Go to content

Nie kumuluj stresu! Poznaj moc rytualnych masaży

Fot. iStock/BraunS

Żyjemy w stresie. Wszyscy. Przez szybki styl życia bardzo często nie zwracamy uwagi na sygnały płynące z naszego organizmu, że ma on już dość ciągłego napięcia. Typowymi objawami stresu mogą być bóle głowy i kręgosłupa, napięte mięśnie pleców oraz twarzy i głowy, złe ogólne samopoczucie i rozdrażnienie. Kobiety kumulują stres w kręgosłupie szyjnym i na twarzy z kolei Panowie mają napięte całe mięśnie pleców i łydki.

Jak radzić sobie ze stresem na co dzień? Polecamy wszelkie zajęcia, które odrywają Wasze myśli od codziennej gonitwy i obowiązków. Może to być medytacja bądź joga, bieganie, pływanie czy też spokojny spacer z psem. Naszym remedium na stres są rytualne zabiegi oparte na masażu. W chłodniejsze listopadowe i grudniowe dni należy bardziej zadbać o ciało i psychikę, niż w miesiącach letnich. Nic tak nie rozluźnia jak masaż, czyli miły i fachowy dotyk drugiego człowieka. Masaże niosą ogromne wytchnienie od bólu i ogólnego napięcia. Leczą przez sam dotyk. Każdy ból w ciele prowadzi tak naprawdę do bólu psychicznego i złego samopoczucia, dlatego też naszym zadaniem jest ograniczanie wszelkich dolegliwości bólowych.

Każdy masaż ubieramy w inne aromaty, które prowadzą do odprężenia i relaksu. Takimi aromatami są na pewno zapachy kwiatowe i roślinne dla kobiet czyli magnolia, trawa cytrynowa oraz zielona herbata, natomiast dla Panów wybieramy zapachy takie jak whisky i tobacco.

Zabiegi rytualne składają się z kilku sekwencji: najpierw dbamy o skórę ciała wykonując peelingi aromatyczne i odświeżające skórę. Następnie przechodzimy do najważniejszej części rytuału, którą jest aromaterapeutyczny masaż relaksacyjny wykonywany na własnych olejach. Oleje przygotowywane są na bazie ekologicznych składników, takich jak słodkie migdały, olej makadamia, czy też olej z awokado. W przypadku bolesnych pleców używamy masażu terapeutycznego – leczniczego. Wszystkie masaże są ciepłe i dodatkowo wykonywane na ciepłych leżankach.  Podnosi to znacznie poczucie relaksu i odprężenia organizmu. W kolejnej sekwencji wykonujemy relaksacyjny masaż twarzy, który nie tylko rozluźnia ale także dba o skórę poprzez aplikację ekologicznego olejku do masażu YO!ZEN Oil Green Tea czy też YO!ZEN Oil Lemon Grass. Masaż rozgrzanej twarzy finalizujemy przy pomocy kul solnych z Himalajów, co reminalizuje twarz. Na koniec błogi masaż głowy, mocno relaksacyjny i uwalniający wszelkie napięcia.

Efekty takich masaży są nieocenione: przede wszystkim rozluźnia się głowa i kręgosłup. Masaż jest ciepły, przyjemny, co od razu wpływa na poprawę samopoczucia. Przy wyjściu z salonu napięcie znika, zarówno kobiety, jak i mężczyźni rozluźniają się, wraca spokojny oddech i uśmiech na twarzach.

Poznaj nasze autorskie rytuały i ich aromaty

Rytuał YO!ZEN Lemon Grass

Rytuał YO!ZEN Green Tea

Rytuał YO!ZEN Magnolia

Rytuał YO!ZEN for Men Whisky & Tobacco


Artykuł powstał we współpracy z YO!ZEN