Go to content

Olej z granatu leczy niedoskonałości skóry i usuwa drobne zmarszczki

Fot. iStock

Kto by przypuszczał, że ten niepozorny owoc, tak świetnie pomaga w dbaniu o naszą skórę. Często jest nazywany „owocem życia”, ponieważ to źródło cennych dla organizmu składników, głównie polifenoli, które hamują powstawanie wolnych rodników oraz działają przeciwzapalnie. Dlatego nic dziwnego, że olej z granatu został doceniony i wykorzystany w kosmetyce. Zobacz, kiedy powinnaś go stosować.

Walczysz z trądzikiem i już próbowałaś naprawdę wszystkiego? Wykorzystaj olej z grantu! Zawarte w nim flawonoidy oraz kwas punikowy hamują aktywność enzymów pro-zapalnych i wpływają na pracę gruczołów, dzięki czemu hamują pojawianie się nowych krost.

Reakcje zapalne na wolne rodniki oraz zniszczenie kolagenu to główne przyczyny starzenia się skóry. Znajdujące się w oleju przeciwutleniacze pomagają zmniejszyć stan zapalny, co pomaga dłużej zachować młodszy wygląd. Olej pobudza także pracę keratynocytów, które odpowiadają za jędrność skóry. Żegnajcie zmarszczki!

Kwas punikowy, który stanowi 70-76 proc. oleju z grantu, został doceniony także ze względu na zdolność zatrzymywania wody, dzięki czemu po jego nałożeniu na twarz, staje się ona bardziej nawilżona i jest miła w dotyku.

Warto wykorzystać cenne właściwości oleju, kiedy wystawiamy twarz na słońce. Granat zawiera kwas elagowy, który okazał się skuteczny w leczeniu oparzeń słonecznych. Nałożony na piekącą twarz zadziała kojąco i ulży nam w cierpieniu.

Gotowy olej możesz kupić w aptece bądź w sklepie internetowym.


Źródło: goldmountainbeauty.com