Lifestyle

30 rzeczy, które mówią, że jesteś silną kobietą

Redakcja
Redakcja
8 marca 2019
Mężczyzno, nie będziemy "ogarniać" za ciebie twojego życia. 7 rzeczy, których silne, niezależne kobiety oczekują w związku
Fot. iStock/Martin Dimitrov
 

Wydaje mi się, że wyrażenie: „kobiety są silne” jest już tak oklepane, że przestaje tracić na swoim znaczeniu. A może w końcu stało się to normalnością, że jesteśmy w stanie sprostać wielu wyzwaniom i nie musi być nam cały czas przypominane, że mamy siłę, by to zrobić.

Cieszę się, kiedy widzę, spotykam kobiety świadome siebie, dla których oczywistą rzeczą jest sięganie po swoje cele, marzenia i pragnienia. Potrzebujecie motywacji dla waszej siły, która w każdej z nas jest? Oto 30 rzeczy, które mówią, że jesteś silną kobietą.

1. Silna kobieta wie, że nie wszystkim się spodoba i to jest w porządku.

2. Silne kobiety wiedzą, że nie są w miejscu przeznaczenia, ale w podróży.

3. Silna kobieta może być tylko z równie silnym mężczyzną.

4. Silna kobieta nie potrzebuje niczyjej zgody, robi to, co chce.

5. Silne kobiety tworzą najlepsze wzorce, także dla swoich najbliższych.

6. Silne kobiety nie boją się mówić prawdy prosto w oczy.

7. Silne kobiety wspierają się nawzajem.

8. Kobiety są jak torebki z herbatą. Nigdy nie wiesz, jak są silne, dopóki nie znajdą się w gorącej wodzie.

9. Silna kobieta nie potrzebuje niczyjej aprobaty.

10. Silna kobieta nie potrzebuje mężczyzny, szczególnie słabego. Słaby mężczyzna nie może kochać silnej kobiety. Nie będzie wiedział, co z nią zrobić.

11. Silne kobiety nie akceptują seksizmu. Mają swoje standardy.

12. Silna kobieta nigdy się nie poddaje. Odchodzi, przebacza i ponownie próbuje.

13. Słabości nigdy nie doprowadzą silnej kobiety do upadku.

14. Silnej kobiety nie można kontrolować.

15. Silna kobieta jest w 100% sobą, w 100% przypadków.

16. Silna kobieta wie, ile jest warta.

17. Silne kobiety się nie rodzą, one się nimi stają.

18. Silne kobiety piszą swoje własne historie.

19. Silna kobieta jest dla siebie bohaterem, którego potrzebuje.

20. Silna kobieta doskonale wie, że nie może być silna przez cały czas. Jednak zawsze ociera łzy po ciężkiej nocy i wstaje z uśmiechem.

21. Silna kobieta nie przeprasza za to, że jest silna.

22. Silna kobieta nie bierze tego, co ogranicza jej szczęście i osobisty rozwój.

23. Silna i zdeterminowana kobieta jest zawsze seksowna.

24. Silne kobiety wiedzą, o co chodzi w feminizmie. Feminizm nie polega na umacnianiu kobiet. Kobiety już są silne. Chodzi o zmianę sposobu, w jaki świat postrzega tę siłę.

25. Silna kobieta zna swoją wartość pomimo odrzucenia.

26. Silne kobiety potrzebują partnerów w życiu, a nie kontrolujących ich mężczyzn.

27. Silna kobieta jest jak woda. Wystarczająco mocna, by cię utopić, wystarczająco miękkie, by cię oczyścić, i wystarczająco głęboka, by cię uratować.

28. Silne kobiety nie boją się być mądre (nawet jeśli są mądrzejsze od chłopców).

29. Silne kobiety zmieniają to, co negatywne w pozytywne.

30. Silne kobiety zawsze domagają się wolności.


Lifestyle

Wszystko, czego nie wiesz jeszcze o bakaliach

Redakcja
Redakcja
9 marca 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Spotkać możemy je w niemal każdym sklepie. Wśród bezwartościowych przekąsek pełnych pustych kalorii znaleźć możemy prawdziwe bomby odżywcze. O czym mowa? Bakalie to szybki sposób na zdrową przekąskę. Nie tylko zaspokoją nasz głód, ale również pomogą nam walczyć z naszymi największymi codziennymi bolączkami. Z jakimi? Przekonaj się!

Bakalie zapewnią zastrzyk energii

Zimowe miesiące, podobnie jak zbliżające się przesilenie wiosenne wysysają z nas energię obniżając naszą produktywność. To czas, gdy mimo wielu wolnych chwil nie potrafimy zmobilizować się do działania, co skutkuje wyrzutami sumienia i nawarstwieniem zadań w późniejszym czasie. Co zrobić, aby odnaleźć w sobie pokłady energii, gdy najbardziej ich potrzebujemy? Zadbaj o to, aby dostarczyć sobie naturalnych wspomagaczy. Wypróbuj suszonych śliwek, których zawartość witamin z grupy B zwalczy uczucie zmęczenia i znużenia. Podobnie zadziała bogactwo magnezu, które znajdziesz w ziarnach słonecznika. Złagodzi on również skutki odczuwania stresu i poprawi twoje samopoczucie, dzięki czemu łatwiej skoncentrujesz się na swoim celu. Zrezygnuj z kolejnej kawy w pracy, zamiast tego dzień wcześniej przygotuj lunchbox, w którym znajdziesz swoje ulubione przekąski: przygotuj sałatkę z zielonych sałat, np. roszponki i rukoli oraz pieczonych warzyw. Całość posyp pestkami słonecznika, dyni oraz ulubionymi orzechami. To szybki sposób na uzupełnienie mikro- oraz makroelementów, a także dostarczenie sobie dawki witalności płynącej prosto z natury.

– Na co dzień żyję na najwyższych obrotach, pomiędzy spotkaniami, zdjęciami i innymi aktywnościami zawodowymi. Niestety, jak każdemu z nas, zdarzają mi się dni, gdy mimo piętrzących się zadań dziesiąty raz wciskam drzemkę, a przez cały dzień znużenie nie pozwala mi wykonać choćby połowy z założonego planu. W takich chwilach sięgam po pożywną przekąskę, która natychmiast motywuje mnie do działania. W tej roli najlepiej u mnie sprawdzają się ziarna słonecznika, których paczkę z porcją na raz mam zawsze przy sobie, w torebce oraz schowku samochodowym. Wystarczy kilka kęsów, aby zyskać energię i dobry humor – mówi Katarzyna Bujakiewicz, ambasadorka marki Bakalland.

Piękniej w oczach dzięki orzechom

Podczas pielęgnacji stawiamy nacisk na aspekty zewnętrzne. Stosujemy peelingi, maseczki oraz regularnie odwiedzamy kosmetyczkę. Takie podejście często nie przynosi oczekiwanych rezultatów, więc w walce z przesuszoną, ziemistą skórą czy łamiącymi się paznokciami wytaczamy działa w postaci nowości kosmetycznych. Receptą na dotychczasowy brak efektów może być skoncentrowanie działań pielęgnacyjnych również w… diecie! Sięgaj po migdały, aby zawarty w nim cynk wzmocnił włosy oraz paznokcie. Podobną rolę spełnią orzechy brazylijskie i ich wysoka zawartość selenu. Wybierając pestki dyni na przekąskę, zawarte w nich żelazo, jako nośnik tlenu w organizmie, odżywi twoją skórę, dzięki czemu będziesz wyglądać świeżo i promiennie. Pamiętaj, aby w trosce o urodę zrezygnować ze słodkich, niezdrowych przekąsek, które mogą m.in. dodatkowo zaostrzyć stany zapalne skóry.

Orzechy i pestki pomogą ci zdać egzamin

Przed tobą ciężki egzamin, a więc długie noce przy książkach i stres? Zaopatrz się w miseczkę orzechów pekan bogatych w kwas pantotenowy. Jego bogactwo pomoże ci w utrzymaniu sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie. Witamina C, którą dostarczysz sobie wraz ze Złotymi owocami, czyli miechunką peruwiańską, pomoże w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych oraz zwiększy przyswajalność żelaza transportującego tlen do mózgu, dzięki czemu działa on sprawniej. Sięgnij również po orzechy włoskie, które dzięki zawartości witaminy B6, zwalczą zmęczenie wielogodzinnym przyswajaniem materiału. W towarzystwie takich przekąsek nauka przebiegnie szybko i bezboleśnie, a egzamin zdasz z pozytywnym wynikiem.

Zrelaksuj się z porcją suszonych owoców

Po ciężkim dniu pozwalamy sobie na chwilę relaksu, zasiadając przed telewizorem z opakowaniem ciastek szukając chwili oderwania się od rzeczywistości w ich słodkim smaku… Stop! Taka przekąska nie dostarczy ci żadnych cennych składników, które mogłyby załagodzić skutki stresu. Zafundujesz sobie za to dawkę pustych kalorii, które ulokują się w newralgicznych miejscach jak brzuch, uda czy pośladki. Zamiast tego wybierz przekąskę w postaci suszonych owoców. Sięgnij po figi lub rodzynki. Zawarty w nim potas wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz ciśnienie krwi, łatwiej będzie ci się rozluźnić i miło spędzić wieczór.


Lifestyle

Regulamin akcji #kobiecespotkania

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
8 marca 2019
Kobiece spotkania
Fot. iStock – #KobieceSpotkania

Regulamin konkursu „Akcja #Kobiece spotkania”

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE „Akcja #Kobiece spotkania”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu pod nazwą Konkurs „Akcja #Kobiece spotkania” zwanego dalej „Konkursem”, jest portal Oh!me, Blum Media sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762, o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie od 08.03.2019 do 29.03.2019 r; wyniki zostaną ogłoszone do dnia 10.04.2019 roku  na stronie www.ohme.pl 
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest  marka Janda zwana dalej Sponsorem.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl.

 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsora nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe.
  Napisz do nas list! Napisz o wspaniałych i ważnych dla ciebie kobietach. Twój list może być tez skierowany bezpośrednio do wyjątkowej dla ciebie kobiety. Wybrane listy opublikujemy, a 5 osób nagrodzimy wspaniałymi kosmetykami JANDA.Prace przesyłajcie na adres [email protected] z dopiskiem „#KobieceSpotkania” oraz informacją, jak chcecie zostać podpisani (w przypadku braku takiej informacji, użyjemy inicjału).

  Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
  Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
  Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsora konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na platformie do komentowania.
 3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi, Organizator weźmie pod uwagę podczas rozstrzygania konkursu pierwszy zapisany komentarz.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 5 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 10.04.2019 roku  na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

 1. Sponsorem nagród w Konkursie jest marka Janda.
 2. Laureatami Konkursu zostanie 5 osób, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
 3. Nagrody:

  5 x zestaw kosmetyków JANDA na tu i teraz, składający się z:

  Krem NA TU I TERAZ, na dzień SPF 15 z SYSTEMEM POTRÓJNEJ OCHRONY

  Cena 65,99 zł

  KREM NA TU I TERAZ, NA NOC z SYSTEMEM WZMACNIAJĄCO-REGENERUJĄCYM

  Cena 65,99 zł

  Rozświetlające serum NA TU I TERAZ z TECHNOLOGIĄ ROZŚWIETALAJĄCEJ PIGMENTACJI

   

  Cena 48,99 zł

 4. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.
 5. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.
 6. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 7. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik wyraża zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami RODO. Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Imię i nazwisko laureata (lub pseudonim) zostaną opublikowane podczas ogłoszenia wyników konkursu.
 8. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez Sponsora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub kurierską w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

 


Zobacz także

Dlaczego nie powinniśmy mówić: „wiem, co czujesz”. Jeśli chcesz pomóc, porzuć narcyzm

9 reguł dobrego tygodnia. Proste, ale działa cuda

„Zobacz… ZNIKAM”. Zareaguj nim będzie za późno. Ważna kampania społeczna