Co mówi mężczyzna, kiedy już nie kocha. Czy słyszałaś ostatnio te kilka zdań?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
4 stycznia 2018
Fot. istock/KristinaJovanovic
Fot. istock/KristinaJovanovic
 

Psychologowie twierdzą, że istnieją określone wzorce zachowań partnerów, które pozwalają nam zaobserwować, że relacja zmierza w złym kierunku lub, że od początku nie była „poważna”. Okazuje się, że rychły koniec miłości zwiastują nawet konkretne słowa lub konstrukcje językowe, sposób w jaki twój partner buduje zdanie, gdy się do ciebie zwraca.

Co mówi mężczyzna, gdy już nie kocha

Nie muszę ci się tłumaczyć!”

Oczywiście, nie chodzi o to, by stale się kontrolować i żądać wyjaśnień na każdym kroku, ale nie ma nic dziwnego w tym, że opowiadamy sobie jak nam minął dzień… To jedna ze zwykłych potrzeb w związku. Jeśli on tego nie chce,  prawdopodobnie nie obchodzi go to, co czujesz.

„To nie mój problem!” / „To twój problem, twoja sprawa!”

Takie słowa są wyraźnym znakiem, że wasze relacje dobiegają końca. Jeśli twój partner nie jest zainteresowany twoimi problemami, nawet jeśli poprosisz o pomoc, to znaczy, że już mu na tobie nie zależy.

„Jeśli ci się nie podoba, znajdź sobie kogoś innego”.

Tak zwany „klasyk”. On nie chce się zmienić i szczerze wierzy, że powinnaś „sobie poradzić” z jego  wadami. Jeśli ci się nie podoba – możesz odejść, on jest przecież doskonały. Kochający ludzie są gotowi na kompromisy i zawsze szanują opinię partnera.

„Nie wierzę ci.”

Takie słowa są zwykle wypowiadane przez osoby niepewne lub, przeciwnie, przez ludzi, którzy chcą dominować. Żądają tłumaczenia w sytuacjach, w których nie zawiniłaś. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że ta osoba szuka powodu, by się pokłócić lub nawet zakończyć relację. Kochający ludzie zwykle słuchają i słyszą się nawzajem.

„Rób, co chcesz.”

Te słowa zazwyczaj oznaczają, że jesteś partnerowi obojętna. Masz problem – radź sobie sama. Kochający ludzie będą wspierać się nawzajem i pomagać sobie w podejmowaniu decyzji.

„Znowu przesadzasz”

Użyte w pewnym kontekście, kiedy prosisz o wyjaśnienie jakiegoś zachowania, które sprawiło ci przykrość, te słowa potrafią sprawić, że czujesz się winna. Jeśli taka sytuacja ma miejsce, powinnaś się uspokoić, dokładnie wszystko przemyśleć i wyjaśnić swojemu partnerowi, co cię martwi. Pamiętaj, że „przesadzasz”, nie może być odpowiedzią na twoje wątpliwości.

„Naprawdę cię kocham”

Naprawdę? Czy miłość wymaga udowadniania sobie jej dodatkowo? Wyznając ją szczerze, staramy się używać jak najproszych słów.

Jeśli twój partner używa jednego ze zdań z tych listy, a następnie dodaje, że „naprawdę” cię kocha, to prawdopodobnie nie jest szczery. Co więcej, może próbować manipulować twoimi uczuciami, miej się więc na baczności. Szkoda czasu i energii  na „udawane związki”.


Na podstawie: brightside.me

 


5 rzeczy, których nigdy nie powinnaś robić po posiłku

Redakcja
Redakcja
4 stycznia 2018
Fot. iStock / hedgehog94
Fot. iStock / hedgehog94
 

Po obfitym posiłku większość z nas najchętniej położyłaby się, by chwilę odpocząć i pozbyć się uczucia ciężkości. Czasem tak jest, że planujemy zjeść mniej, ale trudno oprzeć się dokładce czegoś smakowitego i później cierpimy. Wiele rzeczy ma wpływ na trawienie — ile i jakie potrawy zjadamy oraz co robimy po posiłku.

A bywa, że dobrowolnie dokładamy swoją cegiełkę do paskudnego samopoczucia z przejedzenia, bez świadomości, że sobie szkodzimy. Co robić, albo czego nie robić, aby czuć się po jedzeniu lepiej i mniej ociężale?

5 rzeczy, których nigdy nie powinnaś robić po posiłku

1. Drzemka

To jest rzecz o której chyba marzy większość z nas w chwili  oddalenia się od suto zastawionego stołu. Pełny żołądek i przyjemne uczucie ciepła powoduje, że dopada nas senność. Wynika to z mniejszej ilości krwi, która płynie do mózgu, ponieważ kierowana jest w tym czasie do intensywnie pracującego układu pokarmowego. Mimo tego nie należy kłaść się po posiłku, bo pozycja leżąca utrudnia proces trawienia, a duży nacisk wywierany przez jedzenie na przeponę nie poprawi naszego komfortu.

2. Picie herbaty

Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej jedzenia, ale nie zawsze jest to dobry pomysł. Herbata ogranicza wchłanianie żelaza, które pochodzi od roślin, co szczególnie szkodzi osobom cierpiącym z powodu anemii. Poza tym spożywanie napojów w trakcie jedzenia rozcieńcza soki trawienne w żołądku, więc jedzenie jest trawione dłużej i mniej efektywnie.

3. Jedzenie owoców

Często sięgamy po owoce jako deser po posiłku. Owoce są bardzo zdrowe, ale zawierają dużo cukrów prostych i jeżeli zjemy je bezpośrednio po obiedzie, będą zalegały w żołądku razem z tym, co do niego wpadło. Przez to mogą fermentować i prowadzić do różnych dolegliwości ze strony układu trawiennego. Najlepiej sięgać po owoce dwie godziny po posiłku, aby organizm czerpał z nich najwięcej korzyści.

4. Sport

Są i tacy, którzy po posiłku chcąc rozruszać się, wykonują ćwiczenia. Nie jest to najlepsze rozwiązanie na przejedzenie, bo organizm zamiast skupić się na procesie trawienia, wysyła tlen i składniki odżywcze do pracujących mięśni. Zahamowanie procesu trawienia powoduje bóle brzucha, wymioty, a także wzdęcia.

5. Palenie papierosów

Palenie szkodliwie wpływa na przyswajanie przez organizm witamin C i D oraz minerałów. To sprawia, że posiłek, który powinien dostarczyć organizmowi tych cennych składników, nie spełnia swojej roli. Palenie powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, co może skutkować ich z powodu gromadzenia się złogów tłuszczowych.


 

źródło: bonavita.pl


Zobacz także

Fot. iStock/Marjan_Apostolovic

Widziałam jak ją gnało, jak ciągnęło w stronę mroku, bólu i złudnego, naćpanego szczęścia. Moja córka, narkomanka

Jak skutecznie odkwasić organizm

Jak skutecznie odkwasić organizm?

Fot. iStock/miljko

Powiedz, jakim znakiem zodiaku jesteś, a ja ci powiem, jaka jesteś w seksie