Związek

„Chcę, żeby nasz związek był wszystkim, tylko nie oczywistością”. Piękny list do ukochanego

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
12 maja 2016
Fot. iStock / franckreporter
 

Kochany,

Chciałabym, żebyś wychodził z kolegami na piwo. Żebyś następnego dnia, kiedy gorzej się czujesz, prosił, żebym została z tobą w łóżku, bo lepiej się czujesz, kiedy możesz mnie przytulić. Chciałabym, abyśmy rano leżąc w łóżku rozmawiali o wszystkim i o niczym, ale też chcę, żeby później każde z nas zajęło się swoimi sprawami i robiło coś zupełnie innego przez resztę dnia.

Chcę, żebyś opowiadał mi o wieczorach spędzanych z kumplami. O tym, że w barze spotkałeś dziewczynę, która puściła do ciebie oczko. Chciałabym, żebyś, kiedy jesteś pijany na imprezie ze swoimi przyjaciółmi, wysyłał mi SMS-y. Pisał do mnie głupoty, tylko po to, żeby mieć pewność, że ja też o tobie myślę…”

Pomyślałam: „Jakie to proste”, kiedy późno w nocy natknęłam się w sieci na list napisany przez kanadyjską pisarkę Isabelle Teissier do jej przyszłego partnera. W tym liście została ujęta cała istota dobrego związku, związku, który nie ogranicza, który oparty jest na zaufaniu, daje poczucie bezpieczeństwa. Tak często nie wiemy, czego chcemy, co jest nie tak w naszym związku, szukamy swoich błędów i winy w partnerze. A tymczasem… gdyby podejść do siebie z poszanowaniem wolności i niezależności każdego z nas? Przecież nie mamy siebie na własność.

Chcę, się śmiać z tobą, gdy się kochamy, gdy w łóżku próbujemy nowych rzeczy, a one kompletnie nam nie wychodzą. Chciałabym, żebyś podczas spotkania u znajomych złapał mnie za rękę i zabrał do innego pokoju, bo czujesz, że właśnie teraz, w tym momencie musisz się ze mną kochać. A wtedy ja chciałabym ze wszystkich sił zachowywać się jak najciszej, żeby nikt nas nie usłyszał.

 Chcę wspólnie z tobą siadać przy stole i żebyś podczas posiłków nakłaniał mnie do mówienia o sobie i żebyś ty opowiadał mi o sobie. Chciałabym, żebyśmy dyskutowali o tym, co ciebie, a co mnie irytuje na południowym wybrzeżu, czy w innej części kraju lub miasta. Chcę wraz tobą wyobrażać sobie nasze wymarzone poddasze wiedząc, że pewnie i tak nigdy nie uda się nam na takim zamieszkać. Chciałabym, żebyś mówił mi o swoich marzeniach, nawet o tych kompletnie nierealnych. Chcę, zaskoczyć samą siebie mówiąc po twoim wpływem: „Bierz paszport, wyjeżdżamy”.

I jeszcze chcę się z tobą bać. Robić rzeczy, których nie zrobiłabym z nikim innym, bo to właśnie przy tobie czuję się pewnie, bezpiecznie. Chcę wracać pijana do domu, chcę żebyś obejmował moją twarz dłońmi, całował mnie, używał jako poduszki i mocno przytulał w nocy.

Chcę, żebyś miał swoje własne życie. Żeby decydował sam o sobie, spełniał swoje kaprysy, jak chociażby kilkutygodniowa podróż. Żebyś zostawiał mnie samą i znudzoną. Chcę za tobą tęsknić i czekać, aż na Facebooku pokaże się twoje zdjęcie i powie mi „Cześć”.

Nie chcę wychodzić z tobą co wieczór, nie chcę żebyś zawsze mnie ze sobą zabierał, i ja nie zawsze chcę zabierać ciebie. Chcę, byśmy następnego dnia mogli sobie opowiedzieć, jak spędziliśmy ten czas osobno.

Chciałabym czegoś prostego i skomplikowanego jednocześnie. Czegoś, co sprawia, że zadaję sobie pytanie, ale gdy jesteśmy razem, znam już odpowiedź. Chciałabym, żebyś był dumny mogąc powiedzieć, że jesteśmy razem. Żebyś uważał, że jestem piękna. Chcę słuchać, jak mówisz mi, że mnie kochasz i ja chcę mówić tobie, że cię kocham. Chcę, żebyś puszczał mnie przodem, tylko po to, by móc popatrzeć jak idąc kołyszę biodrami. Chcę, żebyś zimą pozwalał mi zeskrobywać lód z szyb samochodu, bo wtedy trzęsie mi się pupa, co sprawia, że się śmiejesz.

Chcę snuć z tobą plany nie wiedząc, czy kiedykolwiek uda się nam je zrealizować. Chcę, żeby nasz związek był wszystkim, tylko nie oczywistością. Chcę być twoją przyjaciółką, z którą uwielbiasz spędzać czas. Chcę, żebyś miał ochotę ze flirtować z innymi kobietami, ale byś wieczorem zawsze wracał do mnie, bo ja zawsze będę chciała z tobą wrócić do domu.

Chcę być kobietą, z którą chcesz się kochać i przy której chcesz zasypiać. Tą, która nie przeszkadza ci, gdy pracujesz i gdy zamykasz się w swoim świecie.

Chcę mieć swoje życie, ale z tobą. Chcę, żeby nasze wspólne życie nie zabrało nam możliwości życia własnym, osobnym życiem singla, tyle że teraz razem.

Któregoś dnia cię odnajdę.”

I co wy na to?


źródło: Huffingtonpost.ca


Związek

Naturalny sposób na piękne paznokcie. Akcja „Bądź piękna każdego dnia”. Dzień #22 [12.05.]

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
12 maja 2016
Fot. Unsplash/Alisa Anton / CCO
 

Należę do tych kobiet, które z zazdrością patrzą na paznokcie innych kobiet, zwłaszcza, gdy te potwierdzają: „Tak to moje naturalne”. Wiadomo, że własne, słabe i łamliwe można przykryć na różne sposoby. Ale może zamiast je ukrywać warto o nie po prostu zadbać. Wykrzywiacie usta w niedowierzającym grymasie, bo próbowałyście już wszystkiego? Tabletek na wzmocnienie płytki, kremów, serum, specjalnych odżywek i nic? A ciekawe, czy wypróbowałyście naturalny sposób na wzmocnienie paznokci? Wiecie o czym mówię? O czosnku. Tak, ja wiem, że jego zapach może odstręczać, zwłaszcza towarzystwo, ale na wszystko można znaleźć sposób.

Być może na wzmocnienie paznokci przez pocieranie płytki czosnkiem ma  zawartość w nim selenu i wielu witamin, choćby B1. Jeśli zastanawiasz się, jak pocierać czosnkiem płytkę paznokci, a jednocześnie nie nosić na sobie tego trudnego do zniesienia zapachu, możesz wykorzystać sprawdzone sposoby i sok z wyciśniętego czosnku wymieszać z odżywką lub lakierem bezbarwnym i dodać kilka kropel olejku zapachowego. I naturalny wzmacniacz paznokci gotowy.

Kto spróbuje?

Akcja „Bądź piękna każdego dnia”

Do 18 maja będziemy codziennie umieszczać dla was wpisy dotyczące urodowych wyzwań. Będziemy was namawiać do odrobiny szaleństwa, do zadbania o to, by wasza uroda była tej wiosny widoczna w wyjątkowy sposób.

Co trzeba zrobić? Pod codziennym wpisem dotyczącym naszej akcji zamieść komentarz, w którym napiszesz, co takiego dzisiaj zrobiłaś dla swojej urody. Najciekawsze z komentarzy zostaną nagrodzone.


A poniżej na zachętę przypominamy o wyjątkowych nagrodach ufundowanych przez BaByliss.

Depilator IPL

Depilator IPL BaByliss | Akcja "Bądź piękna każdego dnia"

Mat. prasowe

Prostownicę 

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Lokówkę

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Czas trwania: 20.04.2016 – 18.05.2016. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 27.05.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wyzwania w naszej akcji


żródło: Wizaż


Związek

NAN OPTIPRO® 2 – ta sama receptura, nowoczesne opakowania

Redakcja
Redakcja
11 maja 2016
Fot. Flickr / Sander van der Wel / CC BY-SA

Nestlé wprowadza nowoczesną identyfikację wizualną mleka następnego NAN OPTIPRO® 2 i edukuje w zakresie jakości oraz odpowiedniej ilości białka w diecie dzieci.

Dla wygody rodzica firma Nestlé odświeża szatę graficzną opakowań i ujednolica nazwy produktów na NAN OPTIPRO® H.A 2, NAN OPTIPRO® Plus 2 oraz NAN OPTIPRO® 2, którego opakowanie dodatkowo zyskało nowe funkcjonalności – unikalne i innowacyjne zamknięcie wewnętrznej torebki w postaci łyżeczki-klipsa.

Wyjątkowa receptura mleka następnego NAN OPTIPRO® 2 pozostała bez zmian. Na podstawie 150 lat doświadczenia i wieloletnich badań nad mlekiem matki, Nestlé opracowało unikalną technologię otrzymywania białka OPTIPRO®. Jest to białko wytworzone unikalną metodą produkcji występujące w całej gamie mlek następnych NAN OPTIPRO® 2. Na nowym opakowaniu zostało one dodatkowo podkreślone i wyróżnione w nazwie.

Białko to jeden z najważniejszych składników pożywienia naszych pociech. Odświeżając identyfikację wizualną chcemy podkreślić w komunikacji jak bardzo ważna jest wysoka jakość, ale i odpowiednia ilość białka dostarczanego dziecku w początkowym okresie życia. Stanowi ono fundament zdrowego żywienia. Białko OPTIPRO® to nasze ŻYWIENIE DLA PRZYSZŁOŚCI – powiedziała Dorota Gawrońska specjalista ds. żywienia człowieka w Nestlé Nutrition.

Nestlé we współpracy ze specjalistami opracowało dla rodziców materiały edukacyjne  o roli białka w diecie ich dzieci. Dostępne są m.in. na stronie www.zdrowystartwprzyszlosc.pl.

WAŻNA INFORMACJA: Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt  i powinno być kontynuowane tak długo, jak to możliwe.


Artykuł powstał we współpracy z Nestlé Polska

 


Zobacz także

7 mitów na temat związków, które sprawiają, że zbyt szybko się rozstajemy

10 kłamstw, które wmawiasz sobie, gdy on odchodzi

„Coś złego się stało z nami, mężczyznami. Może nasze matki pragnęły się zrewanżować za brak czasu NADOPIEKUŃCZOŚCIĄ?”