Go to content

Jak wybrać wygodny i wytrzymały materac 160×200?

Fot. Materiały prasowe / Jak wybrać wygodny i wytrzymały materac 160x200?

Materace w rozmiarze 160×200 cieszą się ogromną popularnością, ze względu na swoją uniwersalność. To stosunkowo duży materac dla dwojga, który jednocześnie możne ulokować także w mniejszych sypialniach.

Zapewnia dostatecznie dużą przestrzeń pod spokojny i głęboki sen, a jednocześnie, pozwala zaoszczędzić nieco wolnego miejsca w sypialni. Wybierając właściwy materac 160×200 warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Jakie wypełnienie powinien mieć dwuosobowy materac 160×200?

Do dyspozycji mamy materace lateksowe, piankowe, a także sprężynowe. W przypadku materacy dwuosobowych interesuje nas przede wszystkim dobra elastyczność punktowa. Taki materac dobrze dostosowuje się do nacisku ciała, a jednocześnie, nie przenosi drgań. Najbardziej uniwersalnym wyborem są sprężyny, aczkolwiek często spotkamy się także z materacami hybrydowymi, które zawierają w sobie zarówno wypełnienie sprężynowe, jak również piankowe. Sprawdź komfortowe materace 160×200 cm na https://sweetsen.pl/160×200-cm-c28

Twardość materaca – jaki model będzie dla Was odpowiedni?

Twardość należy dostosować do wagi naszego ciała. Dla lekkich osób powyżej 60 kg dobrze sprawdzają się materace miękkie H1. Materace średni H2 to optymalny wybór dla osób mieszczących się w przedziale 60-80kg. Średnio-twardy materac H3 to wybór dla osób powyżej 80kg, natomiast H4 powyżej 100kg. A co, jeśli dzieli Wasz duża różnica wagi? Nowoczesne materace mogą być dzielone w taki sposób, aby poszczególne połowy miały inną twardość dostosowaną do wagi osoby śpiącej po danej stronie łózka.

Materac 160×200 – kiedy okaże się odpowiednim wyborem?

Materace 160×200 to uniwersalny wybór w łóżku dwuosobowym. Stanowi swoisty kompromis pomiędzy bardzo dużymi materacami, które wymagają dużej sypialni, a małymi materacami, które mogą okazać się niedostatecznie duże dla dwojga osób. Sięgając po materac 160×200 musimy również pamiętać o uwzględnieniu wymiarów ramy łóżka. Warto przed zakupem dokładnie wymierzyć sypialnię i sprawdzić, ile miejsca zajmie łóżko z materacem.

Gdzie kupisz wytrzymały materac 160×200?

Popularnym rozwiązaniem są zakupy przez Internet, które gwarantują nam znacznie szerszy i swobodny wybór. Możemy zapoznać się z dokładnym opisem oraz porównać różne modele. Komfortowy i trwały materac 160×200 możesz zamówić w sklepie internetowy Sweetsen.pl. Zaletą tego miejsca jest bogaty wybór produktów, a także przystępne ceny. Dzięki temu, bez trudu wybierzecie dwuosobowy materac, który każdej nocy zagwarantuje głęboki i spokojny sen.


Artykuł sponsorowany