Go to content

10 rzeczy które powinnaś odrzucić w swoim życiu, kiedy wciąż masz 30 lat

Mężczyzno, nie będziemy "ogarniać" za ciebie twojego życia. 7 rzeczy, których silne, niezależne kobiety oczekują w związku
Fot. iStock/Martin Dimitrov

Niedługo skończysz 40 lat. Nie wiesz, jak to się dzieje, że czas zleciał tak szybko. Przecież w głębi duszy wciąż czujesz się bardzo młoda. Patrzysz na swoje ciało i nie widzisz żadnych „niepokojących” zmian. Pierwsze zmarszczki, cóż w tym złego? Wydajesz się sobie piękniejsza niż 10 lat temu, a z całą pewnością łatwiej akceptujesz siebie, swój wygląd. Problem pojawia się zupełnie gdzie indziej.

Lata płyną, a ty nie możesz pozyskać jednej, ważnej rzeczy: wewnętrznej harmonii. Słowa ranią cię tak jak dawniej, tak samo mocno rozczarowują cię ludzie, którym zaufałaś. Ciągle nie możesz zrozumieć, jak to się dzieje, że stale znajdujesz się w takich samych sytuacjach, toksycznych układach. A przecież jest na to prosta recepta. Są rzeczy, których musisz się pozbyć, bo one ci szkodzą. Jeśli to sobie uświadomisz i wcielisz w życie plan pozbycia się tego, co szkodliwe, osiągniesz upragniony spokój.

10 rzeczy które powinnaś odrzucić w swoim życiu, kiedy wciąż jeszcze masz 30 lat

Liczby

Wiek to tylko liczba, prawda? Dopóki w pełni tego nie zrozumiesz i nie zaakceptujesz, dopóty będziesz czuła wszelkie ograniczenia i nie będziesz do końca dobrze czuła się sama ze sobą. To samo dotyczy cyferek na wadze (o ile rzeczywiście nie wskazują one na poważną chorobę). Najważniejsze to skupić się na tym, jak się naprawdę czujemy.

Negatywni ludzie

Niezależnie od tego, czy masz z nimi styczność w mediach społecznościowych, czy w realnym życiu, może nawet w twoim domu. Jesteś na takim etapie, w którym powinnaś zrobić wokół siebie „porządki” i pożegnać się z osobami, które nie wnoszą nic pozytywnego do twojej codzienności, ale na które wciąż tracisz mnóstwo energii.

Rzeczy, które nosiłaś w wieku 20 lat

To samo dotyczy nawyków. Pora na coś nowego, coś w czym poczujesz się lepiej i w czym lepiej będziesz wyglądać. Ubrania to także wspomnienia, przeszłość, dobra lub zła energia. A ty powinnaś patrzeć do przodu, szukać tego, co cię buduje pozytywnie.

Nieprzespane noce

Żaden serial, żaden facet, żaden dramat nie jest tego wart (może jedynie dobra książka). Nie rób tego swojej psychice – potrzebujesz snu, żeby nabrać sił, zregenerować się, wstać z jasnym umysłem, umieć rozwiązać życiowy problem. Poza tym, bezsenność mści się okrutnie na twoim organizmie.

Jedzenie „byle jak i byle gdzie”

Nawet jeśli nie przepadasz za warzywami, jest tak wiele pysznych sposobów na które można je przyrządzić. A dobrej jakości mięso czy ryba nie muszą być najdroższe. Suplementy to nie wszystko. Zadbaj o siebie naprawdę. Na sto procent.

Rozpaczliwe pragnienie akceptacji

Po co ci to? Od dawna wiemy, że nie da się zadowolić wszystkich. Że zawsze znajdą się tacy, którzy będą chcieli cię zmienić, kontrolować, dawać „dobre rady” podszyte hipokryzją. Że są ludzie zawistni, którzy nigdy nie przyznają, że coś ci się udało, że jesteś w czymś dobra. I że trzeba dbać przede wszystkim o to, żeby żyć w zgodzie ze sobą, nie rezygnować z tego, co może przynieść nam osobiste szczęście.

Kariera, która sprawia, że ​​jesteś nieszczęśliwa

Jeśli nie znosisz swojej pracy, zacznij szukać nowej. Nie chcesz obudzić się 30 lat z poczuciem, że nie robiłaś w życiu tego, o czym marzyłaś. Jeśli kariera sprawia, że nie możesz ułożyć sobie sfery osobistej tak, jakbyś tego chciała, pokieruj nią inaczej. Relacje z innymi to prawdziwa wartość.

Negatywna samoocena

I ciągłe śrubowanie oczekiwań wobec samej siebie. Zamiast tego, powinnaś praktykować zrozumienie dla siebie i wyrozumiałość wobec błędów, które popełniasz. Czas mija szybko, powinniśmy być dla siebie dobrzy.

Dążenie do tego, by być w związku za wszelką cenę

Czujesz społeczną presję, boisz się, że już zawsze będziesz sama? Uwierz mi, lepsza dobra samotność, wypełniona spotkaniami z wartościowymi osobami i dbaniem o samorozwój niż związek byle tylko być w z kimś relacji. Toksyczne związki mają długotrwały, negatywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne oraz na relacje z bliskimi.

Niezdrowe nawyki

Szkoda życia na to, co niszczące. Szkoda zdrowia na to, by stale wystawiać je na próbę. Nadużywanie alkoholu, brak odpowiedniej ilości snu, brak wysiłku fizycznego, niezdrowe jedzenie… Nie rób sobie tego. Zasługujesz na o wiele więcej i lepiej.

Zadbaj o siebie, nie ma lepszego momentu niż ten teraz. Nie odkładaj na pózniej miłości własnej i troski o siebie samą.