Sexy, ale nie wulgarnie? Jak się ubierać, żeby nie czuć zażenowania

Redakcja
Redakcja
12 marca 2018
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
Następny

Możesz poczuć się urażona. „Sexy?! A po co? Przecież najważniejsze jest to, co mamy w głowie” – myślisz. Bycie sexy wiąże się z pewnym stereotypem, który najwyższy czas obalić. Sama przyznaj, co sobie teraz wyobrażasz – kusa spódniczka, głęboki dekolt, mocny makijaż, wysokie obcasy i morze perfum (takich, co aż w nosie kręcą). Mówiąc w skrócie – bycie sexy kojarzy nam się z wulgarnością. A tak wcale nie musi być i najwyższy czas udowodnić, że każda z nas może być seksowna i jednocześnie nie wzbudzać zażenowania. Bo przecież nie chcemy wyglądać tandetnie… 

Wrzuć na luz

My-kobiety do wszystkiego podchodzimy tak szalenie poważnie. Nawet do tego, żeby wyglądać sexy. I tak oto coś, co powinno być lekkie, naturalne i frywolne, staje się ciężkie i niestrawne. Przestań się zmuszać i analizować, a dopiero wtedy uda ci się uwolnić swój seksapil.

Stwórz swoją definicję

Przestań kurczowo trzymać się trendów i utartych schematów. Właśnie dlatego, że mam w tyle głowy miniówki, dekolty i kabaretki, nie może odnaleźć swojego stylu i poczuć się sexy. Zastanów się, co to właściwie dla ciebie oznacza, z czym ci się kojarzy. Może chodzi o dopasowane spodnie z wysokim stanem? Delikatne, jedwabne bluzeczki, długie kolczyki, wysokie buty? Znajdź swój styl i stwórz własną definicję. Pamiętaj, musisz czuć się komfortowo!

Ale nie wahaj się próbować!

Wiesz, że żyje się tylko raz? Szkoda tracić czas na rumieńce wstydu i niepewność w działaniu. Baw się modą, próbuj, eksperymentuj. Tylko w ten sposób możesz odkryć własny styl.

Głowa do góry

Pewność siebie to podstawa. Możesz założyć na siebie najseksowniejsze ciuchy na świecie, ale jeśli będziesz wbijać wzrok w podłogę i unikać cudzych spojrzeć, raczej nie odniesiesz takiego efektu, o jakim marzysz.

Postaw na czerwień

Ten kolor naprawdę przykuwa uwagę i rozpala zmysły. Nie musi jednak prezentować się tandetnie. Wszystko zależy od tego, na jaki element garderoby się zdecydujesz. To może być sukienka, żakiet, spodnie, spódnica, buty, torebka, apaszka czy nawet… parasol. Ty decydujesz, w czym czujesz się dobrze.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Sygnały alarmowe w zachowaniu twojego dziecka, które możesz zaobserwować podczas zabawy

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
12 marca 2018
Następny

Jeśli twoje dziecko zachowuje się w niepokojący sposób – co robisz? Kiedy nauczyciel informuje cię o dziwnych zachowaniach twojej córki czy syna w szkole – jakie działania podejmiesz? Gdy inny rodzic zwraca ci uwagę na nietypowe stany emocjonalne twojego dziecka  – jak zareagujesz? Jeśli szukasz pomocy, prawdopodobnie już wcześniej zauważyłeś niepokojące sygnały alarmowe. Przyjrzyj się uważniej temu, jak bawi się twój maluch.

Przyszła pora na to, aby pomóc dziecku zmierzyć się z jego niepokojem lub dyskomfortem emocjonalnym, którego doświadcza. Oto lista najczęstszych sygnałów ostrzegawczych,  które możesz zaobserwować podczas zabawy twojego dziecka.

Agresja

Agresywne motywy w zabawie odnoszą się również do treści narracji. Jakiego rodzaju historie opowiada twoje dziecko podczas zabawy? Jakie rodzaje dialogów włącza do niej?  Czy towarzyszy temu konflikt lub silne negatywne emocje? Agresywna zabawa oznacza także sposób, w jaki twoje dziecko wchodzi w interakcję z zabawkami, przedmiotami i innymi osobami zaangażowanymi w daną sytuację. Czy rzuca zabawkami w innych? Walczy z tym, kto nie chce się z nim bawić? Obraża go? Dopiero takie zachowania są naprawdę niepokojące.

Niekonsekwentne „zakończenia” zabawy

Dotyczy to treści, narracji i opowiadania scenariusza zabawy. Większość historii dziecięcych ma jakieś zakończenie. Zazwyczaj niekoniecznie ma ono sens dla dorosłych, ale zapewnia „zamknięcie” i zakończenie etapu zabawy dla dziecka. Kiedy fabuła jest niejednoznaczna lub twoje dziecko uparcie wybiera  zakończenia skazane na niepowodzenie, może to oznaczać jakiś skomplikowany stan emocjonalny.

Jeśli założymy, że poprzez zabawę dzieci mogą manifestować swoje wewnętrzne życie, łatwiej będzie nam zrozumieć, dlaczego niejednoznaczny finał lub skazane na niepowodzenie zakończenie może być niepokojące. Może nam dać do zrozumienia, że ​​dziecko nie wie,  jak  rozwiązywać swoje osobiste problemy lub ma negatywny pogląd na życie. Ostrzegać nas o jakimś wewnętrznym konflikcie, którego nie bylibyśmy świadomi. Porozmawiaj z dzieckiem, stawiaj mu pytania dotyczącej treści narracji (np. „Dlaczego w tej zabawie wszyscy są tacy smutni?”). Po nitce do kłębka.

Zabawy „ograniczone”

Jaka jest różnica między zginaniem linijki a zginaniem słomki? Która z nich pęknie szybciej?  To samo dzieje się z ludźmi: im jesteśmy sztywniejsi lub mniej elastyczni, tym więcej niepokojów targa naszym wewnętrznym życiem. A u dzieci najlepiej widać to podczas zabawy.

Kiedykolwiek poczujesz, że „światy fantasy” twojego dziecka lub jego opowieści stają się zbyt ograniczone, uboższe niż wcześniej, dostajesz sygnał, że może ono się zmagać z niską tolerancją na frustrację lub problemem z adaptacją do nowych sytuacji. To  może  stać się trudnością w prawdziwym życiu.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

6 błędów, przez które twój makijaż psuje się po kilku godzinach

Redakcja
Redakcja
12 marca 2018
Fot. iStock/Vertigo3d
Fot. iStock/Vertigo3d

Wstajesz wcześniej, aby starannie nałożyć makijaż, poświęcasz temu sporo czasu, a mimo to po kilku godzinach twojej twarzy daleko do ideału? Być może popełniasz kilka błędów już podczas nakładania kosmetyków, które sprawiają, że makijaż jest mniej trwały i nie wytrzymuje bez szwanku całego dnia.

Sprawdź, co możesz robić źle.

6 błędów, przez które makijaż nie wytrzymuje całego dnia

1. Często dotykasz twarzy

Dotykanie twarzy to jeden z najgorszych dla urody nawyków. Szczególnie szkodliwe dla skóry jest podpieranie się dłonią przez dłuższy czas w tym samym miejscu. Skóra szybciej się przetłuszcza, a na palcach przenosimy bakterie, które mogą powodować stany zapalne i powstawanie pryszczy. I najważniejsze — na stale dotykanej twarzy makijaż po prostu zostanie starty lub rozmazany.

2. Nie matowisz skóry

Nadmiar sebum jest zazwyczaj głównym powodem spływania makijażu. Jeśli twoja skóra jest tłusta, możesz mieć problem już po kilku godzinach od pomalowania. Używaj kosmetyków matujących i chusteczek zbierających nadmiar sebum. I zamiast ponownego nakładania makijażu na świecącą twarz, pozbądź się sebum bibułkami matującymi i dopiero wprowadź konieczne poprawki.

3. Stosujesz zbyt wiele produktów

Zapewne robisz to w dobrej wierze, ale nadmiar kosmetyków może się zemścić na cerze. Ogranicz się do tych, które naprawdę są konieczne. Jeśli nakładasz krem ​​nawilżający, a chwilę później podkład, makijaż może się szybko rozmazać.

4. Używasz nieodpowiednich do twojego typu cery kosmetyków

Źle dobrane kosmetyki nie tylko, o ile nie pomogą, to nawet mogą szkodzić skórze i fatalnie wpływać na wygląd makijażu. Jeśli masz najbardziej problematyczną, tłustą skórę, zwróć uwagę na formuły na bazie wody lub bezolejowe, które nie będą jej obciążały i makijaż będzie wyglądał lepiej.

5. Sięgasz po przeterminowane kosmetyki

To „oczywista oczywistość” ale nadal zbyt wiele kobiet nie zwraca uwagi na datę ważności lub przydatności kosmetyków. Kosmetyk po terminie ważności, szczególnie gdy wyciągany jest ze słoiczka palcem, może się stać siedliskiem bakterii, które nakładasz na twarz. Do tego stare kosmetyki rozwarstwiają się, psują, tracą swoje właściwości, więc wykonany nimi makijaż będzie szkodził i wygląda źle.

6. Nie stosujesz utrwalaczy do makijażu

Utrwalacz, tzw. fixery kojarzy się z lakierem do twarzy, który sprawia, że makijaż staje się odpory na ścieranie i spływanie, wręcz nabywa cech wodoodporności. Szczególnie godne polecenia się latem, gdy upał daje się we znaki skórze.

źródło: www.cosmopolitan.com


Zobacz także

Fot. iStock

Czy kobiety powinny dostawać wynagrodzenie za „siedzenie” w domu?

Fot. iStock

Matka w Bloku Startowym. Jak zamieniłam stanowisko menedżerskie na etat kierowcy

Najbardziej żałuję, że...

Najbardziej żałuję, że… 7 rzeczy, których ludzie żałują, gdy spoglądają w przeszłość