Trądzik jest wątpliwą ozdobą kobiecej twarzy i gdy tylko pojawiają się na buzi niechciane wypryski, sięgamy po różne specyfiki, żeby jak najszybciej pozbyć się zaczerwienień. Wiele zależy od diety, od gospodarki hormonalnej organizmu, a także od samej pielęgnacji. Wszelkie zaniedbania potrafią boleśnie odbić się na kondycji skóry.
Faktem jest, że pojawiające się krostki mogą mieć różne przyczyny i w zależności od ich lokalizacji, mogą wynikać z czegoś innego. Szukanie przyczyn nie zawsze jest łatwe, ale warto podjąć wysiłek, by nie marnować energii na nieskuteczną walkę.
7 lokalizacji trądziku, które mogą mieć inną przyczynę
1. Policzki i nos
Krostki pojawiające się w tych okolicach najczęściej wynikają albo z braku higieny, albo niewystarczającej dbałości o czystość przyborów do makijażu. Krostki mogą powstawać z powodu dotykania skóry w tych miejscach palcami.
2. Broda
Na brodzie pojawiają się wypryski, które mogą wynikać z niewłaściwej diety. Najczęściej uwidaczniają się kłopoty powiązane z żołądkiem i zaburzonym procesem trawienia.
3. Żuchwa
Podpieranie się dłońmi pod linią żuchwy jest najczęstszą przyczyną powstawania krostek w tym obszarze. Bardzo często pojawiają się one również w trakcie miesiączki.
4. Okolice uszu
Krostki pojawiające się w tych okolicach mogą mieć związek z zaburzeniami pracy nerek lub odwodnieniem. Najczęściej wypijanie odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia pozwala pozbyć się kłopotu.
5. Linia włosów
Najbardziej prawdopodobną przyczyną problemów z wypryskami na linii włosów jest niedokładne spłukiwanie szamponów i odżywek podczas mycia. W takiej sytuacji warto sięgnąć po łagodny szampon, który nie będzie dodatkowo podrażniał skóry.
6. Szyja
Krostki pojawiające się na szyi mogą świadczyć o toksynach zalegających w organizmie, ale także o toczącej się infekcji. Przeprowadzenie oczyszczającego detoksu dla skóry z pewnością nie zaszkodzi.
7. Dekolt
Najczęstszą przyczyną są takiej lokalizacji są zmiany hormonalne. Jeśli problemy są bardzo nasilone i pojawiają się inne objawy, np. nadmierne owłosienie, warto porozmawiać z dermatologiem lub lekarzem ginekologiem, aby znaleźć możliwe przyczyny kłopotów.
źródło: www.glamour.pl