Rozwiązanie konkursu „Zatrzymaj w sobie radość dziecka na zawsze!”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
3 lipca 2018
Fot. iStock / itsskin
Fot. iStock / itsskin
 

Pojedź do wesołego miasteczka, zagraj w ulubioną grę, tańcz przed lustrem i śpiewaj do łyżki, którą mieszasz zupę – bo dlaczego u licha miałbyś tego nie robić? Spraw, aby w tym roku obudziło się w tobie, wewnętrzne dziecko. By cała twoja rodzina bawiła się i cieszyła sobą – od czubka głowy, po mały palec u nogi 😉 . Każdy z nas potrzebuje zabawy, każdy z nas chowa głęboko w sercu choć mały okruszek beztroski. Przed nami wakacje – czas, kiedy łatwiej nam odnaleźć wewnętrzne dziecko skryte w głębi serca. Urlopy, wyjazdy, leniwe weekendy spędzone na plaży czy tarasie. Czas kiedy raport dla szefa i skrzynka mailowa nie są ważniejsze od biegania na bosaka i świeżych czereśni… Uwolnijcie się w te wakacje od nadmiaru dorosłości. 

Razem z marką 5.10.15. oraz Parkiem Rozrywki Energylandia serdecznie dziękujemy wam za tak liczny udział w naszej zabawie! ❤

Więcej o dobrej zabawie, radości i potrzebie doświadczania nowych, pozytywnych emocji, przeczytacie na blogu Akademii 5.10.15. To miejsce, w którym można dowiedzieć się wiele na temat potrzeb dziecka. Znajdziecie tam teksty i porady dla rodziców, pomysły na spędzanie czasu z dziećmi, a także mnóstwo informacji i inspiracji. Nie zabraknie również głosu specjalistów takich, jak Małgorzata Ohme – psychologa dziecięcego i rodzinnego, ekspertki Akademii 5.10.15..

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: kontakt@ohme.pl z dopiskiem: „Radość dziecka”. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsora swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

 

Laureaci:

 1. Patrycja Piasecka
 2. Magdalena Marek
 3. Maria Cyrylo
 4. Arkadiusz Wantuch
 5. Izabela Jurkiewicz
 6. Liliana Choromańska
 7. Bożena Osowiecka
 8. Darek Jurek
 9. Marek Frycz
 10. Agata Kozłowska

Bon na zakupy w sklepach stacjonarnych 5.10.15. o wartości 100 zł każdy

karta podarunkowa


Basia Ania Wawrzyczek

Rodzinny, jednodniowy bilet wstępu do Energylandii (dla 4 osób)

zaproszenie_

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

 


Trzy zapachy, które pomogą ci stracić zbędne kilogramy i powstrzymają przed jedzeniem słodyczy

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
3 lipca 2018
Fot. iStock/Neustockimages
Fot. iStock/Neustockimages

Gdybyśmy mogli odkryć sekret szczupłej sylwetki, bylibyśmy milionerami, prawda? Ileż to już diet nie wymyślono, ileż sposobów nie podano, a jednak często te najprostsze i podstawowe, nie wymagające od nas wielkich nakładów finansowych i rewolucji w życiu, są najczęściej najskuteczniejsze.

Czy wiecie, że naturalne zapachy mogą powstrzymać nas przed jedzeniem, wytłumić nasz wilczy apetyt? Shona Wilkinson, dietetyk, wymienia trzy olejki eteryczne, które poprawiają nasze samopoczucie bez potrzeby jedzenia czekolady lub innych słodyczy, które dają nam na chwilę energię podnoszą poziom cukru w naszym organizmie.

1. Olejek miętowy

Okazuje się, że ten zapach pobudza nasze zmysły, wzmaga koncentrację i może zapewnić klarowność naszego myślenia. Wszystko to dlatego, że pachnąca mięta pieprzowa stymuluje nerw trójdzielny, który z kolei stymuluje obszar mózgu odpowiedzialny za nasze pobudzenie, dzięki czemu będziesz mieć więcej energii. Spróbuj powąchać miętę w momencie, kiedy masz najniższy spadek formy w ciągu dnia, to pomoże ci się ożywić i pobudzić do działania. Może warto pomyśleć o tym, by w domu trzymać miętę w doniczce, która naturalnie będzie wydzielać swój zapach?

2. Mandarynka/klementynka

Intensywny zapach tego owocu jest jednym z najbardziej pozytywnych, jakie można poczuć, według badań przeprowadzonych w czasopiśmie Chemical Senses. Wąchanie olejku o tym zapachu jest idealnym sposobem na poprawę nastroju. To tak jakbyśmy nakarmili się samym zapachem. Wypróbujcie, niech w waszym domu pachnie mandarynkami nie tylko podczas Bożego Narodzenia.

3. Grejpfrut

Grejpfrut znany jest jako jeden z najlepszych owoców polecanych przy odchudzaniu, to on pomaga nam spalać tłuszcz. Dzieje się tak, ponieważ niektóre z aktywnych składników grejpfruta korzystnie wpływają na nasz metabolizm i zmniejszą apetyt. Sam zapach grejpfruta ukryty w olejku obniża ochotę na słodkości, co z kolei w dalszej perspektywie może pomóc w utracie wagi. Kiedy poczujesz nadchodzący głód, zwalcz go bezpośrednim wdychaniem olejku grejpfrutowego.


źródło: home.bt.com


Zobacz także

Fot. iStock / EpicStockMedia

W jaki sposób on okazuje ci miłość, jeśli obawia się mówić, że kocha? To zależy od jego znaku zodiaku

Fast loose weight

Fast loose weight jest jak jedzenie mrożonek w lecie – bez sensu

Fot. iStock / alexkich

Dr Grzegorz Religa: „Nadal więcej kobiet myśli, że to rak piersi jest pierwszą przyczyną śmiertelności”