Go to content

Oblicza depresji – potrzeby i możliwości. Bezpłatne warsztaty dla rodziców

Drodzy Rodzicie, wyniki badań prowadzonych w populacji rozwojowej pokazują, że pandemia COVID-19 przyczyniła się do wystąpienia depresji u dzieci i młodzieży lub znacznie nasiliła wcześniejsze dolegliwości.

Czym różni się smutek od depresji? Jakie czynniki sprzyjają rozwojowi depresji? Jak reagować na objawy pogarszającego się nastroju? W jakich sytuacjach mówimy o zagrożeniu dla zdrowia i życia danej osoby? Jak wtedy postępujemy? Czy w każdej sytuacji niezbędna jest farmakoterapia?

Na te i szereg innych pytań chcemy odpowiedzieć podczas organizowanych Warsztatów pt. Oblicza depresji- potrzeby i możliwości. KIERUJEMY JE DO WAS- DRODZY RODZICE.

Aby pomóc dziecku i nastolatkowi w kryzysie psychicznym należy zacząć od zrozumienia czynników wywołujących depresję. Ważna jest wiedza na temat zapobiegania pojawieniu się zaburzeń nastroju, a w przypadku ich wystąpienia istotne są informacje dotyczące adekwatnego leczenia, a także wspierania dziecka w trudnych dla niego chwilach. Często rodzice czują się bezsilni widząc cierpienie swojego dziecka, a jednocześnie zagubieni w poszukiwaniu odpowiedniego dla niego wsparcia.

Chcielibyśmy podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, podyskutować na temat wielu stereotypów, wykazać, że pomoc to nie tylko farmakoterapia, ale również psychoterapia i oddziaływania środowiskowe, w tym wsparcie rodziny.

Warsztaty są bezpłatne i odbędą się online w dn. 29 września o godzinie 17:30 na www.rodziceidepresjadzieci.ptqv.pl

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału. WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ.


Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Słopień
Kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu

Przewodnicząca Zarządu Sekcji Dzieci i Młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
Konsultant krajowy w dziedzinie psychoterapia dzieci i młodzieży
Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Vis-a-Vis