Go to content

Lepiej płakać w Ferrari niż na rowerze? Nieprawda, nie tak definiuje się szczęście

Fot. iStock / Peter Zelei

Naszym największym pragnieniem w życiu jest być szczęśliwym, pragnienie bycia szczęśliwym napędza nas do tego, by działać, trwać, radzić sobie w różnych sytuacjach. Niestety, większość z nas nigdy nie osiągnie stanu prawdziwego szczęścia. Dlaczego? Ponieważ nie potrafi go poprawnie zdefiniować.

Czym więc jest szczęście?

Nie ma nic wspólnego z pieniędzmi

Podobno lepiej płakać w Ferrari niż na rowerze. Czy na pewno? Pieniądze nie mają nic wspólnego z byciem szczęśliwym. Najzamożniejsi ludzie, chorują, tracą przyjaciół, zakochują się bez wzajemności.

Nie ma nic wspólnego z rzeczami materialnymi

Żyjemy w kulcie konsumpcji, który uczy nas, że szczęście jest bezpośrednio związane z tym, co posiadamy. Aby być szczęśliwym, trzeba kupić najnowszy model samochodu i tę designerską torbę. Ale gromadzenie rzeczy materialnych tak naprawdę nie daje nam nic. To żywy człowiek jest wartością.

Nie ma nic wspólnego z pięknem

Nawet najpiękniejsi odczuwają niepewność i nie zawsze są świadomi swojego piękna.

Chodzi o zdrowie psychiczne i fizyczne

Rzeczywistość tworzymy sobie sami, w naszych głowach. Jeśli dwie osoby opisują to samo doświadczenie, są duże szanse, że zobaczą to samo w zupełnie inny sposób. Dbanie o twoje zdrowie jest jedną z najważniejszych rzeczy w twoim życiu. Wyobraź sobie uczucie nieprzyjemnego bólu głowy. Czy nadal możesz czuć się szczęśliwy, oglądając piękny wschód słońca, kiedy męczy cię migrena?

Chodzi o umiejętność wybaczania

Chowanie żalu, urazy może być bardziej szkodliwe niż myślisz. Niektóre badania związane z tym zjawiskiem pokazują jasno, że tłumienie emocji sprzyja przybieraniu na wadze i problemom z krążeniem. Zdrada nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem, ale od nas zależy, jak bardzo na nas wpłynie.


Na podstawie: thoughtcatalog.com