Go to content

Jeśli chce, to z tobą będzie. Tak, to aż tak proste

fot. AleksandarNakic/iStock

Jeśli naprawdę chce być z tobą, znajdzie czas. „Zajęty” to słowo, którego pozwoliłyśmy mężczyznom używać, by traktowali nas źle lub w sposób, na jaki nie zasługujemy. Ktoś, kto naprawdę cię chce i naprawdę chce być z tobą, zrobi wszystko, żeby tak się stało. Nie ma szarej strefy, jeśli chodzi o zainteresowanie drugą osobą. Nie ma „co jeśli”, „może” lub „prawie”. Ktoś, kto chce być z tobą, będzie. Jaki jest ten właściwy facet?

A jeśli wysyła ci mieszane sygnały, to znaczy, że nie chce cię wystarczająco, a jedynymi ludźmi, których powinnaś chcieć, i jedynymi ludźmi, w których powinnaś zainwestować czas i emocje, są ci, którzy chcą cię mieć blisko.

Twoim zadaniem nie jest przekonywanie kogoś, że powinien chcieć być z tobą.

Nie ma cudów. Kiedy w grę wchodzą emocje i uczucia dwojga ludzi, nie da się uniknąć przeszkód, one będą się pojawiać zawsze. To od ciebie, od was, zależy, czy spojrzycie na te przeszkody jako na coś, co możecie przezwyciężyć RAZEM. Pamiętaj, cały wysiłek nie powinien spoczywać na tobie. Dzieli się na dwa.

Skąd wiadomo, że to nie to?

Jeśli jakaś relacja kosztuje cię zbyt dużo energii i emocji, to nie jest związek dla ciebie. Prawdziwa miłość przychodzi łatwo. I nie ma w niej niepewności.

Nie będzie złego czasu, aby do niego wysłać SMS-a, ponieważ bez względu na to, kiedy to będzie, ucieszy go wiadomość od ciebie. Nie będzie złej pory, aby się zobaczyć. To tylko harmonogram, z którym naprawdę można żyć i pracować – on to zrobi, ponieważ chce się z tobą zobaczyć.

Osoba, na którą zasługujesz, to ktoś, kto będzie cię pożądał tak samo jak ty jego. Jego uczucia cię wypełnią, nie będziesz już czuła wewnętrznej pustki, jak przy niewłaściwej osobie.

Przy właściwej osobie nigdy nie będziesz się głowić, co on naprawdę czuje, ponieważ będzie chciał, abyś był spokojna i pewna jego uczuć. Właściwy facet zdaje sobie sprawę, że jego zadaniem jest, abyś czuła się bezpieczna, kochana i pożądana.

Jeśli ktoś ci tego nie daje, nie jest dla ciebie.

Nie ma wystarczająco silnego uczucia, nie wystarczą chęci, aby zmienić to, co ktoś do ciebie czuje. Jeśli ktoś nie odwzajemnia twoich uczuć, nie inwestuj w tę relację. Jeśli będziesz w to brnąć, wyrządzisz sobie ogromną krzywdę. Wybierz kogoś, kto wybiera ciebie. Faceci mogą próbować zawładnąć twoją głową i sercem, będą wysyłać setki niejasnych sygnałów, ale to twoją rolą jest rozpoznanie tej manipulacji i zakończenie toksycznej relacji jak najszybciej. Takie zachowania to nie znak, że musisz się bardziej starać.

Chłopcy grają w gry. Ale właściwy facet nie.

Właściwy facet cię podbuduje, a nie złamie.

Właściwy facet będzie się troszczył i nie sprawi, że będziesz się zastanawiać, czy tak jest.

Właściwy facet zaakceptuje każdą wadę i niedociągnięcie i zmotywuje cię, abyś zobaczyła, kim możesz się stać. Nie będzie używał twoich wad i słabości przeciwko tobie i próbował coś na nich ugrać.

Właściwy facet sprawi, że poczujesz się bezpiecznie.

Właściwy facet doceni chwile bezbronności i nie będzie patrzeć na ciebie jak na kogoś słabego.

Właściwy facet sprawi, że staniesz się jednym z jego głównych priorytetów. Prawdziwy partner patrzy na miłość i przywiązanie kobiety i nie bierze tego za pewnik.

Właściwy facet zdaje sobie sprawę, jak dziecinne jest ranienie dziewczyn.

Właściwy facet zdaje sobie sprawę, że najlepszą rzeczą, jaką jest w stanie zrobić, jest znalezienie kobiety i sprawienie, by poczuła się najlepszym, co mu się kiedykolwiek przydarzyło. Jego zadaniem jest pozyskać ją i udowodnić, że jest wart jej czasu i uwagi.

Właściwy facet nie boi się wchodzić w związek obiema nogami, nawet jeśli jest tym zestresowany.

Właściwy facet nie używa słowa „zajęty”, ponieważ zawsze potrafi znaleźć czas. Po prostu wszyscy znajdujemy czas dla ludzi, którzy się dla nas liczą.

I to od Ciebie zależy, czy zainwestujesz swój czas w kogoś, kto jest tego wart. A osobą, która jest tego warta, nigdy nie będzie chłopiec, który miesza ci w głowie i odchodzi, zabierając ze sobą twoje serce.