Lifestyle

10 „niewygodnych” sygnałów, że jednak w końcu znalazłaś odpowiedniego faceta (nawet jeśli ciągle w to nie wierzysz)

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 września 2017
3 z 10

Nie wierzysz w jego obietnice, ale on zawsze dotrzymuje słowa

Jesteś przyzwyczajona do tego, że spełnianie danej obietnicy to rzadkość. Starasz się być odporna, uzbrajasz się w ochronny pancerz, aby cios był możliwie najmniej bolesny. Tymczasem… On po prostu dotrzymuje słowa.

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Rozpad związku ma 16 etapów. Na którym levelu jesteście?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
25 września 2017
Fot. iStock/martin-dm
 

Mówi się, że nad związkiem trzeba pracować. Że trzeba działać, gdy tylko pojawią się pierwsze, niepokojące sygnały. To prawda. Dlaczego jednak czasem, mimo wysiłków, związki się rozpadają? Dlaczego podejmowane próby ratunku nie przynoszą odpowiedniego rezultatu? Czyżby chodziło o niezdecydowanie?

Magda i Tomek zakochali się w sobie niemal od pierwszego wejrzenia. On był początkującym muzykiem i choć niewiele zarabiał, miał wielkie ambicje i mnóstwo planów na przyszłość. Często podejmował odważne decyzje i z optymizmem podchodził do świata. Właśnie to przede wszystkim ją w nim urzekło. Dla niej, specjalistki od programowania, taki styl życia był nowością. Zawsze twardo stąpała po ziemi, planowała i organizowała każdy dzień. Jednak – jak to się mówi – przeciwieństwa się przyciągają. Magda i Tomek szybko więc stali się parą. Chemia między nimi była niemal namacalna, widzieli tylko siebie. Tak było przez pierwszych kilka miesięcy. Potem Magda zaczęła powoli tracić zainteresowanie swoim partnerem i właściwie nie wiedziała, dlaczego.

Początkowo nawet się nie zorientowała, że znów zaczyna rozglądać się za facetami. Częściej też krytykowała Tomka, wytykała jego błędy, rezygnowała ze wspólnych wyjść. I choć dalej był tym samym, uśmiechniętym muzykiem, jej nastawienie zmieniło się. Gdy zdała sobie sprawę, jak bardzo ich więzi osłabły, postanowiła otwarcie z nim porozmawiać. Razem zaczęli pracować nad związkiem, poprawiać relacje. Motywacja nie była jednak na tyle silna, by mogło się to udać. Podejmowali kilka prób, jednak ostatecznie ich niechęć do siebie nawzajem za każdym wyłącznie narastała. Szarpanina trwała łącznie kilka lat. W końcu się rozstali.

Historia Magdy i Tomka wydaje ci się znajoma? Ty również masz na koncie związek, który usilnie próbowałaś kilka razy naprawiać? A może trwasz aktualnie w takiej relacji? Okazuje się, że podobne doświadczenia ma większość z nas. Jak wynika z badań, opublikowanych w „Journal of Social and Personal Relationships”, rozstanie bardzo często przebiega w ten sam sposób. Po przeanalizowaniu 1480 ankiet, naukowcom udało się wyodrębnić 16 kroków, które czekają nas, zanim ostatecznie nasze drogi z partnerem się rozejdą.

Poziom 1

Partner traci zainteresowanie drugim partnerem. Powody są różne, jednak na początku trudno je zdefiniować.

Poziom 2

Partner, który stracił zainteresowanie, zaczyna dostrzegać atrakcyjne osoby w swoim otoczeniu.

Poziom 3

Partner, który stracił zainteresowanie, zaczyna wycofywać się z relacji, emocjonalnie i/lub fizycznie.

Poziom 4

Partnerzy zauważają problem i starają się wyjaśnić sprawę.

Poziom 5

Partnerzy spędzają razem mniej czasu.

Poziom 6

Znów pojawia się brak zainteresowania.

Poziom 7

Jedno z nich lub tym razem oboje myślą o zakończeniu związku.

Poziom 8

Partnerzy realizują swoje potrzeby (najczęściej emocjonalne) poza związkiem.

Poziom 9

Partnerzy znowu próbują pracować nad związkiem.

Poziom 10

Mimo, że wciąż próbują ratować związek, oboje zaczynają zauważać inne osoby.

Poziom 11

Partnerzy oddalają się od siebie, dając sobie czas na zastanowienie.

Poziom 12

Jedno z nich lub oboje zaczynają chodzić na randki z innymi osobami, choć teoretycznie są w związku.

Poziom 13

Cykl powtarza się – partnerzy decydują się na powrót i próbują ostatni raz.

Poziom 14

Jedno z nich lub oboje rozważają rozstanie.

Poziom 15

Oboje (ewentualnie jedno z nich) poważnie się dystansują i mają poczucie, że druga osoba już dawno odeszła, choć związek technicznie wciąż trwa.

Poziom 16

Związek ostatecznie się rozpada.

Zdaniem naukowców, proces ten może trwać nawet kilka lat i składa się z cyklicznych zdarzeń i zachowań: brak zainteresowania, nawiązywanie kontaktów z innymi, próby ratunku, zawahanie. Ten wzór pokazuje, jaki wielki wpływ na rozpad związku ma niezdecydowanie jednej lub obu stron. Można przełamać ten schemat, ale wymaga to wiele pracy i maksymalnego zaangażowania w związek. Przede wszystkim jednak trzeba uświadomić sobie, jak wielką rolę odgrywa tu świadome podejmowanie decyzji. Nie próbujmy ratować czegoś na siłę, tylko dlatego, że tak wypada albo dlatego, że druga strona chce. To wyłącznie przedłuży agonię. I pamiętaj, że do tanga trzeba dwojga.


Źródło: Psychology Today

Lifestyle

Niesamowita farba do włosów, która zmienia kolor pod wpływem ciepła!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
25 września 2017
Screen z Instagrama /pravana /

Jak często zmieniałybyście kolor włosów, gdyby nie było żadnych przykrych konsekwencji? Nie przesuszałyby się, nie wypadały itepe, itede? Mamy dobrą wiadomość 😉 . Być może nie jest to jeszcze rozwiązanie idealne, ale… amerykańska marka Pravana właśnie wprowadziła swoją nową kolekcję „Vivid Mood Colors”. To niezwykłe farby do włosów, które zmieniają swój kolor pod wpływem temperatury. Zobaczcie koniecznie!

Suszarka, prostownica albo skwar lejący się z nieba… i dzieją się czary. A może po prostu ogrzać włosy trochę w dłoniach?

Kolekcja składa się na razie z kilku bardzo osobliwych kolorów, ale nie brakuje dwóch wersji „przeźroczystych”, które pozostawiają włosy w ich naturalnym kolorze i cieszą szaloną barwą jedynie „po przemianie”.

Do wyboru są następujące zestawy:

  • Limonkowy – Żółty
  • Fioletowy – Różowy
  • Szary – Przeźroczysty
  • Różowy – Przeźroczysty

Zobaczcie, jak to działa na filmikach! Zdecydowałybyście się?


Źródło: Instagram, Pravana Polska


Zobacz także

Miesiąc urodzenia determinuje ryzyko wystąpienia pewnych chorób. Sprawdź, co może ci dolegać

„Jest ktoś” – usłyszałam od męża nie bardzo rozumiejąc o co mu chodzi. „Jak to jest ktoś?” – spytałam…

Powiedz mi, jakie miałeś dzieciństwo, a powiem ci, jaki jesteś w związku. Niezdrowe wzorce z dzieciństwa, które odreagowujemy w miłości