Lifestyle

12 rzeczy, które wszystkie nieustraszone kobiety alfa robią inaczej. To, co widzisz, jest tym, co dostajesz

Redakcja
Redakcja
1 maja 2022
kobieta alfa
fot. roboriginal/iStock
 

Niektóre kobiety wyróżniają się w tłumie. I nie dlatego, że są głośne, szukają uwagi lub błagają o potwierdzenie – ale dlatego, że jest wokół nich atmosfera, która stoi ponad resztą. To nieustraszone kobiety alfa. Niektórzy, widząc tę terminologię, zakładać będą najgorsze, ponieważ kobiety alfa mogą być zastraszające. Ale zapewniam was, że nie są surowe ani nie są „sukami”, jak wielu może się wydawać. One po prostu są silne, pewne siebie i asertywne.

1. Kobieta alfa nie boi się podejmować ryzyka, aby osiągnąć swoje cele

Samica alfa nie boi się ryzykować wszystkiego, jeśli na horyzoncie widzi osiągnięcie swoich celów. Jest zmotywowana i wie, że czasami porażka jest konieczna na drodze do sukcesu. A kiedy już skieruje wzrok na cel – nie zatrzymuje się, dopóki go nie osiągnie.

2. Jest stanowcza w swoich granicach

Wyznacza granice, a następnie się ich trzyma i staje w ich obronie. Lepiej ich nie przekraczać.

3. Wie, na co zasługuje i nie zaakceptuje niczego mniej

Zna swoją wartość. Nie chodzi o to, że widzi siebie jako tę doskonałą istotę, ale zdecydowanie wie, na co zasługuje. Nie toleruje braku szacunku ze strony kogokolwiek.

4. Staje w obronie tego, w co wierzy

Chociaż nie jest osobą, która angażuje się w cokolwiek bez przeprowadzenia badań, jeśli już w coś uwierzy, będzie tego bronić. Nie jest osobą, która się wycofuje.

5. Jest adaptacyjna

Kiedy coś się dzieje lub zmienia się jej otoczenie, może łatwo się dostosować. Nie ucieka od trudnych sytuacji, zamiast tego znajduje sposób, aby płynąć z nimi i znaleźć nową, dobrą drogę.

6. Kobieta alfa jest lojalna

Stoi przy ludziach, których kocha. Kiedy mówi, że będzie dla kogoś, nie odchodzi od niego.

7. Kocha z całego serca

Kiedy decyduje się kogoś kochać, nie robi tego na pół gwizdka. Kocha z całego serca. Bardzo troszczy się o ludzi. Może to zająć jej czas, aby się zakochać lub otworzyć na innych, ale kiedy to zrobi, jest w pełni zaangażowana.

8. Kobieta alfa ma szacunek do siebie

Nie będzie tolerować braku szacunku ze strony nikogo – nawet samej siebie. Ma dumę i godność i wymaga tego również od innych.

9. Nie boi się konfrontacji

Chociaż nie lubi konfliktów, gdy ktoś robi jej krzywdę, jest wobec niej nie fair, nie boi się z nim skonfrontować. Nie pozwala ludziom się zdeptać. I nie chce być okłamywana.

10. Nie boi się czekać na tego właściwego

Nikogo nie potrzebuje, ale jest otwarta na ideę miłości. Jednak nie jest to coś, w co chce się spieszyć. I nie ma nic przeciwko czekaniu, aż pojawi się ten właściwy, który da radę zwalić ją z nóg.

11. Nigdy nie przestaje się uczyć i rozwijać

Jest uczennicą życia. Zdaje sobie sprawę, że nie wie wszystkiego i jest z tym pogodzona. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, ewoluować i wyrastać na osobę, którą miała być.

12. Kobieta alfa jest autentyczna w swojej prawdzie

Jedno jest pewne – jest tym, za kogo się podaje. Ona autentycznie stoi w swojej prawdzie. To, co widzisz, jest tym, co dostajesz.


Lifestyle

10 zachowań, które ujawniają, że mężczyzna stracił zainteresowanie związkiem

Redakcja
Redakcja
1 maja 2022
zainteresowanie związkiem
fot. Goodboy Picture Company/iStock
 

Wielu z nas tam było: wszystko idzie świetnie, a nagle, pozornie znikąd, coś zaczyna się psuć. Chociaż nikt z nas nie planuje, aby nasz związek się nie powiódł, niestety, czasami tak się dzieje. A kiedy już tak się dzieje, możemy pójść jedną z dwóch dróg: albo pracować nad relacją, aby sprawdzić, czy przeszkoda jest czymś, co możemy pokonać, albo zdecydować się na rozstanie. Mając to na uwadze, nikt nie chce, aby jego partner stracił zainteresowanie związkiem. Jednak również tak się czasem dzieje. Jeśli zaczynasz odczuwać, że twój partner traci zainteresowanie związkiem, uważaj na poniższe znaki.

1. Nie inicjuje kontaktu

Jeśli jesteś tą, która zawsze dzwoni lub wysyła SMS-y, ale prawie nigdy nie otrzymujesz od niego SMS-a, chyba że wyśle go jako pierwszy, jest to zły znak. Lub, jeśli poświęca godziny na wysyłanie SMS-ów lub oddzwanianie do ciebie, gdy próbujesz się z nim skontaktować, i nie zadaje sobie trudu, aby powiedzieć, dlaczego, może to oznaczać, że stracił zainteresowanie.

2. Staje się niegrzeczny i defensywny

Jeśli zauważyłaś poważną zmianę nastawienia, pozornie znikąd, może to być sygnał ostrzegawczy. Człowiek, który był kiedyś słodki i zabawny, teraz staje się zirytowany, defensywny i zgryźliwy. Chociaż może to oznaczać, że jest po prostu zestresowany, może to również oznaczać, że traci zainteresowanie związkiem.

3. Wymyśla wymówki

Kiedy chcesz się z nim spotkać, zawsze ma coś lepszego do zrobienia. I chociaż ludzie bywają zajęci – jeśli ma wymówkę za każdym razem, gdy chcesz z nim porozmawiać lub spędzić z nim czas, może to oznaczać, że stracił zainteresowanie.

4. Kiedy jesteś z nim, wydaje się być gdzieś daleko

Często, nawet jeśli ktoś nie mówi, że stracił zainteresowanie związkiem, pokazuje to, stając się mniej obecnym. Ale jeśli czujesz się bardziej samotna w jego obecności niż pod jego nieobecność, twoja intuicja prawdopodobnie coś ci mówi.

5. Nie dyskutujecie już o przyszłości

Kiedyś uwielbiał żywo dyskutować o przyszłości, a teraz o niej nie wspomina. Zamiast tego wydaje się nie mieć zdania co do tego, dokąd zmierza wasz związek. Niestety, może to oznaczać, że nie widzi cię już w swojej przyszłości.

6. Nie podejmuje żadnego wysiłku

Ludzie znajdują czas dla tych, z którymi chcą być. Jeśli zawsze jesteś tą, która wkłada wysiłek, a związek stał się jednostronny, to nie jest dobry znak.

7. Zmienia się fizyczna intymność

Może się to zdarzyć na jeden z dwóch sposobów: albo intymność całkowicie spadnie, albo staje się jedynym, co scala związek. To zależy od charakteru związku i jego osobowości. Ale naprawdę ważne jest, aby zaufać swojej intuicji w tej sprawie.

8. Flirtuje z innymi kobietami

Nie obchodzi mnie, na jakim poziomie jest twój związek, jeśli mężczyzna ma być zainteresowany tobą, a ty zauważysz, że otwarcie flirtuje z innymi kobietami, jest to nie tylko brak szacunku, ale także oznaka, że nie jest już zainteresowany. Tak czy inaczej, powiedziałabym, że to ten znak, że nadszedł czas, aby porozmawiać.

9. Nie chce rozmawiać o związku

Po prostu odmawia rozmowy na ten temat. Nie chce deklaracji, a ty czujesz się niepewnie. Każdy związek, który sprawia, że wątpisz w to, na czym stoisz, prawdopodobnie w ogóle nie ma sensu.

10. Nie jest już czuły

Jeśli kiedyś był czuły, chciał się przytulać i całować, a nagle zawsze się od ciebie odsuwa, jest to zły znak. Chociaż może to oznaczać kilka rzeczy, jeśli jest powiązane z innymi wymienionymi tutaj znakami – prawdopodobnie stracił zainteresowanie związkiem.


Lifestyle

8 cech, których mężczyzna szuka u kobiety

Redakcja
Redakcja
1 maja 2022
cechy u kobiety
fot. Aja Koska/iStock

Jedną z najbardziej uniwersalnych podróży w naszym życiu jest podróż do znalezienia miłości. I chociaż wszyscy możemy mieć własne pojęcie o tym, czym powinna być miłość,  większość z nas po prostu chce znaleźć kogoś, z kim może się rozwijać. Znalezienie odpowiedniego partnera jest czymś, co traktujemy poważnie. Nie chcemy spędzać życia z byle kim. Oto 8 cech u kobiety, których mężczyźni szukają.

Podczas gdy niektórzy marzą o znalezieniu ideału, w przeważającej części jednak zadowoleni jesteśmy, gdy „po prostu” nasz partner potrafi nas uszczęśliwić. I chociaż szczęście może być złożone, istnieją pewne cechy u kobiety, które mężczyzna docenia bardziej niż inne.

1. Empatia

Mężczyźni nie chcą ustatkować się z kimś, kto jest okrutny lub surowy. Chcą kogoś, kto jest miły, troskliwy, kochający i współczujący. Kogoś, kto troszczy się o innych i traktuje ich odpowiednio. Mężczyzn ciągnie do empatycznych kobiet, ponieważ czują się przy nich swobodnie. Empatyczna kobieta jest bardziej skłonna do zrozumienia i umiejętności dostrojenia się do siebie i innych.

2. Inteligencja

Jedną z najpopularniejszych cech wśród mężczyzn, jeśli chodzi o cechy właściwej kobiety, jest inteligencja. Mężczyźni chcą kobiety, z którą mogą porozmawiać i kogoś, kto rzuci im wyzwanie i popchnie ich do rozwoju.

3. Niezależność

Myślę, że wiele osób utożsamia miłość z zauroczeniem, jednak posiadanie kogoś, kto ma obsesję na twoim punkcie nie jest komfortowe dla większości mężczyzn. Mężczyźni chcą kobiety, która potrafi dać im przestrzeń i kogoś, kto sam potrzebuje przestrzeni. Chcą kobiety, która potrafi być sama, ale postanawia być z nim u swojego boku.

4. Poczucie humoru

Przebywanie w pobliżu kobiety, która ma zerową osobowość, nie jest zabawne. Mogą to robić przez kilka tygodni, ale gdy początkowa iskra zniknie – mężczyźni chcą kogoś, z kim mogą się dobrze bawić. Chcą kogoś, kto potrafi rozśmieszyć i kto może śmiać się z siebie.

5. Urok

Jeśli kobieta może rozświetlić pokój, gdy do niego wchodzi, może zdecydowanie zdobyć serce mężczyzny. Urok i wdzięk są o wiele lepsze niż bycie bezdusznym, zimnym lub niegrzecznym. A urok polega na tym, że przydaje się, gdy czasy stają się trudne w związku.

6. Klasa

Klasa nie musi równać się pieniądzom, ale bardziej jest tym, jak kobieta się nosi. To nie znaczy, że musisz być doskonała lub coś w tym rodzaju. Jest to godność i szacunek do samej siebie.

7. Ambicja

Większość mężczyzn chciałaby, żeby kobieta robiła ze swoim życiem coś więcej, żeby oczekiwała czegoś więcej. Żeby marzyła i dążyła do spełnienia tych marzeń. Niewielu chciałoby po prostu ładnej ozdoby samego siebie.

8. Posiadanie wartości

Być może jedną z najważniejszych cech są wspólne wartości. Bez wspólnych wartości związek nie będzie trwał. Wspólne wartości to różnica między chemią a kompatybilnością.


Zobacz także

Depresja sezonowa – jak sobie z nią poradzić?

Chyra, Rusinek, Wolszczak, Szczygieł apelują do Prezydenta, by zawetował „lex Czarnek”. Liczy się każda minuta

11 powodów, dla których najfajniejsze dziewczyny najdłużej są singielkami