Lifestyle

11 rzeczy, które robisz, gdy czujesz się jakby zawalił ci się świat, ale próbujesz to ukryć

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 października 2018
Fot. iStock/knape
 

Czasem po prostu nie chcesz myśleć o tym, co się wydarzyło, odsuwasz te myśli jak najdalej by nie cierpieć bardziej. Tłamsisz w sobie złe emocje, jakby miały nie istnieć. Zajmujesz się tysiącem rzeczy, byle nie bolało. Czy jesteś skuteczna? Czy to naprawdę pomaga?

Jesteś zajęta

Niezależnie od tego, czy chodzi o pracę, czy o nowe hobby, masz obsesję na punkcie wszystkiego, co odciąga cię od twojego własnego bólu.

Przedkładasz wszystkie problemy nad własne

Jeśli pomagasz komuś innemu, nie myślisz o swoich problemach.

Nigdy nie mówisz „nie”, gdy ktoś prosi cię o zrobienie czegoś

Zawsze jesteś „na tak”. Po prostu dlatego, że musisz coś robić, inaczej oszalejesz.

Słuchasz muzyki

Znajdziesz te piosenki, dzięki którym łatwiej ci zrozumieć każdą okropną rzecz, którą odczuwasz. W rzeczywistości sama nie możesz nawet znaleźć tych słów samodzielnie lub nie masz odwagi, aby je wypowiedzieć na głos.

Są pewne osoby, z którymi unikasz kontaktu wzrokowego.

To ci ludzie, którzy naprawdę cię znają, ci, którzy widzą twój blef. Nie chcesz, żeby wiedzieli, że cierpisz.

Nigdy nie jesteś szczera, gdy ludzie pytają, jak się masz

Wszystko w porządku. Łatwo jest kłamać. Jesteś wystarczająco zraniona, że nie chcesz, aby ludzie czuli się niekomfortowo z uczuciami, które cię przytłaczają.

Starasz się być zbyt pozytywna

To trochę tak, jakbyś stawiała czoła temu wyzwaniu. Wydaje ci się, że jeśli nadal będziesz próbować i nakłonić ludzi do uwierzenia w to, że sobie radzisz, ty też w to uwierzysz.

Ale zamykasz się w sobie, żeby przemyśleć „to wszystko”

Wiesz, że nie powinnaś żyć przeszłością, ale przeszłość prześladuje cię, ponieważ wciąż myślisz tylko o tym, jak bardzo byłaś szczęśliwa. Chcesz tego z powrotem, ale jednocześnie nie wiesz, jak sobie z tym poradzisz.

Wychodzisz z domu tylko po to, aby oderwać się od bólu i uśmierzyć go

Ale zdajesz sobie sprawę, że nawet w zatłoczonym pokoju czujesz się samotna.

Kiedy jesteś sama, płaczesz

Nikt nigdy nie zobaczy, jak płaczesz. Ale płaczesz o wiele więcej niż możesz to przyznać. To tylko te wszystkie uczucia, których nie można zrozumieć.

Próbujesz wyjść z tej sytuacji z uśmiechem

Bo jeśli rozśmieszysz ludzi lub zażartujesz ze swojej sytuacji, może to zmniejszy ból.


Na podstawie: thoughtcatalog.com


Lifestyle

Cała prawda o tym, jak to jest kiedy spotkasz kogoś w niewłaściwym momencie

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 października 2018
Fot. iStock / teksomolika
 

Czas jest czymś, z czym nikt z nas nie może sobie dobrze poradzić, jeśli chodzi o związki. Spotykamy partnera naszych marzeń miesiąc przed zaplanowanym wyjazdem za granicę. Tworzymy niesamowicie bliską relację z atrakcyjną osobą, która już jest „zajęta”. Jeden związek kończy się, ponieważ nasz partner nie jest gotowy na to by zaangażować się na poważnie, a drugi kończy się dlatego, że zbyt szybko stajemy się poważni.

„Byłoby idealnie ” – mówimy przyjaciołom – „gdybym spotkała go pięć lat wcześniej”. Czas wydaje się niezmiennie „trzecią stroną” we wszystkich naszych relacjach. Dlaczego pozwalamy na to, by „właściwy moment” odgrywał tak ważną rolę w naszym życiu?

Prawda jest taka, że sami do tego doprowadzamy. Ludzie, których spotykamy w niewłaściwym czasie, to w rzeczywistości „niewłaściwi” ludzie.

Nigdy nie spotkasz właściwych ludzi w nieodpowiednim momencie, ponieważ właściwi ludzie są „ponadczasowi”. Właściwi ludzie sprawiają, że chcesz zmienić plany, które pierwotnie miałeś, i podążać za nimi w nieznaną przyszłość bez spoglądania wstecz. Właściwi ludzie nie sprawiają, że zastanawiasz się, czy chcesz, być z nimi; po prostu to wiesz. Wszystko idzie lepiej, odkąd się pojawili w twoim życiu.

Kiedy jesteś z właściwą osobą, czas przestaje mieć znaczenie.  Nie martwisz się dopasowaniem tego związku do swojego skomplikowanego harmonogramu, ponieważ on staje się jego częścią. Wasze szczęście staje się waszym priorytetem. Nieważne jest kto urodził się wcześniej i jaka różnica wieku was dzieli. W ogóle o tym nie myślisz. „To” się dzieje”.

Właściwi ludzie zachęcają: aby mocniej się starać, marzyć, wierzyć. Sprawiają, że chcesz walczyć mocniej niż kiedykolwiek wcześniej. Właściwi ludzie nie narzucają limitów twojemu czasowi, twoim marzeniom i twoim umiejętnościom. Chcą pokonać trudności i nie obchodzi ich, ile czasu to zajmie. Z właściwą osobą masz cały czas tego świata.

Prawda jest taka, że ​​kiedy kogoś opuszczamy dlatego, że „to nie jest właściwy moment”,  tak naprawdę mówimy, że nie chcemy poświęcać naszego czasu tej osobie.  Nigdy nie będzie tej jednej, magicznej chwili, gdy wszystko znajdzie się na właściwym miejscu. Ale pewnego dnia może zdarzyć się osoba, która sprawi, że ​​kwestia czasu przestanie być istotna.


Na podstawie: thoughtcatalog.com


Lifestyle

Jak wychować samowystarczalne dzieci

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 października 2018
Fot. iStock/SolStock

Tak naprawdę, żeby wychować dzieci, które potrafią o siebie zadbać, wystarczy konsekwentne powtarzanie pewnych bardzo prostych czynności, które wymagają po prostu cierpliwości i wytrwałości.

7 sposobów na nauczenie twojego dziecka wytrwałości i samowystarczalności

Dawaj mu od najmłodszych lat „małe” zadania  do wykonania

Ale musisz przy tym pamiętać o uszanowaniu rytmu twojego dziecka.  Niezależnie od tego, czy ubiera się sam, pomaga w prostych czynnościach domowych, czy układa swoje rzeczy, wszystko zależy w dużej mierze od jego wieku. Stopień trudności ma rosnąć razem z nim.

Pamiętaj o obowiązkach

Każde dziecko powinno być świadome swoich obowiązków. Bądz przewodnikiem, wyjaśnij, jak wykonywać powierzone dziecku obowiązki i nadzoruj proces. W ten sposób dziecko uświadomi sobie własne ograniczenia  ale i własną wartość.

Daj mu przestrzeń

Dziecko będzie musiało stopniowo poprawiać swoje umiejętności. Konieczne będzie pozostawienie go w spokoju. W ten sposób rozwinie zaufanie do własnych umiejętności.

Zaufaj

Dziecko z pewnością potrzebuje ochrony, ale nie potrzebuje żadnej nadopiekuńczości. Podobnie jak nauczyciele i rodzice, musimy dać mu narzędzia do nauki radzenia sobie w społeczeństwie.

Musimy jednak pozwolić mu eksperymentować, internalizować i stawić czoła wyzwaniom, które jest w stanie sprostać.

Naucz akceptować błędy

Wszyscy popełniamy błędy. Dziecko od samego początku uczy się, szuka i odkrywa, co może się stać, gdy robi coś po raz pierwszy. Jest to doskonała okazja, aby nauczyć go akceptacji dla porażek i błędów. Nigdy nie trać cierpliwości i nie karz za błędy. Rozmawiaj o nich i ucz wyciągać wnioski.

Dzieci są wychowywane przez dorosłych

Ponieważ żyjemy w społeczeństwie, przestrzegamy reguł.  Są to zasady, które wszyscy musimy szanować by prawidłowo funkcjonować w naszym otoczeniu  i których naruszenie jest karalne przez prawo. Najlepszym sposobem na zaszczepienie tych norm u dzieci jest wychowywanie ich od małego w pewnym porządku i rutynie.

Świeć przykładem

Pokaż, że warto umieć o siebie zadbać, że to ważne, by mieć własne zdanie i umieć się odnaleźć w różnych sytuacjach. Uświadom dziecku jak ważne jest mówienie o swoich potrzebach.


Na podstawie: nospensees.fr


Zobacz także

Przestań kisić się w związku. Kompromis, to nie zawsze najlepsze rozwiązanie

Przestań kisić się w związku. Kompromis, to nie zawsze najlepsze rozwiązanie

„Później, mam teraz panią z gwałtem”. Szokujące przesłuchanie kobiety, która została zgwałcona

„Piękna żmijka”, czyli o tym jak lubimy (i czy umiemy) oceniać innych po wyglądzie