Go to content

Zazdrość niejedno ma imię… Niepokojące zachowania twojego partnera, które świadczą o niekontrolowanej zaborczości

Zazdrość niejedno ma imię... Niepokojące zachowania twojego partnera, które świadczą o niekontrolowanej zaborczości
Fot. iStock / Astarot

Zazdrość o partnera to temat niesamowicie delikatny i łatwo wymykając się spod kontroli. Nieopanowana zazdrość może prowadzić do prawdziwych dramatów. Choć początkowo mile łechce nasze ego, z czasem staje się męczącym potworem, który dosłownie niszczy nasz związek. Warto przyjrzeć się bliżej pewnym niepokojącym objawom i jeśli takie pojawiają się w relacji z ukochaną osobą, przede wszystkim szczerze o nich porozmawiać.

Czy to już zazdrość?

Niepokojące zachowania twojego partnera, które świadczą o niekontrolowanej zaborczości:

Nie dzwoni do ciebie, nie pisze do ciebie ani nie odpowiada, kiedy bawisz się w towarzystwie innych osób

To jego sposób na pokazanie ci, że nie lubi czasu, który spędzasz z innymi, a nie z nim. Jeśli on nie jest szczęśliwy, ty też nie będziesz.

Nie przyzna się, gdy czuje się zazdrosny, ale ukaże cię obojętnością

Czasami odmawia ci bliskości, zwłaszcza po kłótni. Każe ci długo płacić za coś, czemu wcale nie jesteś winna, co wydarzyło się tylko w jego wyobraźni.

Często znajduje wymówki, zamiast gdzieś cię zabrać

Nie chce, żebyś przyciągała uwagę innych mężczyzn. Nie pozwól mu się powstrzymać lub żałować, że nie robisz rzeczy, które cię uszczęśliwiają. To ty decydujesz, jak żyć najlepiej!

Chce decydować za was oboje

Będzie ciężko pracował, aby dostosować wszelkie plany do własnych oczekiwań, a kiedy coś nie wyjdzie, oczekuje, że będziesz tak samo zawiedziona jak on. Nie masz nic do powiedzenia na temat tego, co robisz ze swoim czasem, ponieważ to on ma nad nim kontrolę.

Jeśli jesteś w naprawdę dobrym nastroju, on go psuje

Albo przywołuje coś negatywnego, aby zmienić swój nastrój na gorszy. Wiesz, że pozytywne myślenie, zwłaszcza codzienna medytacja, obniży Twój poziom stresu. Nawet jeśli nie zrobiłaś nic złego, on sprawi, że poczujesz się naprawdę źle. Dzieje się tak, ponieważ cierpi z powodu niskiej samooceny lub innego osobistego problemu, który nie ma nic wspólnego z waszym związkiem.

Każe ci się tłumaczyć z twoich relacji z przeszłości

Wydaje ci się to absurdalne – on widzi zagrożenie praktycznie wszędzie. Trudno mu znieść myśl, że kiedyś ktoś inny cię obejmował, całował, ale nie potrafi „odwrócić sytuacji” – to, co dotyczy jego dawnych związków stanowi raczej temat tabu lub dowiadujesz się, że każda z jego partnerek była „idiotką”. Uważaj na ten niepokojący sygnał – brak szacunku dla byłego partnera to poważny znak ostrzegawczy.


Na podstawie: powerofpositivity.com