Go to content

W miłości nie chodzi o wysiłek, a o 7 innych ważnych prawd, które musisz pamiętać o związkach

fot. jacoblund/iStock

O co chodzi w miłości? Czym ona tak naprawdę jest? Ile w tym mistycyzmu i magii, a ile codziennej, rzetelnej pracy? 

1. W miłości nie chodzi o czas. Nigdy nie chodziło o bycie kimś tylko dlatego, że było to znajome i wygodne. Możesz przez całe życie mówić, że twój idealny partner życiowy jest twoim najlepszym przyjacielem, ale zamiast tego poślubiasz swojego kolegę ze studiów. W miłości nigdy nie chodziło o zażyłość, ale o zgodność.

2. Miłość również nigdy nie polegała na wysiłku. Wysiłek jest bardzo ważny w związku, tak, nigdy bym temu nie zaprzeczyła. Nie jest to jednak podstawa związku. Bez względu na to, jak bardzo ktoś pokazuje ci wysiłek, jeśli nie czujesz tego w swoim sercu, nie możesz się zmusić. Nigdy nie możesz wymusić czegoś, co nie jest prawdziwe.

3. Konsekwencja zawsze będzie ważna. Nie możesz robić tych wszystkich naprawdę romantycznych rzeczy, kiedy próbujesz kogoś zdobyć, a potem po prostu przestać, gdy już go zdobędziesz.. Bo tak w końcu go stracisz.

4. Nie można wystarczająco mocno podkreślić znaczenia szacunku. Jeśli nie możesz szanować swojej ukochanej osoby, to dlaczego jesteś w związku z tą osobą? Niekoniecznie musi to oznaczać tylko szacunek dla ciebie. Jeśli jesteś z kimś, kto nie szanuje mężczyzn ani kobiet, to dlaczego miałabyś być z kimś takim?

5. Zaufanie. Nie możesz być w kimś zakochana i nie ufać mu całym sercem. Takie relacje nigdy nie działają.

6. Przyjaźń. Zawsze mówią, że najlepszym fundamentem długotrwałego związku jest przyjaźń. I prawdopodobnie to prawda. Masz większe szanse na wypracowanie długotrwałej, dobrej relacji, jeśli traktujesz swoją dziewczynę lub chłopaka, jak najlepszego przyjaciela. Mówisz mu wszystko. Śmiejesz się z nim, aż boli cię brzuch. Zwierzasz się o 3 nad ranem i nie boisz się być przy nim bezbronna. Nie boisz się pokazać swojej najciemniejszej strony, ponieważ wystarczająco mu ufasz. Angażujesz go w swoją pasję i hobby. 

7. Zawsze, zawsze komunikujcie się ze sobą. Nigdy nie pozwól, aby minął dzień, w którym nie wysłałeś do niego ani jednego SMS-a. Niezależnie od tego, czy jest to tylko „tęsknię za tobą”, czy po prostu zapytanie, jak minął mu dzień, zawsze jest to wielka sprawa. W końcu komunikacja jest ostatecznym kluczem do udanego i szczęśliwego związku.

47 małych prawd o małżeństwie, które w lot zrozumieją wszystkie pary