Lifestyle

6 trucizn duszy. Większość nas unieszczęśliwiają te same rzeczy

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
23 stycznia 2019
Fot. iStock/AleksandarNakic
 

Łatwo jest życzyć sobie szczęścia i planować kolorową przyszłość. Zdecydowanie trudniej jest żyć z dnia na dzień dobrze, czerpiąc z tego jak najwięcej. Najczęściej sami sobie rzucamy kłody pod nogi, stale podnosząc oczekiwania wobec życia, stawiając przed sobą nowe pragnienia.

Sugerujemy się tym, co mają i jak żyją inni, nie dostrzegając tego, co mamy na wyciągnięcie ręki. Nadmierne oczekiwania nadają szalony pęd życiu, pochłania nas pogoń za pieniędzmi i wyższym statusem społecznym. Nawet jeśli udaje się osiągać wyznaczone cele, coś po drodze umyka. Zamiast satysfakcji odczuwamy rozczarowanie, zamiast radości — pustkę. Po czasie orientujemy się, że nie tu jest szczęście. Zatruwamy swoje dusze i większość z nas robi to w bardzo podobny sposób. Gdzie tkwi przyczyna?

6 trucizn duszy. Większość nas unieszczęśliwiają te same rzeczy

1. Chcemy łatwego i szybkiego zysku

Stale szukamy nowych okazji do łatwego zysku, chcemy osiągać więcej. Za mocno kombinujemy i zapatrujemy się na przyszłość. Nie zauważamy tego, co życie oferuje tu i teraz, a to ogranicza możliwości, utrudnia rozwój. Brakuje wiary we własną, ciężką pracę, często więc oddajemy komuś odpowiedzialność za nasz sukces.

2. Zabiegamy o aprobatę otoczenia

Życie wymaga od nas w pewnych chwilach pójścia na kompromis. Ale to my sami rezygnujemy z niezależności, choćby po to, by zadowolić innych. Nie pamiętamy o tym, że jesteśmy tylko ludźmi i nie musimy stawać na rzęsach, by żyć perfekcyjnie. Naginanie się pod oczekiwania otoczenia oznacza rezygnację z samego siebie, a to finalnie musi rodzić rozczarowanie i frustrację.

3. Jesteśmy bierni

Czekamy, zamiast działać. Oczekujemy, że życie będzie względem nas sprawiedliwe. Tymczasem tak nie jest  i każdego dnia trzeba stawiać czoła przeciwnościom losu. Bierność, na którą się decydujemy czekając na lepszy czas rodzi zniechęcenie i sprawia, że marnujemy możliwości.

4. Oczekujemy taryfy ulgowej

Idąc na skróty nie angażujemy sie w pełni w swoje działania. Oczekujemy natomiast pomocy, zrozumienia, różnych ułatwień, choć nie dajemy wiele w zamian. Jesteśmy coraz bardziej roszczeniowi, powtarzając jak mantrę, że nam się należy. Tymczasem nikt nie jest aż tak wyjątkowy, by nie musiał nic robić. I każdy powinien włożyć energię w to, na czym mu najbardziej zależy. Tylko osiągnięcie sukcesu przez zaangażowanie daje radość i poczucie sensu.

5. Szczęście warunkujemy posiadaniem pieniędzy

Materializm i pęd za pieniądzem to charakterystyka wielu osób. Może i trudno się dziwić chęci posiadania, bo współczesność wymusza na nas pewien styl życia. Ale zamiana szczęścia na pieniądze jest destruktywna. Posiadane dobra mogą zaspokoić nasze fizyczne potrzeby. Jednak zadowolenie, którego potrzebujemy do prawdziwego szczęścia, dalekie jest od materialnego zysku.

6. Nie kochamy siebie

I to jest najsmutniejsze. Nie kochamy siebie i nie szanujemy. Robimy wiele rzeczy dla innych wbrew sobie tłumacząc, że tak trzeba. Naginamy się stale pod presją pracy, rodziny czy otoczenia. Robimy wiele dla świętego spokoju, rezygnując z rzeczy dla nas ważnych. Sami siebie więzimy w strachu przed życiem, choć to ono może dać nam wszystko, czego potrzebujemy.

źródło:  themindsjournal.com 


Lifestyle

Ferie malucha w mieście – 4 pomysły dla całej rodziny!

Redakcja
Redakcja
23 stycznia 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Ferie zimowe najczęściej kojarzą się z rodzinnymi wyjazdami w góry lub nad morze. Bywa jednak, że z różnych względów ten czas spędzamy z maluchem w mieście. Wbrew pozorom ferie w domu mogą okazać równie ciekawe, co ferie na wyjeździe – wystarczy je dobrze zaplanować! Dowiedz się, co można zrobić, aby dwa tygodnie zimowych wakacji spędzanych w mieście były dla dziecka niezapomnianą przygodą!

  1. Przebywajcie jak najwięcej na dworze

Jeśli pogoda będzie sprzyjała, a wokół będzie leżał biały puch, to idealna okazja, by wybrać się z dzieckiem na spacer do parku, lasu lub na poszukiwanie górki do zjeżdżania na sankach. By nie dopadło Was zimowe znudzenie, warto wykorzystać do zabawy śnieg – lepienie bałwana, szukanie śladów leśnych zwierząt czy niewinna bitwa na śnieżki będą nie lada zabawą dla malucha. Takie aktywności będą też idealnym sposobem na wspieranie wciąż kształtującego się układu odpornościowego dziecka. Stopniowe przyzwyczajanie dziecka do niższych temperatur stymuluje jego mechanizm termoregulacji. W efekcie organizm malucha będzie coraz lepiej dopasowywać się do warunków atmosferycznych. Jest to bardzo ważne szczególnie zimą, gdy przy częstych zmianach temperatur łatwiej o przeziębienie.

  1. Bądźcie razem

Może się oczywiście zdarzyć, że pogoda nie będzie sprzyjała na aktywności na dworze – pomocne powinny się okazać wtedy gry planszowe i zabawy ruchowe w domu. Dla młodszych dzieci z pewnością intersujące będą książeczki pełne ilustracji lub z naklejkami, świetnie sprawdzą się także tradycyjne kolorowanki. Dobrym pomysłem na zajęcie malucha jest czytanie i opowiadanie mu bajek – dzięki temu można wzmocnić więź emocjonalną. Należy jednak pamiętać, że małe dzieci łatwo się rozpraszają i dekoncentrują, dlatego poszczególne zabawy (np. czytanie, rysowanie) warto przerwać na kilka minut, jeśli widać, że maluch jest już zmęczony i rozkojarzony. Małe dzieci nie powinny też siedzieć dłużej niż godzinę bez przerwy, aktywność fizyczna jest dla nich bardzo ważna! Zabawa ruchowa nie tylko wzmacnia więzi, ale też ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju poznawczego, fizycznego, społecznego i emocjonalnego dzieci.

  1. Nauczcie się czegoś nowego

Ferie zimowe to świetny czas na naukę nowych umiejętności – może właśnie teraz dziecko stanie się prawdziwym wielbicielem jakieś gry czy zabawy? Możliwości jest wiele – lepienie z plasteliny, robienie figurek z masy solnej. Warto puścić wodze fantazji i zrobić coś maluchem po raz pierwszy. Większy apetyt dziecka w tym czasie może być świetną okazją do zapoznania go z nowymi potrawami – pod warunkiem, że jest ono już na etapie rozszerzania diety. Przez pierwsze pół roku życia – zgodnie z zaleceniami ekspertów – wyłącznym pokarmem dla niemowlęcia jest mleko mamy (jeżeli mama nie może karmić piersią, powinna podawać mleko modyfikowane dopasowane do potrzeb młodego organizmu). Wielu rodziców może mieć wątpliwości, kiedy i od czego zacząć rozszerzanie diety lub co podawać małemu dziecku. Wsparciem dla nich – na ferie i nie tylko – będzie kalendarz żywienia dziecka w 1000 pierwszych dni (0-36 miesiąc), dostępny na stronie: www.1000dni.pl/kalendarz-zywienia.

  1. Poszerzajcie horyzonty

W większym mieście na rodziny z dziećmi czeka szereg rozrywek – m.in. teatry, kina, muzea czy sale zabaw. Na okres ferii takie placówki często przygotowują specjalne wydarzenia i pokazy dla najmłodszych. W tym czasie domy kultury czy biblioteki również proponują atrakcyjne formy spędzania czasu dla maluchów. Planują warsztaty i inne przyjemności – na pewno nie ma tam czasu na nudę. Na stronach urzędów miasta można znaleźć odpowiednie informacje.

Sprawdź, kiedy przypadają ferie zimowe w Twoim województwie w 2019 roku:

14 – 27 stycznia – województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie

wielkopolskie

21 stycznia – 3 lutego – województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie

28 stycznia – 10 lutego – województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

11 – 24 lutego – województwa lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie


Lifestyle

6 informacji dotyczących seksualnej przeszłości, których lepiej oszczędzić partnerowi

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
23 stycznia 2019
Fot. iStock/BraunS

Szczerość jest elementem, bez którego trudno wyobrazić sobie budowanie relacji. Najczęściej partnerzy są otwarci na siebie, chętnie poznają wiele szczegółów ze swojego życia. I jest to podyktowane jest nie tyle czystą ciekawością, ile chęcią dobrego poznania drugiej osoby.

To się wiąże z miłością, zaufaniem i poważnym traktowaniem tworzonej relacji. Szczerość, a co za tym idzie, odpowiedzi zgodne z prawdą, nie zawsze jednak są najlepszą opcją do zastosowania. To bywa szczególnie wątpliwe, gdy partnerzy schodzą na tematy przeszłości seksualnej. No cóż, pewne rzeczy mogą być bolesne lub szokujące, trudne do zaakceptowania i mogą rzutować na wspólną przyszłość w związku. Czasem trudno przewidzieć, jak  odpowiedź zadziała na drugą osobę, dlatego lepiej dwa razy się zastanowić, czy szczerość w każdym przypadku jest tak bardzo pożądana. Nie chodzi o to, by kłamać, ale niekiedy lepiej powiedzieć mniej, niż więcej.

6 informacji dotyczących seksualnej przeszłości, których lepiej oszczędzić partnerowi

1. Umiejętności poprzedniego partnera

Może się zdarzyć, że obecnego partnera zżera ciekawość, jak wyglądało twoje życie seksualne przed waszym związkiem. Jeśli było tak sobie, to uczciwie możesz to przyznać, ale gdy poprzedni partner był naprawdę fantastyczny, oszczędź szczegółów. Marna szansa, że obecny facet poczuje się podbudowany twoimi wspomnieniami.

2. Ilości poprzednich partnerów

Czasem lepiej zaniżyć, niż wymieniać ich faktyczną ilość, jeśli niczego sobie nie żałowałaś. Nawet jeśli zdarzało się tobie uprawiać seks z nieznajomym i tego się nie wstydzisz, nie każdy facet doceni taką szczerość. On naprawdę nie musi znać szczegółów.

3. Seksualne dokonania

Daruj mu również opowieści o łóżkowych wyczynach z poprzednimi partnerami. Nie ma potrzeby, by zarzucać go  wskazówkami o tym, w jaki sposób „ex” zaprowadzali cię na szczyt rozkoszy. To fantastyczne, że spełniałaś swoje fantazje seksualne, ale facet może poczuć, że w porównaniu do poprzednika nie dorówna twoim oczekiwaniom.

4. Nie odnoś się do „wyposażenia” poprzedników

Przede wszystkim to kwestia klasy i kultury. Nawet pół żartem nie napominaj obecnemu partnerowi, jak duży i sprawny sprzęt posiadał jego poprzednik. Faceci są naprawdę wrażliwi na tym punkcie i nawet jeśli sami zachęcają do szczerości, tak naprawdę nie chcą słuchać, o ile lepszy był poprzednik.

5. Nie opowiadaj o wcześniejszych orgazmach

Nawet jeśli zaliczałaś ich kilka w trakcie jednego stosunku. Pozwól, by nowy facet sam doszedł do takiej wprawy, jak poprzednik. Możesz mu w tym pomóc pokazując to co kręci cię najbardziej, ale nie naciskaj, by dorównał już teraz poprzednikowi. Seks to nie zawody, seks to zabawa, więc pamiętaj, by nie nakładać na dzień doby zbyt dużych oczekiwań.

6. Nie zdradzaj się, jeśli spałaś ze swoim najlepszym przyjacielem

Lepiej, żeby partner nie wiedział tego, szczególnie jeśli twoja relacja z przyjacielem nadal trwa. Obecny partner zdecydowanie nie będzie się cieszył na wasze spotkania, nawet jeśli już nie ma między wami żadnych seksualnych podtekstów. Nawet jeśli tamto wydarzenie okazało się nieporozumieniem, twój obecny facet może tego nie zrozumieć.

Szczerość jest potrzebna, ale w pewnych przypadkach lepiej udzielać dyplomatycznych odpowiedzi. Pamiętaj, że ludzie i okoliczności się zmieniają, więc jeśli nie masz ochoty więcej powtarzać tego, co robiłaś przyszłości, wcale nie musisz o tym mówić.

źródło:  www.dailymail.co.uk 


Zobacz także

Korzystasz z testerów w drogerii? Lepiej daj sobie spokój. Poważnie

Oryginalna biżuteria! Kto nie chciałby jej nosić. Zobaczcie koniecznie

Drogi „były”, patrzę jak układasz sobie życie i nie wiem, czy powinnam jej powiedzieć o nas