Związek

Twój facet jest prawdziwym dupkiem. Przestań się w końcu oszukiwać, że jest inaczej

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
29 kwietnia 2018
Fot. istock/YakobchukOlena
 

Przyjaciółka złożyła pozew o rozwód. Powiedziała: „Ile można?”. Pomyślałam, że i tak długo wytrzymała. Jej mąż nie należał do fajnych gości, z którymi można szczęśliwie spędzić pół życia. Każdy to widział, niektórzy jej to mówili, ale ona uparcie przy nim była mając nadzieję, że w końcu coś się zmieni, że on zrozumie, jak ona jest dla niego ważna. Zmieniało się jedno – ona starała się coraz bardziej, a on pokazywał się z jakiej najgorszej strony. Aż pękła.

Jasne, że kiedy kochasz, trudno przyjąć to, co próbują powiedzieć najbliższe ci osoby, którym naprawdę zależy na twoim szczęściu. Kurczę, człowiek musi się przekonać na własnej skórze i dobrze, kiedy zaczyna wyciągać dobre wnioski.

Kiedy facet jest prawdziwym dupkiem, uciekaj. Uwierz, on takim zostanie. Jak takiego poznać?

1. Kiedy schodzisz mu z drogi, nie przeszkadzasz mu, on ledwie ci dziękuje. Wydaje się nie doceniać wszystkich rzeczy, które dla niego robisz. Nie ma co się oszukiwać, on ich nawet nie zauważa. Przyjmuje twoją dobroć i zaangażowanie za pewnik.

2. Wasz związek jest jednostronny. To ty jesteś inicjatorem rozmów, pocałunków i czułości oraz randek. Jedyne, co on inicjuje, to seks.

3. Łże w żywe oczy, bo wie, jak bardzo mu ufasz. Uwierzysz w każdą opowieść, którą on wymyśli, byleby trzymać się z dala od kłopotów. Zna cię dobrze, więc ma świadomość, że w każdym człowieku widzisz dobro.

4. Korzysta z twojej hojności. Wie, że nie odmówisz, jeśli poprosi cię o przysługę. Umiejętnie wywiera na tobie presję i potrafi zmanipulować, byś zrobiła to, na czym my zależy, bo zdaje sobie sprawę, że najbardziej na świecie zależy ci na tym, że on był szczęśliwy. Używa twojej dobroci przeciwko tobie.

5. Zachęca cię do nieokazywania swoich uczuć. Kiedy przychodzisz do niego z czymś ważnym do przedyskutowania, nie chce o tym słyszeć. Mówi, że jesteś przewrażliwiona, że histeryzujesz, przesadzasz, byleby tylko umniejszyć to, co czujesz.

6. Nie okazuje ci szacunku, bo wie, że nie odejdziesz. Zmienia plany, odwołuje spotkania, godzinami każe na siebie czekać, a ty jesteś zbyt dobra, żeby go zapytać, o co, do cholery, chodzi.

7. Uważa twoje pozytywne cechy za negatywne. Denerwuje go, że jesteś zbyt miła. Chce, byś był bardziej bezwzględna. Bardziej bezczelna. Bardziej taka jak on.

8. Bierze, nie dając nic w zamian. Przyjmuje twoje komplementy, twoją pomoc, choćby przygotowanie przez ciebie drugiego śniadanie do pracy czy pysznej kolacji, ale on nigdy nic ci nie daje bezinteresownie, chyba, że go specjalnie o coś poprosisz.

9. Uważa romantyzm za kompletną głupotę, przez co ty często czujesz się nieswojo z powodu swojego sentymentalizmu. Kiedy wspominasz, jak się poznaliście, pierwszą randkę, on wywraca oczami i nie chce o tym słyszeć.

10. Zawsze dba bardziej o siebie niż o ciebie. Liczy się jego „ja, ja, ja”. Ty nigdy nie przestaniesz być drugim wyborem, choć dla ciebie on jest priorytetem.

11. Chociaż ty dajesz mu całkowitą wolność, bo tej od ciebie wymaga, to sam nie przestaje cię kontrolować. Owszem, wyjeżdża ze swoimi przyjaciółmi i wraca późno, ale oczekuje, że poprosisz o pozwolenie, gdy chcesz spotkać się z przyjaciółkami. Tak samo jest z wysyłaniem SMS-ów. On może rozmawiać z każdym, ale sprawdza z kim ty korespondujesz.

Jesteś z takim facetem? Naprawdę wierzysz, że na taką miłość, na taki związek ty zasługujesz? Nie można być z kimś, kto kocha tylko siebie, a miłości używa do spełniania własnych potrzeb i zachcianek. Jeśli chcesz z nim być – to jest twój wybór, jeśli nie – lepiej odejdź jak najszybciej i poszukaj miłości, która cię uszczęśliwi.


Związek

7 rzeczy, które mogą wpływać na niedobór witaminy D w twoim organizmie

Redakcja
Redakcja
30 kwietnia 2018
Fot. iStock/Szepy
 

Witamina D jest niezwykle istotną dla naszego organizmu substancją, której często nam brakuje. Mimo że nasz organizm potrafi ją syntezować pod wpływem promieni słonecznych, a także w mniejszych ilościach przyswaja z różnych pokarmów, często cierpimy z powodu niedoboru. 

Dotyka nas to najczęściej w okresie jesienno-zimowym, ale także wczesną wiosną, gdy tych promieni słonecznych nie ma jeszcze za dużo, a ciało ukrywamy pod ubraniami i kosmetykami z filtrami przeciwsłonecznymi. Objawy niedoboru witaminy D mogą wskazywać na inne dolegliwości, więc mało kto wpada na pomysł, by zbadać poziom tej witaminy w organizmie.

7 rzeczy, które mogą wpływać na niedobór witaminy D w twoim organizmie

1. Cierpisz z powodu nadwagi

Tkanka tłuszczowa gromadzi witaminę D, a im więcej tej tkanki, tym więcej witaminy D organizm potrzebuje. Poza tym osoby otyłe znacznie rzadziej wychodzą z domu i korzystają ze słońca, w obawie przed przykrościami.

2. Masz dużo masy mięśniowej i mało tłuszczu

Duża ilość mięśni i zbyt mało tłuszczu w organizmie, który kumulowałby tę witaminę, również może powodować jej niedobory.

3. Masz ciemną karnację

Melanina — pigment obecny w skórze, jest naturalną ochroną przeciwsłoneczną, która utrudnia wchłanianie witaminy D. Im ciemniejsza skóra, tym mniej przyswojonej witaminy.

4. Masz ponad 50 lat

Z wiekiem maleje możliwość organizmu do przyswajania witaminy D ze słońca. Osoby starsze są często słabsze, rzadziej wychodzą z domu.

5. Masz problemy trawienne

Problemy trawienne mogą wpływać na zdolność organizmu do wchłaniania tłuszczu, co wpływa na ilość witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, w tym witaminy D .

6. Stosujesz silne kremy przeciwsłoneczne

Filtry przeciwsłoneczne są potrzebne, jednak blokują wytwarzanie witaminy w skórze. Nic się nie stanie, gdy przez 15 do 20 minut będziesz na słońcu bez kremu z filtrem.

7. Pracujesz cały dzień w biurze

Pracownicy biurowi mogą mieć problem z niedoborem witaminy D, ponieważ w ciągu dnia najczęściej przebywają w zamkniętych pomieszczeniach, bez ekspozycji skóry na światło słoneczne.

źródło: www.powerofpositivity.com


Związek

5 postaw, które sprawiają, że niszczysz swoje zdrowie psychiczne

Redakcja
Redakcja
29 kwietnia 2018
Fot. iStock / Marjan_Apostolovic

Zdrowie psychiczne to materia, która odpowiednio pielęgnowana jest w stanie unieść bardzo wiele. Najczęściej jest tak, że staramy się być twardzi w trudnych chwilach, których w życiu nie brakuje, za wszelką cenę sami radzimy sobie z problemami. Trwamy czasem bez wsparcia, co może wpływać negatywnie na naszą kondycję psychiczną.

Pewne sytuacje i zachowania zdecydowanie szkodzą psychice, osłabiając ją mocno. A stąd prosta droga do smutku, lęków i stanów depresyjnych. O zdrowie psychiczne trzeba dbać, unikając destrukcyjnych postaw.

5 postaw, które sprawiają, że niszczysz swoje zdrowie psychiczne

1. Myślenie w kategorii bieli lub czerni

Traktowanie życia „zerojedynkowo”, bez dostrzegania, że pomiędzy bielą a czernią istnieje cała masa innych kolorów, sprawia, że odbierasz sobie szansę na pewną elastyczność wyboru, szansę na satysfakcję. Sztywne postrzeganie wielu rzeczy ogranicza  twoje  możliwości.

2. Nie zauważasz perspektyw

Powtarzasz sobie, że życie jest ciężkie, ludzie niewdzięczni i w zasadzie nie widzisz szans na szczęście. Wydaje ci się, że przez swoją życiową nieporadność możesz utknąć w otchłani niemocy i nigdy nie wyjdziesz nie zobaczysz dla siebie nadziei. Przerabiasz wszelkie możliwe czarne scenariusze, nie widząc dla siebie perspektyw.

3. Uważasz, że sama sobie nie możesz pomóc

Gdy faktycznie cierpisz z powodu dołka emocjonalnego i wydaje się tobie, że z tego nie wyjdziesz, szkodzisz sobie jeszcze bardziej. Badania pokazały, że medytacja i uważność mają wielki wpływ na leczeniu lęku i depresji. Do tego zrównoważona dieta, ćwiczenia, zdrowe relacje, dobra praca i samoopieka są wspaniałym wsparciem dla zdrowia psychicznego. Naprawdę masz wielki wpływ na swoje zdrowie psychiczne.

4. Nie prosisz o pomoc wtedy, kiedy naprawdę jest tobie potrzebna

Wiele osób zachowuje się jak przysłowiowa „Zosia Samosia”, która radzi sobie ze wszystkim sama. Jednak są takie chwile, w których trzeba odrzucić uczucie zażenowania i wstydu, by poprosić o pomoc. Umartwiając się bez wsparcia innych, bardzo sobie szkodzisz. Pomoc bliskiej osoby bywa nieoceniona.

5. Czujesz się gorsza od innych

Być może gdzieś zgubiłaś pewność siebie i uważasz, że nie zasługujesz na miłość i akceptację, a to jest bardzo destrukcyjne. Pamiętaj, że nie tylko ty walczysz ze swoimi demonami i jest wiele więcej osób, które tak jak ty, próbują sobie z tym poradzić. Nie powinnaś dyskredytować siebie ze względu na problemy. Nie ma ludzi idealnych, pamiętaj o tym.

Spójrz na siebie jak na silną, wieloaspektową osobę, która dzięki swojej walce staje się jeszcze silniejsza, odważna i bardziej odpowiedzialna za swoje wybory.

źródło:  www.powerofpositivity.com


Zobacz także

5 rzeczy, które każda żona (lub partnerka) powinna wiedzieć o kochankach

16 kroków do rozstania. Jak to się dzieje, że nie jesteście już „razem”

rozwód

Adwokaci dostają teraz najwięcej zapytań. Czy nowy rok to dobry moment na decyzję o rozwodzie?