Go to content

8 największych niechcianych nawyków blokujących Twoją Radość!

radość życia
fot. Pixabay

Nawyki, które towarzyszą nam na co dzień zarówno te pozytywne jak i negatywne decydują o całym naszym życiu. Jeśli masz wypracowane dobre nawyki w swoim życiu to jesteś szczęściarą i zapewne szczęścia i radości nie brakuje Ci w Twojej codzienności.

 A co zrobić jak wyzwalasz w sobie negatywne nawyki? Pierwszy krok, który „musisz” zrobić to uświadomić sobie jakie negatywne nawyki są w Twoim życiu. To jest kluczowe ponieważ często brakuje nam odwagi, aby się do nich przyznać i w konsekwencji lekceważymy ich negatywny wpływ na nasze życie. A one na każdym razem , kiedy się uaktywniają to co raz mocniej oddziaływają na Nas i to, co mamy.

Zapamiętaj – niechciane nawyki to często nieuświadomione nawyki, aby zacząć je przemieniać z pozytywne nawyki, wzmacniające Twoją radość i poczucie szczęścia to najpierw musisz sobie je uświadomić. W tym pomocna Ci będzie poniższa Lista Największych Niechcianych Nawyków blokujących Twoją Radość czyli:

Co robisz nawykowo tracąc radość życia?

1. Pędzisz w biegu codzienności!

Ciągły bieg powoduje brak uważności, który to  zabiera Ci radość. Sprawia, że zapominasz, co tak naprawdę jest dla Ciebie najważniejsze w życiu. Wówczas Twoja motywacja w realizacji zaplanowanych celów spada ponieważ wartości i pasja są Twoimi najsilniejszymi motywatorami.

2. Dopada Cię Wewnętrzny Krytyk!

Ten prześladujący Cię głos w Twojej głowie to wynik Twojego doświadczenia – otoczenia, które wzmocnili rodzice, znajomi, nauczyciele… Mógł się stać bardzo silną częścią Ciebie. On wzmacnia w Tobie poczucie niewystarczalności, ciągłe dążenie do doskonałości, perfekcjonizm i tym samym osłabia Twoje szanse i możliwości w realizacji tego, co jest dla Ciebie ważne. Każde działanie poddaje w niepewność, wykorzystując doskonale  momenty słabości. Ma ogromne oddziaływanie na Ciebie, tworząc pesymistyczne nawyki myślowe – ogranicza Twoje możliwości i szanse w działaniu, a nawet obniża poczucie własnej wartości.

3. Nie jesteś wdzięczna za to co masz!

Traktujesz wdzięczność jako „coś” prostego i niepotrzebnego w Twoim życiu. Uważasz, że i tak osiągniesz to, co chcesz od życia, a wdzięczność nie jest Ci do tego potrzebna. A to jest duży błąd! Dlaczego? Jeśli nawet masz wysokie poczucie pewności o własnej skuteczności, to uważam, że nie jest ono wystarczające, aby przyciągnąć to własnego życia, to czego najmocniej pragniesz. To właśnie poczucie wdzięczności jest prawdziwą, krystaliczną energią o nieziemskiej mocy oddziaływania, która oddaje nam to, co jest dla Nas najważniejsze.  

4. Czarnowidztwo to Twoja specjalność!

Negatywne myślenie to samospełniająca się przepowiadania. To co myślimy o samej sobie, staje się Twoją prawdą. Czasami trudno w to uwierzyć, a jednak jak się zatrzymamy dłużej nad tą prawdą to okazuje się realna..  myśli i wypowiedziane przez Nas słowa kreują naszą przyszłość. Wszechświat zawsze wspiera to, o czym pomyślisz. Jest pulsującą energią, która pobudza to aktywności, to czego pragniemy. Jeśli Twój  umysł jest czysty i wolny od negatywnych myśli to doświadczasz równowagi życiowej. Natomiast jak  ciągle wszystko widzisz w czarnych barwach, to i to do siebie przyciągniesz.

5. Nie przebaczyłaś światu i nie wybaczyłaś samej sobie krzywd przeszłości!

Dźwigasz ciągle bagaż przeszłości pełen urazy, poczucia winy, wyrzutów sumienia, lęku czy strachu przed przeszłością. Jeśli tak to takie sprawy niezałatwione pełne negatywnych emocji będą do Ciebie powracały za każdym razem pozbawiając Cię ogromnej ilości energii. Wybaczanie samej sobie i przebaczenie światu wszelkich ograniczeń jest niezbędnym krokiem jeśli chcesz cieszyć się życiem. Kiedy zrozumiesz i zaakceptujesz to, na co nie masz wypływu to uwolnisz się od przeszłości i tylko wtedy zaczniesz żyć własnym prawdziwym życiem.

radość życia

fot. Pixabay

6. Poddajesz się trudnościom!

Nie traktujesz trudności, błędów, ograniczeń  jako wyzwań, tylko są one dla Ciebie ciężarem z którym trzeba się męczyć. A każde takie  ograniczenie to lekcja,  która pokazuje Ci  co tak naprawdę jest dla Ciebie w życiu ważne odkrywając Twoje prawdziwe wartości zgodne z misją czy przeznaczeniem. To prezent, który należy przyjmować od Losu/Boga jako bardzo cenną wiadomość! Błąd niesie zawsze ze sobą ukryte przesłanie, tego co wymaga w naszym życiu „naprawy” czy ulepszenia odsłaniając nasze wewnętrzne ograniczenia. Kiedy poznamy źródła danego ograniczenia to już jesteśmy na drodze jego definitywnego  „rozpracowania”. 

7. Twoją dobrą energię wysysają wampiry energetyczne!

Największymi przyczynami, które sprawiają, że poddajesz się otoczeniu są: brak świadomości, co jest dla Ciebie ważne w życiu i oczywiście niewystarczający poziom miłości do samej siebie. Ważne jest także to, abyś miała świadomość, kto jest wampirem energetycznym w Twoim otoczeniu, a może Ty sama masz skłonności do przyjmowania roli ofiary i sama wysysasz z siebie energię? Jak? Cięgle narzekasz na zło całego świata, jesteś niezadowolona z samej siebie i tego, co masz, doświadczasz poczucia winy, urazy, lubisz się wywyższać…

8. Nie jesteś konsekwentna  w realizacji zaplanowanych celów!

W styczniu wchodząc w Nowy Rok zbudowałaś gigantyczną listę celów, a ile zrealizowałaś do tej pory? Co jest powodem, że nie udało Ci się osiągnąć to, czego tak mocno pragnęłaś. Brak konsekwencji, której powodem są zazwyczaj ciągłe usprawiedliwianie samej siebie, że i tak dużo już zrobiłaś i więcej nie dasz rady. Ja uważam, że jest to oszukiwanie samej siebie, ponieważ jeśli czegoś mocno pragniesz to będziesz do tego dążyła. Normalnością są słabsze chwile i dni, ale zawsze możemy „coś” zmodyfikować w naszych Planach, bo to my mamy nimi zarządzać, a nie one nami!


Podsumowanie

To właśnie takie niechciane nawyki są największymi przeszkodami blokującymi Twoją radość i często sprawiają, że odłożyłaś swoje największe marzenia do „szafy”! Czy tak u Ciebie nie jest? Co możesz zrobić, aby rozpocząć pracę nad przemianą tychże negatywnych nawyków w pozytywnych. Na początku miej świadomość, że nie jest to praca łatwa i szybka. Te nawyki są w Tobie mocno zakorzenione i będziesz „musiała” być wytrwała, konsekwentna w działaniu  i bezgranicznie wyrozumiała i życzliwa dla samej siebie.

Zrób własną Listę Niechcianych Nawyków już teraz!

Daj sobie szansę na życie pełne radości i tego, czego najmocniej od niego pragniesz!

W skutecznej krok po korku przemianie negatywnych nawyków w pozytywne pomocny Ci będzie kurs on-line Bank Radości Życia.

Zobacz kurs Bank Radości Życia i pobierz BONUS!