7 znaków, że twoje ciało potrzebuje pomocy

Karolina Krause
Karolina Krause
3 lutego 2017
Fot. iStock/South_agency
 

Kiedy z naszym ciałem dzieje się coś niedobrego, za wszelką cenę stara się to nam jakoś pokazać. Nawet jeśli problem ma swoje psychiczne podłoże, prędzej czy później objawi się to w fizycznej formie. Z różnych powodów staramy się jednak ignorować znaki, świadczące o problemach ze zdrowiem. Najwyższy czas, abyśmy przestały chować głowę w piasek i uważnie przyjrzały się swemu ciału.

Oto 7 znaków, że twoje ciało potrzebuje pomocy:

Zwiększona ochota na słodycze

To co jemy ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego ciała i umysłu. Zwiększone zapotrzebowanie na cukier, oznacza, że najwyższa pora na zmienienie nawyków żywieniowych. Choć ciężko jest się do tego przemóc, w miarę jak wyeliminujemy niezdrowe produkty z naszej diety, wspomniane zachcianki zaczną ustępować.

Zwiększona ochota na słone produkty

Sól jest minerałem, którego nasze ciało rzeczywiście potrzebuje. Dieta sportowców jest szczególnie bogata w słone produkty, ponieważ muszą dodatkowo przeciwdziałać utracie składników mineralnych podczas treningów. Jeżeli więc ostatnio masz szczególną ochotę na te produkty, najwyraźniej zwyczajnie ich potrzebujesz.

Stale przesuszająca się skóra

Sucha skóra może być objawem odwonienia organizmu, ale też poważnej, przewlekłej choroby. Do chorób najczęściej wiązanych z przesuszeniem skóry zalicza się cukrzycę, problemy z tarczycą i łuszczycę. Przesuszona skóra łatwo ulega podrażnieniom, bywa nadwrażliwa na działanie kosmetyków, a nawet wody, czemu często towarzyszy także uciążliwy świąd.

Zwiększenie witaminy E w naszej diecie może przeciwdziałać tym objawom. Znajdziemy ją w rubach, orzechach i zdrowych olejach.

Skurcze lub kłopoty ze snem

Jeżeli doskwierają ci częste skurcze lub problemy ze snem, może to wskazywać na brak odpowiedniej ilości magnezu i potasu w twoim organizmie. Aby pozbyć się tych objawów wzbogać swoją dietę o zielone warzywa liściaste, orzechy i banany.

Krwawienie dziąseł

Istnieje wiele możliwych przyczyn krwawienia z dziąseł. Najczęściej jednak jest to związane z niedoborem witaminy C lub niedostatecznym dbaniem o higienę jamy ustnej.

Krwawienie z dziąseł może być także objawem niedokrwistości, czyli anemii. Niezależnie od tego, co ją powoduje, niedokrwistość zawsze wymaga szybkiej konsultacji z lekarzem. Każda jej postać może bowiem być niebezpieczna dla życia.

Łamliwość paznokci i kruche włosy

Ten sygnał, często współwystępuje z problemami suchej skóry, ponieważ tak, jak one najczęściej wynika po prostu z niedoboru jakiejś witaminy. W tym przypadku witaminy B lub wapnia.

Zwiększona ochota na owoce morza

Jeśli na samą myśl o owocach morza aż oblizujesz usta, może to wynikać z dwóch powodów: albo brak ci witamin i minerałów, albo chodzi o niedobory jodu. Prawdopodobnie jednak twojemu ciału zwyczajnie brakuje protein, a owoce morza są ich bogatym źródłem.


Źródło: dailyvibes.org


10 rzeczy, które powie ci manipulator, żeby zbić cię z tropu. Poczujesz, że coś jest z tobą nie tak

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 lutego 2017
Fot.Splitshire / Daniel Nanescu / CC0 Public Domain
 

Jak skrzywdzić kogoś i wmówić mu, że to on jest tym, który sprawia ból? Jak krzywdzić kogoś miesiącami i latami, utrzymując go w przekonaniu, że cierpi z własnej winy? Oni to potrafią, a jednym z podstawowych narzędzi, których używają są słowa. Manipulatorzy są mistrzami w odwracaniu uwagi od własnych błędów, w zbijaniu logicznych argumentów w sprawianiu, że tracisz grunt pod nogami.

Często je słyszysz? Jak reagujesz? Co wtedy czujesz? Pamiętaj, że głównym celem manipulatora jest takie pokierowanie tobą i twoimi emocjami, aby jak najdłużej czerpać z tego korzyści. To nie z tobą jest „coś nie tak”. To on/ona potrafi sprytnie wykorzystać twoje uczucia i brak pewności siebie.

01maniulator 02maniulator 03maniulator


Na podstawie: powerofpositivity.com

 


„Nic dwa razy się zdarza…” i Ona też już się nam nie zdarzy. 10 najpiękniejszych cytatów z wierszy Wisławy Szymborskiej

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 lutego 2017
Fot. Screen z YouTube Realny 24
Następny

Wisława Szymborska – poetka magiczna, w której wierszach kochał się cały świat. Bo też tylko ona potrafiła go tak opisać, by każdy (i wielki reżyser, i znany bokser,  i pani z kiosku, sprzedająca gazety i batoniki) mógł odnaleźć w tych jej słowach siebie.

Przypominamy 10 najpiękniejszych cytatów z wierszy tej niezwykłej poetki. Czasem, sami nawet nie wiemy że mówimy Szymborską…

Zobacz także

Mleko z masłem i miodem to przeżytek. Tak zrobisz lizaki na ból gardła

Jeśli chcesz zdrowo i naturalnie schudnąć, sprawdź jakie owoce i warzywa pozwolą ci na uzuskanie lepszego efektu

Produkty, które ułatwiają chudnięcie. Sprawdź, co przyspiesza spalanie kalorii

Dzieckiem być – dla każdego oznacza coś innego…