Go to content

„Marzę o tym, żebyś była po prostu sobą. Bez etykietki niepełnosprawnego biedactwa. Wierzę w Ciebie…”. Akcja #matko i córko

Ten list bierze udział w akcji #Matko i córko. Weź udział w zabawie

Kochanie,

nie wiem kiedy przeczytasz ten list. Dziś masz trzy lata. Mam nadzieję, że kiedy to będziesz czytać będziesz w innym, lepszym punkcie swojego życia.

Wierzę, że to co robimy dziś przyniesie efekty. Mam nadzieję, że zrozumiesz to, że od trzech lat zmuszam Cię do ciężkiej pracy nie dla siebie. Robię to dla Ciebie. Po to, żebyś za kilka lat mogła bawić się z rówieśnikami. Po to, żebyś nie musiała kolejnych tygodni spędzać w szpitalu. Po to, żebyś mogła wreszcie być po prostu dzieckiem. Takim zwyczajnym jak inne. Takim, które czuje, że ogranicza je tylko wyobraźnia. Takim, które nie wstydzi się trzech skrótów, które dostało w gratisie w chwili urodzenia (MPD, ABS, SKS). Gdzieś w domu z pewnością został obrazek MPD – mała pracowita dziewczyna.

Uwielbiam go, bo tak widzę Ciebie dziś. Chciałabym, żebyś kiedyś, tak jak ja teraz nauczyła się dystansu do niepełnosprawności.

Niezależnie od tego jak bardzo będzie obecna w twoim życiu nie traktuj jej jak obciążenie. Uśmiechaj się, żyj, kochaj. Płacz, ale nie z powodu tej towarzyszki życia tylko ze śmiechu.

Pamiętaj o tym, że to, co jest inne nie musi być gorsze. Jeśli nie możesz czegoś zmienić, to zawsze możesz to zaakceptować, a nawet polubić na swój sposób. Tylko jeśli sama zaakceptujesz siebie, zrobi to również Twoje otoczenie. Jeśli Ty będziesz patrzeć przez pryzmat pustej szklanki, to ludzie wokół Ciebie nie dostrzegą tej pełnej. Wszystko zależy od Ciebie.

To Ty tworzysz świat wokół siebie.

Wierzę, że uda mi się tę umiejętność w Tobie obudzić. Wierzę, że to jaki świat i ludzi pokazuję Ci dziś pozwoli Ci w przyszłości na takie własne pozytywne spojrzenie. Wierzę, że niezależnie od tego ile uda Ci się wypracować, nic nie przeszkodzi Ci w życiu na 100% i w jak największej samodzielności.

Pamiętaj, że akceptacja niepełnosprawności jest kluczem do lepszego życia. Lepszego w każdym aspekcie. Dopóki nie zaakceptujesz tego stanu, nie będziesz w stanie żyć na 100%. Pogodzenie się z sytuacją i zaprzyjaźnienie z ograniczeniami pozwoli Ci rozwinąć skrzydła. Dopiero po tym zaczniesz dostrzegać pozytywy mniejsze i większe, a nawet drobiazgi, które wcześniej Ci umykały.

Tak ja to widzę. Wydaje mi się, że dopóki nie polubisz tej części siebie, dopóty będziesz koncentrować się właśnie na ograniczeniach. Będziesz podświadomie wyłapywać nieprzychylne spojrzenia, przyciągać tych, którzy nie akceptują osób z niepełnosprawnością, albo ich brak akceptacji sobie wmawiać. Wierzę, że tego już Cię nauczyłam.

Wierzę, że miłość i akceptacja, którą się otaczasz już dziś spowoduje, że te emocje przejmiesz. Ufam, że pokochasz samą siebie, bo miłość i akceptacja jest potrzebna jak tlen. Przyznam Ci się, że ja też nie jestem fanką MPD, ABS i SKS. Wolałabym, żeby sobie poszły w świat, ale są i będą mniej lub bardziej obecne. Oczywiście wolałabym opcję „mniej”

Mimo to zaakceptowałam je, bo są częścią Ciebie. Wierzę w magiczną moc akceptacji. Nie takiej na siłę, bo trzeba z tym żyć, tylko takiej prawdziwej, płynącej z głębi siebie. Sama w pewnym momencie nawet polubiłam te Twoje skróty, bo one mnie osobiście dały bardzo wiele pozytywnej energii. Paradoksalnie zmieniły mnie i moje życie na lepsze. Zanim się urodziłaś byłam histeryczką. Sposobem na problemy był dla mnie płacz. Teraz nie płaczę. Zamiast tego szukam rozwiązań. Przy Tobie nauczyłam się cieszyć z drobiazgów, widzieć, czuć i rozumieć więcej. Zaprzyjaźniłam się z moją kuchnią, a Twoja starsza siostra ze zdziwieniem odkryła, że potrafię gotować.

Dzięki Tobie odkryłam w sobie umiejętności, o których nie miałam pojęcia. Po prostu nauczyłam się patrzeć z innej perspektywy. Już nie mówię, że czegoś nie potrafię czy że się nie uda. Teraz najpierw sprawdzam… jeśli trzeba to i sto razy. Wierzę, że i Ciebie tego nauczę. Wiem, że możesz żyć zwyczajnie, spełniać marzenia i nie dostrzegać ograniczeń.

Ja zawsze będę gdzieś obok. Wiesz o tym już dziś. Nie będę jednak żyć za Ciebie ani wyręczać Cię w tym, z czym sama sobie poradzisz. Nie będę roztaczać nad Tobą niepotrzebnego parasola. Nie będę decydować za Ciebie.

Marzę o tym, żebyś była po prostu sobą. Bez etykietki niepełnosprawnego biedactwa. Wierzę w Ciebie… i w siebie, a raczej w to, że to jak staram się Ciebie wychowywać jest tą właściwą drogą.

Dlatego po prostu kochaj siebie i kochaj życie. Pamiętaj o tym, że „życie nie jest przewiązane kokardą, ale i tak jest wspaniałym prezentem” Regina Brett.

Kocham Cię moja M(ała) P(racowita) D(ziewczyno).

Twoja nie-dzielna mama

 

Akcja #matko i córko

Zbyt często brakuje nam słów. Zbyt często odkładamy prawdziwe życie na później. Dziś nie odkładaj już niczego. Usiądź i napisz do niej list. Wyjątkowy. Być może jest jeszcze tak mała, że biega po piaskownicy – nie szkodzi. Przyjdzie odpowiedni czas na jego przeczytanie…

Przyłączcie się dzisiaj do naszej akcji. Niech tegoroczny Dzień Matki będzie czasem budowania niezniszczalnych zamków. Momentem przypominającym nam wszystkim o tym, co najcenniejsze – czasie na bycie ze sobą blisko.

Napisz list do swojej córki i przyślij go do nas.

Prace przesyłajcie na adres kontakt@ohme.pl z dopiskiem „#matkoicórko” oraz informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Nagrody:

1 x Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings EVO820 (kolor grafitowy)*

Fot. Materiały prasowe

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings EVO820 otrzymała nagrodę Red Dot Award, która nazywana jest przez wielu „Oscarem Designu”. Przez brytyjski Independent uznawana jest, jako Rolls-Royce wśród wyciskarek. Jakość wyciskarek docenili także polscy konsumenci, którzy przyznali wyciskarkom Kuvings złoty Laur Konsumenta już czwarty raz z rzędu. Kuvings – na całe owoce.

*Cena detaliczna: 2390 zł. Na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 z późn. zm.) wydanie nagród, o których mowa w ust.1 powyżej, podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Sponsor dodatkowo przyznaje laureatowi nagrodę finansową w wysokości odpowiadającej wysokości należnego podatku od wygranej oraz w imieniu laureata ureguluje zaliczkę na podatek dochodowy z tytułu wygranej. Warunkiem wydania nagrody jest uregulowanie zaliczki na podatek dochodowy.

 

5 x Depilator Panasonic ES-EL8A 

Fot. Materiały prasowe

 

Głowica depilatora delikatnie usuwa włoski razem z cebulkami, a głowica golarki pasmami ścina włoski przy skórze.
Funkcjonalne nasadki usuwają niechciane włosy z wszystkich części ciała. Kliknij przycisk, aby sprawdzić możliwości optymalnej pielęgnacji każdej z części ciała.

Fot. Materiały prasowe

3 x zestaw książek, składający się z:

1 x Nie wiem gdzie jestem

„Wzruszająca opowieść o trójce młodych ludzi. Dzięki przypadkowemu spotkaniu ich życie zmieni się na zawsze. Głęboko skrywane tajemnice wyjdą na jaw, a oni przekonają się, że najlepszym lekarstwem na każdą stratę i tęsknotę jest drugi człowiek. Niezrównana Gayle Forman ofiaruje swoim czytelnikom emocjonalne katharsis.”

1 x  Słodkie i gorzkie migdały

Inspirująca, napisana z rozmachem opowieść o kobiecie, która chcąc uchronić rodzinę przed okrucieństwami drugiej wojny światowej, walczy o przetrwanie na ubogiej włoskiej prowincji.

Rok 1923. Dwudziestopięcioletnia Maria Vittoria mieszka w niewielkiej górskiej wiosce. Gdy ojciec przyprowadza do domu mężczyznę, który ma zostać jej mężem, Maria zabiera ze sobą własnoręcznie haftowaną pościel i figurkę Madonny z Gór i wyrusza z nieznajomym, żeby stworzyć z nim własną rodzinę. Przyszłość okaże się jednak zupełnie inna od jej wyobrażeń.

„Słodkie i gorzkie migdały” to opowieść o kolejnych dekadach życia Marii Vittorii – przeprowadzce do małego miasteczka na równinach, gdzie wraz z mężem będzie prowadziła sklep, narodzinach pięciorga dzieci, a także dramatycznej walce o przetrwanie w okrutnych, ciężkich czasach pod rządami Mussoliniego, gdy opowiedzenie się po niewłaściwej stronie mogło kosztować życie. Dzieci dorastają, a małżeństwo przechodzi kryzysy, Maria zaś wytrwale będzie scalać rodzinę, nie tracąc wiary i miłości, aż pewnego dnia podejmie decyzję, która zaważy na życiu wszystkich…

1 x  Buntowniczki. Niezwykłe Polki, które robiły co chciały

Nie akceptowały świata, który je otaczał, i były gotowe pójść na wojnę nawet z największymi – męskimi – autorytetami epoki. Nie znaczy to, że były wrogami mężczyzn, gdyż to właśnie mężczyźni stawali się ich największymi zwolennikami, otaczając buntowniczki aurą niewyobrażalnego wręcz uwielbienia. Wiele z naszych buntowniczek pozostawiło po sobie barwne – i zdumiewająco szczere – wspomnienia. Po wielu dekadach, a nawet wiekach od ich powstania to wciąż niezwykle inspirująca lektura. Zasiane przez nie ziarno buntu kiełkuje wciąż w nowych pokoleniach Polek.”

2 x książka „Buntowniczki”

1 x zestaw kosmetyków WS ACADEMY, składający się z:

Fot. Materiały prasowe

1 x Książka Tomasza Schmidta „Pod włos, czyli kiedy powinnaś zmienić fryzjera” to próba wyłowienia z natłoku informacji uniwersalnych prawd o ludzkim wyglądzie. Pomiędzy wierszami autor przemyca najważniejszą bodaj myśl książki jaką jest samoakceptacja, która w dzisiejszym świecie występuje rzadko i niczym gatunek zagrożony wymarciem wymaga autentycznej ochrony. O byciu sobą, z sercem na dłoni, uśmiechem na twarzy i ” Pod Włos ”.

1 x Profesjonalny szampon z ekstraktem z egzotycznych owoców oczyszcza włosy oraz skórę głowy, pozostawiając je nawilżone. Ekstrakty z mango i marakui, dzięki właściwościom zmiękczającym, dogłębnie odżywiają oraz regenerują włosy.

1 x Profesjonalna odżywka do włosów z ekstraktem z egzotycznych owoców. Odpowiednia ilość składników pielęgnujących działa antystatycznie, zapobiegając puszeniu się włosów i ich elektryzowaniu. Cukry i witaminy zawarte w wyciągu z papai pomagają nawilżyć oraz odświeżyć włosy. Dodatkowo, prowitamina B5 poprawia stan uszkodzonych włosów oraz nadaje im wyjątkową gładkość i blask.

1 x Żel do włosów STRUKTURA to klasyka w nowym, profesjonalnym wydaniu. Służy utrwaleniu i podkreśleniu kształtu fryzury, zapewniając przy tym bardzo mocne i długotrwałe utrwalenie. Może być stosowany na mokre lub suche kosmyki, a najlepsze efekty da na normalnych i grubych włosach. Sprawdzi się też w przypadku loków, podkreślając ich naturalny skręt.

1 x Lakier do włosów FORMA mocno utrwali i podkreśli kształt każdej fryzury. Nada włosom połysk i pozwoli na uzyskanie efektu świetlistego, a jednocześnie naturalnego wykończenia. Nie skleja włosów i nie pozostawia na nich osadu, ale dyscyplinuje je, działa antyseptycznie oraz chroni przed wilgocią. Jego dodatkowym atutem jest słodki, landrynkowy zapach.

2 x zestaw kosmetyków WS ACADEMY, składający się z:

Fot. Materiały prasowe

1 x Profesjonalny szampon z ekstraktem z egzotycznych owoców oczyszcza włosy oraz skórę głowy, pozostawiając je nawilżone. Ekstrakty z mango i marakui, dzięki właściwościom zmiękczającym, dogłębnie odżywiają oraz regenerują włosy.

Cena – 29.99 zł

1 x Profesjonalna odżywka do włosów z ekstraktem z egzotycznych owoców. Odpowiednia ilość składników pielęgnujących działa antystatycznie, zapobiegając puszeniu się włosów i ich elektryzowaniu. Cukry i witaminy zawarte w wyciągu z papai pomagają nawilżyć oraz odświeżyć włosy. Dodatkowo, prowitamina B5 poprawia stan uszkodzonych włosów oraz nadaje im wyjątkową gładkość i blask.

Cena – 29.99 zł

1 x Żel do włosów STRUKTURA to klasyka w nowym, profesjonalnym wydaniu. Służy utrwaleniu i podkreśleniu kształtu fryzury, zapewniając przy tym bardzo mocne i długotrwałe utrwalenie. Może być stosowany na mokre lub suche kosmyki, a najlepsze efekty da na normalnych i grubych włosach. Sprawdzi się też w przypadku loków, podkreślając ich naturalny skręt.

Cena – 24,99 zł

1 x Lakier do włosów FORMA mocno utrwali i podkreśli kształt każdej fryzury. Nada włosom połysk i pozwoli na uzyskanie efektu świetlistego, a jednocześnie naturalnego wykończenia. Nie skleja włosów i nie pozostawia na nich osadu, ale dyscyplinuje je, działa antyseptycznie oraz chroni przed wilgocią. Jego dodatkowym atutem jest słodki, landrynkowy zapach.

Cena – 24,99 zł

5 x zestaw Floradix, składający się z:

1 x Floradix żelazo i witaminy 500 ml,

1 x Floradix żelazo i witaminy 250 ml,

  • W płynnej formule
  • Zawiera ekstrakty ziołowe i koncentraty soków owocowych
  • Żelazo, witaminy B2, B6,B12 i C przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia

Składniki: Zawiera żelazo – składnik niezbędny do regeneracji czerwonych krwinek, a tym samym wspomagający prawidłowe funkcjonowanie serca, wątroby, układu pokarmowego i mięśni. Składnikami dodatkowymi są wyciągi z kopru włoskiego i kłącza perzu, które poprawiają działanie układu trawiennego, co jest istotne w procesie przyswajania żelaza z pożywienia.

Dla kogo? Dla osób, które chcą utrzymać prawidłowy poziom żelaza we krwi. Polecany w stanach zwiększonego zapotrzebowania organizmu na żelazo – w momentach intensywnego wzrostu organizmu (dzieci), w czasie ciąży, karmienia piersią, a także przy diecie, która zawiera małą ilość tego składnika (np. wegetariańskiej).

Zalety: Zawiera dobrze przyswajalne żelazo. Nie powoduje zaparć. Produkt w stu procentach naturalny.

Suplement diety

1 x Floradix tabletki 84 szt.

Floradix tabletki to źródło organicznego żelaza, witamin B2,B6, B12, C oraz kwasu foliowego, które przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Dla kogo? Floradix jest adresowany głównie dla kobiet: przemęczonych, odchudzających się, aktywnych, planujących ciążę, w ciąży, w okresie laktacji.
Jest również idealny dla młodzieży, osób starszych, rekonwalescentów, wegetarian.

Zalety: jest wygodny w użyciu i pozwala zachować równowagę żelaza oraz witamin B1, B2, B6, B12, C i kwasu foliowego w organizmie.

5 x Floradix żelazo i witaminy 250 ml

Przy zalecanym spożyciu: 2 x dziennie po 10 ml – opakowanie 500 ml wystarczy na 25 dni, opakowanie 250 ml na 12 dni. Tabletki  przy spożyciu 2 x dziennie po 2 tabletki wystarczą one na 42 dni.

Akcja trwa od 20.05.2019 do 10.06.2019 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

TWOJE DANE: Pamiętaj, udział w konkursie jest dobrowolny. Dodając swój komentarz, wyrażasz zgodę na opublikowanie twojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu), w przypadku ewentualnej wygranej, na liście laureatów, czyli na wykorzystanie i przetwarzanie twoich danych osobowych w celu przeprowadzenia niniejszego konkursu (zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO). Nie używamy twoich danych do  innych celów, niż czynności związane z niniejszym konkursem.