Kariera Lifestyle Macierzyństwo Psychologia Związek

Kobiety. Ciche bohaterki. Wojowniczki dnia codziennego

Patrycja Załuska
Patrycja Załuska
8 stycznia 2017
Fot. iStock / WillSelarep
 

Ostatni rok obfitował w nowe znajomości. Poznałam wiele kobiet, które na co dzień są matkami, żonami, przedsiębiorczyniami, wolontariuszkami, studentkami, nauczycielkami, bezrobotnymi, menedżerkami, pisarkami … Wiele z nich „przeszło” przez moje życie zostawiając po sobie różne ślady i wspomnienia.

Wiele z nich na co dzień zmaga się z chorobami własnymi czy swoich bliskich. Walczą o każdą chwilę normalności, nadziei.

Niektóre z nich żyją w związkach, jedne w dobrych, inne w takich, które pozostawiają wiele do życzenia. Te również walczą o swoją codzienność wierząc, że jest dla nich szansa. Jest nadzieja na coś więcej.

Jeszcze inne dają siebie tym, którzy potrzebują. Potrzebują miłości, bliskości, wysłuchania lub wsparcia materialnego. Rezygnują z własnego mieć, aby dać innym. Walczą z barierami prawnymi, ludzkimi. Często walczą z niemożliwym. Niestrudzenie. Choć walka ta nierzadko wiąże się ze łzami i poczuciem bezsilności.

Są również te, które łączą pracę i macierzyństwo. Ciche bohaterki codziennie ogarniające dom, dzieci, pracę, firmę… Psycholożki, negocjatorki, mediatorki, menadżerki, specjalistki ds. logistyki, sprzątaczki, kucharki, wizjonerki, inicjatorki w jednym. Kreatywne aż do bólu. Walczą z czasem, który rzadko jest sprzymierzeńcem a częściej wichrzycielem precyzyjnie zaplanowanych działań.

Niezależnie od tego co robiłyście, co robicie i co będziecie robić chcę Wam oddać szacunek. Za to, że jesteście, za Waszą codzienną gotowość, wytrwałość, odwagę i pracowitość.

Wasze serce – serce kobiety jest niesamowite. Kryje w sobie ogrom piękna, wrażliwości, czułości, akceptacji, odwagi, męstwa, wytrwałości, siły…

Wojowniczki dnia codziennego, Ciche Bohaterki – życzę Wam aby Wasze serca nie przestały być mężne i mocne. Dające nadzieję, tak jak dotychczas. I dziękuję Wam.

 


Kariera Lifestyle Macierzyństwo Psychologia Związek

Szukasz pracy? Sprawdź czy jesteś blisko czy stoisz w miejscu

Patrycja Załuska
Patrycja Załuska
4 lutego 2018
 

Proces i Plan

Szukanie pracy to proces, który trzeba zaplanować. Proces i plan to dwa kluczowe słowa. Zakładają one czas i działanie. Jeśli dobrze rozplanujemy działania w czasie, który przeznaczamy na szukanie pracy każdego dnia (!), zwiększamy swoje szanse na znalezienie tego czego szukamy.

Do przodu czy w miejscu?

Aby dobrze rozplanować działania, warto wiedzieć czego maja one dotyczyć. Stąd tak istotne jest poznanie kierunku, do którego zmierzamy (określenie celu zawodowego), nazwanie, przywoływanych wielokrotnie, mocnych stron i zadbanie o to aby potencjalny rekruter/pracodawca 1. znalazł w sieci informacje na nasz temat, 2. które (uwaga!) pomogą mu w poznaniu naszej osoby i skontaktowaniu się z nami. Rzućcie okiem na infografikę i sprawdźcie gdzie dzisiaj jesteście.

JeŚli szukasz pracy i ...

Jeśli potrzebujesz skorzystać ze wsparcia w procesie szukania pracy zapraszam na najbliższe Warsztaty „Wstań i działaj!”. Więcej informacji TUTAJ

 


Kariera Lifestyle Macierzyństwo Psychologia Związek

Szukasz pracy w Nowym Roku? Zaplanuj to!

Patrycja Załuska
Patrycja Załuska
27 grudnia 2016

Podczas tych kilku dni pomiędzy Świętami a Sylwestrem, nieśmiało w naszej głowie, pojawiają się myśli jaki był miniony rok i czego byśmy sobie życzyły na kolejny – nadchodzący. Jeśli choć jedna z nich dotyczy chęci zmiany pracy, warto przyjrzeć się jej i zweryfikować poprzez realne działanie.

hand-791230_1920

https://pixabay.com/pl/r%C4%99ka-pi%C5%9Bmie-napisa%C4%87-pisze-papieru-791230/

To czego potrzebujesz, aby zacząć szukać pracy przynoszącej Ci satysfakcję (!) to konkretny plan.

 1. Określ CEL zawodowy tj. docelowy kierunek Twoich poszukiwań. Na początku zastanów się:
 • W jakiej branży chcesz/możesz pracować
 • Na jakim stanowisku chcesz/możesz pracować
 • Jakie posiadasz kompetencje i mocne strony (które z Twoich umiejętności chciałabyś wykorzystywać w nowym miejscu pracy, które rozwijać a z którymi nie chcesz mieć więcej do czynienia)
 • Jakiej wielkości firmy bierzesz pod uwagę (korporacje czy może małe lokalne firmy)
 • Jakie lokalizacje są dla Ciebie możliwe (czy jesteś gotowa na wielokilometrowe dojazdy, czy bierzesz pod uwagę wyjazdy służbowe)
 1. MOTYWACJA czyli po co mi to?
 • Co ma się zmienić dzięki zmianie pracy (zawodowo i prywatnie)?
 • Co Ci umożliwi zmiana pracy?
 • Czego zabraknie jak już zmienisz pracę?
 • Jeśli nie zmienisz pracy, co wtedy się wydarzy?
 • Jak zmiana pracy wpłynie na ciebie a jak na innych z Twojego otoczenia?
 1. Określ TERMIN zmiany pracy tj. kiedy najwcześniej/najpóźniej chcesz rozpocząć pracę w nowym miejscu?
 1. ZASOBY czyli kto lub co pomoże Ci w zmianie pracy?

Wypisz czego potrzebujesz np. CV, list motywacyjny, profil na LinkedIn/GoldenLine, określenia kompetencji i mocnych stron, przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej, research rynku, zbudowanie sieci kontaktów etc.

 1. PLAN działania:
 • Przyjrzyj się swoim codziennym obowiązkom i zdecyduj które z nich są konieczne a które możesz odpuścić tak aby zastąpić je działaniami związanymi z szukaniem pracy
 • Wypisz wszystkie działania, które umożliwią Ci znalezienie pracy, której szukasz
 • Nadaj działaniom priorytety
 • Wyznacz konkretne daty dla każdego kroku
 • Zastanów się czego potrzebujesz aby dane działanie wykonać (czas, narzędzia, ludzie?)
 • Zrób plan „na papierze” (najlepiej rozpisz go na dużym arkuszu który możesz zawiesić w widocznym miejscu w domu)
 • Poszczególne działania wpisz również w kalendarz którego używasz na co dzień
 • Wyznacz pierwszy krok (nawet najmniejszy), który możesz wykonać jeszcze tego dnia, w którym zaplanowałaś proces szukania pracy
 1. POWIEDZ INNYM co robisz (poinformuj wszystkich tych, którzy mogą wesprzeć Cię w tym czasie, doradzić, kibicować…)
 1. DO DZIEŁA! Zacznij realizować wcześniej wyznaczony plan.

 

Życzę Wam nadziei, wytrwałości a przede wszystkim znalezienia tego czego szukacie. Powodzenia!