Go to content

12 rzeczy, które wszystkie nieustraszone kobiety alfa robią inaczej. To, co widzisz, jest tym, co dostajesz

kobieta alfa
fot. roboriginal/iStock

Niektóre kobiety wyróżniają się w tłumie. I nie dlatego, że są głośne, szukają uwagi lub błagają o potwierdzenie – ale dlatego, że jest wokół nich atmosfera, która stoi ponad resztą. To nieustraszone kobiety alfa. Niektórzy, widząc tę terminologię, zakładać będą najgorsze, ponieważ kobiety alfa mogą być zastraszające. Ale zapewniam was, że nie są surowe ani nie są „sukami”, jak wielu może się wydawać. One po prostu są silne, pewne siebie i asertywne.

1. Kobieta alfa nie boi się podejmować ryzyka, aby osiągnąć swoje cele

Samica alfa nie boi się ryzykować wszystkiego, jeśli na horyzoncie widzi osiągnięcie swoich celów. Jest zmotywowana i wie, że czasami porażka jest konieczna na drodze do sukcesu. A kiedy już skieruje wzrok na cel – nie zatrzymuje się, dopóki go nie osiągnie.

2. Jest stanowcza w swoich granicach

Wyznacza granice, a następnie się ich trzyma i staje w ich obronie. Lepiej ich nie przekraczać.

3. Wie, na co zasługuje i nie zaakceptuje niczego mniej

Zna swoją wartość. Nie chodzi o to, że widzi siebie jako tę doskonałą istotę, ale zdecydowanie wie, na co zasługuje. Nie toleruje braku szacunku ze strony kogokolwiek.

4. Staje w obronie tego, w co wierzy

Chociaż nie jest osobą, która angażuje się w cokolwiek bez przeprowadzenia badań, jeśli już w coś uwierzy, będzie tego bronić. Nie jest osobą, która się wycofuje.

5. Jest adaptacyjna

Kiedy coś się dzieje lub zmienia się jej otoczenie, może łatwo się dostosować. Nie ucieka od trudnych sytuacji, zamiast tego znajduje sposób, aby płynąć z nimi i znaleźć nową, dobrą drogę.

6. Kobieta alfa jest lojalna

Stoi przy ludziach, których kocha. Kiedy mówi, że będzie dla kogoś, nie odchodzi od niego.

7. Kocha z całego serca

Kiedy decyduje się kogoś kochać, nie robi tego na pół gwizdka. Kocha z całego serca. Bardzo troszczy się o ludzi. Może to zająć jej czas, aby się zakochać lub otworzyć na innych, ale kiedy to zrobi, jest w pełni zaangażowana.

8. Kobieta alfa ma szacunek do siebie

Nie będzie tolerować braku szacunku ze strony nikogo – nawet samej siebie. Ma dumę i godność i wymaga tego również od innych.

9. Nie boi się konfrontacji

Chociaż nie lubi konfliktów, gdy ktoś robi jej krzywdę, jest wobec niej nie fair, nie boi się z nim skonfrontować. Nie pozwala ludziom się zdeptać. I nie chce być okłamywana.

10. Nie boi się czekać na tego właściwego

Nikogo nie potrzebuje, ale jest otwarta na ideę miłości. Jednak nie jest to coś, w co chce się spieszyć. I nie ma nic przeciwko czekaniu, aż pojawi się ten właściwy, który da radę zwalić ją z nóg.

11. Nigdy nie przestaje się uczyć i rozwijać

Jest uczennicą życia. Zdaje sobie sprawę, że nie wie wszystkiego i jest z tym pogodzona. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, ewoluować i wyrastać na osobę, którą miała być.

12. Kobieta alfa jest autentyczna w swojej prawdzie

Jedno jest pewne – jest tym, za kogo się podaje. Ona autentycznie stoi w swojej prawdzie. To, co widzisz, jest tym, co dostajesz.