyle

7 powodów, przez które ludzie zapadają na depresję

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2018
1 z 1

7 powodów, przez które ludzie zapadają na depresję

Fot. iStock/Favor_of_God

4. Zaburzony obraz ciała

We współczesnym społeczeństwie wygląd fizyczny jest niezwykle istotną rzeczą. Wyśrubowane standardy prowadzą do poważnych chorób, takich jak: anoreksja, bulimia czy depresja. Obniżenie samooceny, niechęć do własnego ciała i twarzy są jednym z głównych przyczyn problemów.

5. Osamotnienie

Poczucie osamotnienia może towarzyszyć nawet osobom mającym rodziny. Ludzie niezrozumiani, osamotnieni odsuwają się od innych, myśląc, że nie będą w stanie odnaleźć miłości lub nie są jej warci. Depresja często jest odpowiedzialna za bezsilność i nieumiejętność zrobienia „czegoś” ze swoim życiem.

6. Starzenie się 

Procesy, które zachodzą w przejściu z wieku młodego do dojrzałego, zmiany zachodzące w ciele, do których próbuje nadążyć mózg, emocje, może sprawić, że będziemy tęsknić za tym, co już było. Bardzo często depresja rozwija się po ukończeniu 50 roku życia, gdy przestajemy widzieć możliwości, które na nas czekają, bo za bardzo skupiamy się na tym, co straciliśmy.

7. Z powodu utraty bliskiej osoby

Rozpacz po utracie bliskiej osoby może być wielka. Jeśli w tym bardzo trudnym czasie osoba nie uzyska odpowiedniego wsparcia, smutek może przekształcić ją w depresję, w  myśli samobójcze. Nie można zostawiać osoby pogrążonej w żalu samej sobie, licząc na to, że czas ukoi rany. Zbyt wiele przypadków depresji pozostaje bez odpowiedniej diagnozy i leczenia co może skończyć się tragicznie.

źródło: www.powerofpositivity.com

PoprzedniNastępny
Lifestyle

5 sygnałów, które wskazują, że nie jesteś gotowa na nowy związek

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2018
Fot. iStock/Milan_Jovic
 

Mówi się, że najlepszym lekiem na rozstanie jest nowy związek. Nie zawsze jednak zasada „klin klinem” sprawdza się tak, jak powinna. Bardzo często kolejny związek staje się jedynie środkiem zastępczym dla tego, co było i z czym nie do końca jeszcze możemy się pogodzić.

Co prawda, nie należy zbyt długo płakać po byłym partnerze, jednak bezpieczniej jest nie rzucać się od razu w wir nowych spotkań. Warto wykorzystać ten specyficzny kryzys, aby dowiedzieć się, co jest dla nas ważne, w którą stronę chcemy pójść. Gdy pojawia się pytanie, czy jesteśmy gotowi na nową miłość, trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które mogą świadczyć o tym, że jednak to nie jest najlepszy czas.

5 sygnałów, które wskazują, że nie jesteś gotowa na nowy związek

1. Tęsknisz za byłym chłopakiem

Masz świadomość tego, że poprzedni związek nie miał szans powodzenia, jednak trudno jest pogodzić się z jego zakończeniem. Być może przez głowę przechodzą ci myśli, że chciałbyś się z nim skontaktować, sprawdzić co u niego słychać. Takie sygnały są wyraźnym zaprzeczeniem twojej gotowości do wchodzenia w nowy związek.

2. Potrzebujesz nowej relacji z niewłaściwych powodów

Być może nie wiesz, jak wypełnić pustkę i dlatego rozglądasz się z nowym facetem, aby po prostu mieć kogoś obok siebie. To nie jest dobre, bo dopiero gdy pogodzisz się z zamknięciem poprzedniego związku, będziesz mogła stworzyć nowy na podstawie miłości, a nie potrzeb towarzystwa na wakacje, czy na odczepnego przed rodzicami.

3. Lubisz flirtować

W tym kontekście ponowna próba przywiązania się do kogoś, dla emocji i adrenaliny, może nie potrwać długo. Lepiej szukać mocnych podstaw na budowę związku, opartym na ilości, a nie chęci sprawdzenia możliwości.

4. Nie masz czasu na randki

Chciałabyś kogoś poznać, ale nie zawsze masz ochotę wyjść do ludzi i poznawać nowe osoby. Brakuje tobie czasu w codziennym biegu i być może to być znak, że wolałbyś, póki co cieszyć się życiem sama dla siebie. Teraz po prostu potrzebujesz wolności i opcji skorzystania z tego, co ci życie niesie.

5. Nie chcesz się dopasowywać do partnera

Trudno jest znaleźć idealnie pasującą drugą połowę, by spędzić z nią resztę życia. Związek wymaga kompromisów i jeżeli nie jesteś na to gotowa, nie chcesz się dopasowywać do kogoś, to znaczy, że powinnaś jeszcze poczekać. Być może po prostu nie jesteś gotowa, aby wprowadzić kogoś nowego w swoje uporządkowane życie.

źródło: www.instyle.de


Lifestyle

9 nawyków, które mogą powodować bóle głowy

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2018
1 z 1

9 nawyków, które mogą powodować bóle głowy

Fot. iStock/Vertigo3d

6. Zbyt mała ilość płynów

Dużo mówi się o tym, żeby nie tylko w upalne dni zadbać o nawodnienie organizmu. Jest to ważne przede wszystkim dla mózg, który aż w 80% składa się z wody. Już 2% odwodnienia powoduje obniżenie wydolności mózgu i powstawanie bólu głowy. Wystarczy wyrobić sobie nawyk regularnego popijania małymi łykami wody, aby pozbyć się problemu.

7. Siedzenie w przeciągu

Dotyczy to np. jazdy samochodem i otwierania okna lub włączania klimatyzacji. Chłodniejsze powietrze wpływa na pogorszenie krążenia krwi w mięśniach, co wpływa na zahamowanie dopływu dotlenionej krwi do mózgu.

8. Palenie papierosów

Palenie szkodzi nie tylko nie tylko naszym płucom. Ci, którzy palą wiele lat mają problemy z ukrwieniem kończyn oraz mózgu. Naczynia krwionośne poprzez wpływ dymu tytoniowego zwężają się znacznie, a substancje smoliste wpływają na zarastanie drobnych naczyń krwionośnych i zaburzenia dostarczaniu tlenu do mózgu.

9. Omijanie lekarza

Nie wszyscy przepadamy za wizytami u lekarzy specjalistów, jednak bóle głowy mogą wynikać na skutek wielu chorób. Zaliczamy do nich między innymi:

  • choroby wątroby i zapalenia pęcherzyka żółciowego,
  • schorzeniach nerek,
  • procesy zapalne np. zatok, w obrębie uszu, zębów,
  • za wysokie lub za niskie ciśnienie krwi.

Jeśli ból głowy pojawia się regularnie, warto dla pewności skonsultować się z lekarzem. To najlepszy sposób na znalezienie przyczyny i rozwiązanie problemu.

źródło: www.powerofpositivity.com

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Chcesz mieć dobrego partnera, dowiedz się czy miał ciepły, przyjazny dom

Życie z egoistą. Ona wie, że powinna odejść, bo nigdy nie poczuje, że jest dla niego ważna

Paluszki surimi z ryżem curry. Zachwycą każdego