3 zdania, które twój partner powinien słyszeć równie często, co kocham cię

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
8 lutego 2019
3 zdania, które twój partner powinien słyszeć równie często, co kocham cię
Fot. iStock / Pekic – 3 zdania, które twój partner powinien słyszeć równie często, co kocham cię
 

Choć utarło się, że „Kocham cię” jest najważniejszym zdaniem, które powinien usłyszeć od nas nasz partner, choć wydaje nam się, że wyznanie miłości jest lekarstwem na wszystko w związku, tak naprawdę nie pomoże nam ono naprawić lub utrzymać związku. Są słowa o wiele ważniejsze, których w życiu codziennym często brak. Gdybyśmy zdali sobie sprawę z ich znaczenia, łatwiej byłoby nam rozwiązywać problemy na bieżąco i zapobiegać eskalacji konfliktów w związku.

„Przepraszam, przykro mi”

Nikt nie jest doskonały, każdemu z nas zdarza się zrobić coś, co sprawia, że nasz partner czuje się zraniony, zły lub sfrustrowany. Powiedzenie „przepraszam” to nie tylko przyznanie się do winy, to również próba naprawienia owych „szkód”. Mówimy „przepraszam”, aby poinformować partnera, że chcemy przerwać tę sytuację.

„Wybaczam ci”

Równie ważne, jak podejmowanie prób naprawy związku jest zaakceptowanie błędów partnera i umiejętność wybaczania. Oferowanie przebaczenia jest doskonałym sposobem na wzmocnienie relacji. Przebaczenie nie jest jednak łatwe, zwłaszcza kiedy zaufanie zostało naderwane.

„Jestem z ciebie dumny”

Chodzi o coś więcej niż tylko o uznanie sukcesów partnera (co jest z pewnością ważne). Chodzi o przekazanie wiadomości, że masz głęboki szacunek i podziw dla swojego partnera. Poczucie, że twój partner szanuje i podziwia cię jest niezwykle ważne w tworzeniu (i utrzymywaniu) głębokiego poczucia intymności w związku.

Te trzy zdania są kluczowe w utrzymaniu bliskości w relacji. Wyrażają wszystko, co jest naprawdę ważne: zrozumienie dla uczuć drugiej strony, gotowość do naprawiania związku oraz szacunek dla partnera. Jeśli do tych aspektów dodamy jeszcze miłość, szansa, że nasz związek przetrwa najtrudniejsze momenty i kryzysy, zdecydowanie wzrasta.


Na podstawie: goodtherapy.org


Nie oczekuj zbyt wiele od innych, bo się zawiedziesz

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2019
Fot. iStock/grinvalds
 

Mówi się, że ten, kto ma nadzieję na zbyt wiele, będzie rozczarowany, a ten, kto nie ma nadziei na nic, będzie zaskoczony. Jeśli chcesz poznać uczucie zawodu, włóż całą swoją energię w oczekiwanie, że coś się wydarzy lub, że ktoś zadziała w konkretny sposób… Jeśli żyjemy samymi oczekiwaniami, wyrządzamy sobie ogromną krzywdę.

Nie polegaj na innych, polegaj na sobie

Najlepszym sposobem, aby nie czuć się zawiedzionym, jest pozwolić życiu toczyć się swoim torem, zgodnie z naszym rytmem. Kiedy przestaniemy stawiać sobie i innym nierealne oczekiwania, zauważymy, że wszystko staje się prostsze, że jesteśmy w stanie pożegnać się z niektórymi potrzebami i że pozbyliśmy się wewnętrznego ciężaru, który zalegał na naszych barkach.

Ostatecznym celem jest przeniesienie realnych oczekiwań na siebie, a nie na innych. Bo jeśli inni nas rozczarują, stajemy się nieufni, a to zazwyczaj prowadzi do niepożądanych stanów emocjonalnych i niezdrowych postaw.

Dobrym lekarstwem na roszczeniowe zapędy, remedium na rozczarowanie, jest praca nad naszymi lękami i naszymi najbardziej intymnymi aspektami emocjonalnymi, tak, abyśmy nie musieli już polegać na innych, by być szczęśliwymi.

Innymi słowy, przerażające jest myślenie, że osoba, którą kochasz, może przestać kochać ciebie, ale uważaj, aby temu strachowi nie towarzyszyła niepewność siebie i idealizowanie innych. To, że ktoś nie jest w kontakcie z tobą w każdej sekundzie, lub że nie zwraca uwagi na ciebie tak jak do tego jesteś przyzwyczajony, to nie znaczy, że cię nie kocha. Oznacza to po prostu, że jesteście dwiema różnymi osobami.

Jeśli jednak ktoś nigdy nie zwraca na ciebie uwagi, nie jest to już kwestia oczekiwań, ale braku szacunku i zainteresowania.

Naucz się samowystarczalności, a to, co przychodzi od innych, traktuj z wdzięcznością jako bonus.


Na podstawie: nospensees.fr


5 znaków zodiaku, które znajdą miłość w 2019 roku

Redakcja
Redakcja
8 lutego 2019
5 znaków zodiaku, które znajdą miłość w 2019 roku
Fot. iStock / mediaphotos – 5 znaków zodiaku, które znajdą miłość w 2019 roku

Te  5 znaków zodiaku znajdzie miłość w 2019 roku. I wcale nie będą musiały zbyt daleko szukać. 

Prawdziwe szczęście w miłości i brakująca połówka jabłka… Ech, któż czasem skrycie o tym nie marzy? Motyle w brzuchu, a potem pewność, totalna, bezpieczna – po prostu miłość! Mamy dobre wiadomości – te 5 znaków zodiaku będzie mieć prawdziwe szczęście w miłości. To będzie dla nich baaardzo udany rok.

W 2019 roku kilku zodiakalnych szczęśliwców znajdzie to, czego tak długo szuka.

Samotni odnajdą bratnią duszę, a ci w stałych związkach będą cieszyć się spokojem i miłosnym Edenem. Sprawdź, czy twój znak tez jest na tej liście.

5 znaków zodiaku, które znajdą miłość w 2019 roku

Baran

Barany znajdą miłość i wcale nie będą musiały szukać długi i daleko. Być może tym jedynym(ą) okaże się nowa znajomość z imprezy sylwestrowej lub balu karnawałowego? Dla Baranów najlepszą wskazówką jest fakt, że najczęściej szczęście czeka tuż za rogiem.

Rozejrzyjcie się uważnie.

Bliźnięta

Ten rok Bliźnięta zapamiętaj bardzo dobrze. Będzie gorąco i owocnie. Nie zabraknie pikantnych flirtów i z pewnością jeden z nich przeniesie się do strefy „związek”. Tak, ten wyczekany i wymarzony.

Lew

Lwy w tym roku spełnią swoje skryte marzenia o miłości. Choć lata gonili za pragnieniami, w tym roku wreszcie uda się zaspokoić.

Wystarczy odrobina cierpliwości, ale warto poczekać!

Strzelec

Strzelce powinny przestać uganiać się za króliczkiem i wziąć głęboki oddech. Tak szybko biegniecie, że nie widzicie króliczka, który wiernie za wami kica od dłuższego czasu! Zaufajcie swojej intuicji.

Być może swoją wielką miłość znacie już od dawna? To może być wielka miłość, jeśli tylko dacie je  szansę!

Wodnik

Wodnik będzie poznawał wiele osób i przeskakiwał ze spotkania na spotkanie. To dobra okazja, by z jednego z takich spotkań wyjść pod rękę z miłością życia.

Miejcie oczy szeroko otwarte! I więcej odwagi! Powodzenia.

Nie ma cię na liście – głowa do góry. Sprawdź swój horoskop miłosny na 2019 rok!

Horoskop miłosny na 2019 rok. Czy to już miłość czy jeszcze kochanie? Sprawdź, co mówią gwiazdy


Na podstawie: chillizet.pl


Zobacz także

Jak odejść, kiedy wciąż kochasz. Zakończyć toksyczny związek i nie bać się żyć

Siedem rzeczy, które każda para powinna mówić sobie codziennie

5 wskazówek dla tych, których partnerzy cierpią na depresję

5 wskazówek dla tych, których partnerzy cierpią na depresję