17 zastosowań olejku z drzewa herbacianego. Sprawdź, czym może cię zaskoczyć

Redakcja
Redakcja
20 marca 2018
1 z 1

17 zastosowań olejku z drzewa herbacianego

Fot. iStock/webphotographeer

10. Rany

Po oczyszczeniu włóż ranę do wody z kilkoma kroplami olejku, bądź spryskaj uszkodzoną skórę roztworem z atomizera. Jeśli skóra reaguje bez bólu lub pieczenia, spróbuj nanieść go na ranę bez rozcieńczania w wodzie.

11. Męczący kaszel

Kilka kropel olejku wlej do naczynia z wodą. Ogrzej, a następnie pochyl się nad naczyniem i wdychaj ciepłe, ale nie gorące opary, okrywając głowę i naczynie ręcznikiem, by para wodna nie uchodziła. Możesz również wmasować roztwór 1 łyżeczki oleju bazowego z kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego klatkę piersiową.

12. Reumatyzm

Masowanie bolących miejsc 2-3 razy dziennie maścią z 20 kropli olejku herbacianego w łyżeczce oleju kokosowego, pozwala zmniejszyć przykre dolegliwości.

13. Usuwanie pleśni

Do dwóch szklanek wody dodaj 2 łyżeczki olejku z drzewa herbacianego. Przelej do atomizera, wstrząśnij i spryskaj spleśniałe miejsca. Pozostaw jak najdłużej, następnie za pomocą wody z mydłem, zmyj pozostałości pleśni i wytrzyj do sucha. Tym samym antybakteryjnym, antygrzybicznym i przeciwwirusowym roztworem dobrze czyścisz łazienkę, toaletę czy kuchnię.

14. Pozbycie się szkodników

Owady nie lubią charakterystycznego zapachu olejku z drzewa herbacianego. W miejscach, w których lubią się pojawiać np. mrówki, warto skropić niewielką ilość olejku. Można także profilaktycznie skropić wewnątrz szafki, aby owady się w nich nie zagnieździły.

15. Odkażanie powietrza przy infekcji wirusowej

Podczas infekcji wirusowej można oczyszczać powietrze przy pomocy wody i kilku/kilkunastu kropel olejku, który ma działanie przeciwwirusowe. Przelewając wodę do spryskiwacza, można odświeżyć powietrze, szczególnie gdy nie można zbyt często wietrzyć.

16. Odkażanie prania

Olejek z drzewa herbacianego można dodać do płukania, szczególnie dziecięcych ubranek i wielorazowych pieluszek, które wymagają dokładnego prania, a niekiedy i odkażania.

17. Relaks mięśni

Kilka kropli olejku dodana do gorącej kąpieli zrelaksuje i rozluźni spięte mięśnie po długim dniu lub wysiłku fizycznym.

Nie można podawać olejku dzieciom poniżej 6 roku życia, kobietom w ciąży, karmiącym oraz osobom, u których wystąpiły jakiekolwiek reakcje uczuleniowe po zastosowaniu innych olejków eterycznych. W formie nierozcieńczonej bezpośrednio na skórę może być stosowany 1–2 dni. Przez dłuższy czas, nawet do 6 miesięcy można go aplikować w stężeniach 1–10%. Reakcje alergiczne u ludzi występują dosyć rzadko, może pojawić się najczęściej np. kontaktowe zapalenie skóry.

źródło: rytmynatury.pl, bonavita.pl

PoprzedniNastępny

A ty wychowałbyś dziecko homo sapiens? Ta uliczna sonda pokazuje wstrząsająco – śmieszny poziom naszej (nie) wiedzy

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 marca 2018
Fot. Screen/YouTube/Brzoza TV
 

„Wychowałabyś dziecko, gdyby urodziło się homo sapiens? A może zdecydowałabyś się je usunąć?” –  z takimi pytaniami zwrócił się do Warszawiaków vloger z kanału Brzoza Tv. I serio, chyba sam zdziwił się tym, co usłyszał. Bo na 17 ankietowanych osób, jedynie dwie zorientowały się, że pytanie jest podchwytliwe. Dla znacznej większości z nich „homo sapiens” to nic innego jak poważna wada rozwojowa płodu…

Odpowiedzi, które padły są naprawdę wzruszające. Jedna z pań przyznała rozbrajająco: „Zatrzymałabym je (dziecko) i opiekowałabym się nim, bo to by było moje dziecko, nadal”. Pamiętajcie, każde dziecko trzeba kochać. Nawet homo sapiens. Obejrzyjcie koniecznie 😉

P.S. Zapominalskim przypominamy 🙂 Człowiek rozumny (Homo sapiens) – gatunek ssaka z rodziny człowiekowatych (Hominidae), jedyny występujący współcześnie przedstawiciel rodzaju Homo. Występuje na wszystkich kontynentach.


Wolisz róże czy bzy? Sprawdź, co mówi o tobie twój ulubiony kwiat

Redakcja
Redakcja
20 marca 2018
1 z 8

Róża

Fot. Pixabay / castleguard / CC0 Public Domain

Ten zjawiskowy, pięknie pachnący kwiat najbardziej podoba się osobom otwartym na świat i ludzi, ciekawym nowym znajomościom. Podróże i przygody są cudownym wyzwaniem, które dodają wiatru w skrzydła. Czerwone  róże chętnie wybierają również romantyczki, które cenią piękne wspomnienia.

PoprzedniNastępny

Zobacz także

11 mocnych pytań, dzięki którym możesz zmienić swoje życie

11 mocnych pytań, dzięki którym możesz zmienić swoje życie

Wszyscy wkładamy te produkty do lodówki. To duży błąd, czy też go popełniacie?

9 bardzo złych sposobów na smutki