Go to content

8 sygnałów, które wskazują na to, że twój związek nie doczeka się Happy Endu

Fot. iStock

Związek bez przyszłości nie należy tych, o których marzą kobiety, ale nawet najlepiej zapowiadająca się relacja może się taką okazać, gdy codzienność zweryfikuje pewne sprawy. Każdy związek wymaga wysiłku i zaangażowania, jednak bywa, że mimo starań można zauważyć sygnały mówiące, że wspólna przyszłość nie jest pisana.

Budowanie związku nie jest proste, ale dopóki partnerzy się starają, nie można powiedzieć, że jakiś związek jest bez przyszłości. W teorii wiadomo, że najważniejsza jest miłość, to jednak samo jej odczuwanie to za mało, gdy przychodzi do stawienia czoła zwykłemu życiu. Gdy spadają z nosa różowe okulary zakochania, zaczynamy dostrzegać cechy i zachowania, które co najmniej zmuszają do refleksji nad tym, czy ten związek ma szansę na szczęśliwe zakończenie. Co powinno dać do myślenia?

8 sygnałów, które mówią o tym, że tworzycie związek bez przyszłości

Fot. Stock/Związek bez przyszłości

Związek bez przyszłości to taki, w którym próbujecie siebie nawzajem zmieniać 

Akceptacja w związku jest równie ważna jak sama miłość. Każdy ma dobre cechy i wady, które czasem trzeba po prostu zaakceptować. Nie ma sensu próbować zmieniać drugiej osoby po to, by idealnie dopasować ją do swoich wyobrażeń. W końcu chodzi o to, by umieć znaleźć kompromis tam, gdzie jest taka możliwość, lub przymknąć oko i kochać bez względu na pewne niedociągnięcia. Budowanie związku na nie może polegać na tworzeniu drugiej osoby na nowo. Brak akceptacji spowoduje chęć ucieczki, bo trudno jest żyć w związku, w których nie można być sobą.

Nie dajecie sobie przestrzeni

To jasne, że partner może czuć się doskonale obok ukochanej osoby i nie chcieć się z nią rozstawać, jednak każdy potrzebuje własnej przestrzeni. Odpoczynek od siebie, czas dla przyjaciół czy hobby, bez obecności partnera pozwala się nieco zdystansować i zatęsknić. Kto nie pamięta, że parę tworzą odrębne jednostki, może się zdziwić, że druga osoba w końcu postanowi uciec z osaczenia.

Nie wspieracie się w trudnych chwilach

Związek bez przyszłości to taki, w którym dobrze jest, jak jest dobrze, ale gdy przychodzi trudny czas, jedna osoba „znika”. Relacje wiążą się nie tylko ze szczęściem i śmiechem, ale często także ze stresem i problemami, które niesie życie. Ucieczka od trudnych tematów, pozostawianie partnera z jego smutkiem, bezradnością, czy innymi trudnymi emocjami, może pozwoli się tymczasowo odciąć od problemu, ale zdecydowanie go nie rozwiąże. W silnym związku partnerzy wspierają się w trudnych chwilach, a nie uciekają. To prawda, że każdy związek przechodzi trudne chwile, jednak nie każdy wychodzi z nich bez szwanku.

Zobacz również: Walcz o siebie, pokonaj własną bezradność wobec toksycznych relacji

Patrzycie w innych kierunkach

Jeśli jeden z partnerów marzy o tym, by się ustatkować i założyć pełną rodzinę, a drugi myśli o luźniejszym związku, trudno będzie im znaleźć złoty środek. Takie rozczarowania się zdarzają, bo rzadko przy pierwszych randkach zdarza się omawiać plany na przyszłość. Oczywiście partnerzy mogą mieć różne zainteresowania i marzenia, jednak po czasie powinni umieć sprecyzować, czy jadą na tym samym wózku. Bez pewności, że relacja idzie w dobrym kierunku, budują związek bez przyszłości.

Stara się tylko jedna strona

Obaj partnerzy powinni umieć dawać i przyjmować, podejmując wysiłek dla dobra związku. Gdy jednemu nie zależy na spotkaniu drugiego w połowie drogi, źle to wróży przyszłości. Jeśli partner jest mało zaangażowany, lub po prostu czeka, co mu życie przyniesie, to drugi dźwiga odpowiedzialność za związek bez przyszłości. Gdy ta druga osoba w końcu nie da rady dłużej pchać sama tego wózka, wszystko się rozpadnie.

Nie ufacie sobie

Partnerzy powinni móc sobie ufać, bo bez tego nie da się zbudować trwałego i szczęśliwego związku. Zaufanie pozwala otworzyć się na drugą osobę, powierzyć mu najskrytsze myśli, poczuć się bezpiecznie. Jego brak rodzi ciągłe podejrzenia, chęć kontrolowania, często bezpodstawne oskarżenia. Kto chciałby żyć w tak skomplikowanym związku?

Związek bez przyszłości generuje złą energię 

Przestajecie się dogadywać, czujecie się wypaleni, a kłótnie przybierają na sile. Wspólnie spędzony czas nie wiąże się z przyjemnością i wyczekiwaniem na kolejny raz, bo druga osoba zabiera energię, podcina skrzydła, kontroluje, czy wpędza w poczucie winy. To znamiona związku, który nie ma przyszłości. Warto taką znajomość zakończyć jak najszybciej, zanim pojawi się wyczerpanie psychiczne.

Zobacz także: 35 sygnałów, że ten związek jest toksyczny


źródło:  www.lifehack.org