Psychologia Związek

Życie po rozwodzie – jak odbudować codzienność?

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
19 czerwca 2017
Fot. iStock / Gilitukha
Następny

Myślisz, że jeszcze nigdy nie czułaś takiego bólu. Że on nigdy już nie minie. Przed tobą stoi wysoka drabina, taka, która swoim wierzchołkiem przebija się przez chmury… Co znajduje się wyżej, jeszcze tego  nie wiesz, jeszcze tam nigdy nie byłaś, ale możesz być pewna, że ponad chmurami nic już nie zasłania słońca.

Rozstanie i rozwód, to jedne z najtrudniejszych emocjonalnie zdarzeń w życiu. Jednak, gdy zmierzysz się z sytuacją w jakiej się znajdujesz, możesz nie tylko odbudować swoją codzienność i siłę, ale również nauczyć się wiele o sobie. Razem z Dorotą Wollenszleger, z firmy Kobieta i Rozwód Gdańsk, wspinamy się na drabinę psychicznej odbudowy po rozwodzie. Zobaczcie, dlaczego boimy się tej drabiny i co, po drodze na was czeka.

Drabina odbudowy psychicznej po rozstaniu

DorotaWollenszleger z firmy Kobieta i Rozwód Gdańsk:
Przywracanie równowagi w życiu po rozwodzie obarczone jest pewnymi zagrożeniami, ale istnieją też czynniki mu sprzyjające. Przy pełnej świadomości zagrożeń i możliwości znacznie łatwiej uporamy się z tym trudnym okresem w naszym życiu i sprawniej poukładamy sobie życie na nowo.

Pierwszy stopień

Drugi stopień

Trzeci stopień

Czwarty stopień

Piąty stopień

Partnerem artykułu jest

logo KiR Gdańsk (1)

Kobieta i Rozwód Gdańsk to firma stworzona przez kobiety dla kobiet. To wyjątkowe miejsce skupiające wszystkich specjalistów, którzy na zawiłej drodze rozwodowej mogą być potrzebni: prawników, mediatorów, psychologów, terapeutów, detektywów. Bywa, że do jednej sprawy trzeba zaangażować cały zespół. Tu nic nie jest przypadkowe. Możesz być pewna, że przydzieleni do sprawy specjaliści to sprawdzeni, kompetentni i skuteczni profesjonaliści.


Na podstawie: „Rozwody i rozstania.  Sprawdzony program odbudowy życia”, Bruce Fisher, Robert Alberti, Wydawnictwo Samo Sedno, Warszawa 2012
* s.15,

Psychologia Związek

Dopadła cię bezsenność? Sprawdź, czy nie pogarszasz sprawy tymi zachowaniami

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
19 czerwca 2017
fot. iStock/ Martin Dimitrov
Następny

Regularny i dobry sen potrzebny jest każdemu człowiekowi, to przecież jedna z naszych podstawowych potrzeb. Każde odstępstwo od naturalnego cyklu snu skutkuje rozmaitymi dolegliwościami, a trwałe zaburzenia to już poważna sprawa – prowadzą nie tylko do uczucia niewyspania i marnego wyglądu, ale mogą być przyczyną poważnych problemów zdrowia psychicznego i fizycznego.

Choć bezsenność może być spowodowana różnymi czynnikami (np. przyjmowaniem niektórych leków, depresją, zaburzeniami neurologicznymi, chorobami tarczycy), to istnieją nawyki i zachowania, które mogą dodatkowo pogorszyć nasz problem.

Psychologia Związek

10 kłamstw na temat zdrowia, w które wierzymy

Anna Wójtowicz
Anna Wójtowicz
19 czerwca 2017
Fot. iStock / Mehmet Hilmi Barcin
Następny

Są takie kłamstewka, które niekoniecznie wychodzą nam na zdrowie – i to dosłownie. „Ja prawie wcale nie palę”, „To tylko kieliszek wina”. Znasz to? Jednak to „prawie” i „tylko”, których używasz dla uspokojenia sumienia, ma znaczenie. I może przynieść poważne konsekwencje. Zobacz, co najczęściej lubimy sobie wmawiać, a co negatywnie może się odbić na naszym zdrowiu. Dzięki tej wiedzy możesz zapobiec wielu chorobom i problemom.

Źródło: hellozdrowie.pl, zdrowie.wp.pl

Zobacz także

„Wiesz, jak naprawdę wygląda życie po zdradzie? Nie? To ja ci opowiem”. List kobiety zdradzonej

Kiedy czujesz, że on bierze cię „za pewnik” udaj, że ci nie zależy – dlaczego to zawsze działa?

„Można całe życie okazywać miłość, a po kilku latach partner mówi, że nigdy nie czuł, że był kochany”