Go to content

Jak ułatwić sobie życie za pomocą trzech, prostych pytań

fot. ISTock

Życie „tu i teraz” wiąże się z umiejętnością filtrowania tego, co naprawdę ważne, odrzucenia tego, co nieistotne i co nie przynosi nam wiele dobrego. Nie jest to proste, szczególnie dziś, przy olbrzymiej ilości zewnętrznych bodźców. Często brakuje nam czasu lub jesteśmy zbyt zestresowani. To uniemożliwia nam czerpanie przyjemności z chwili i prawdziwy relaks.

Anthony Robbins mówi nam: „jakość naszego życia zależy od jakości pytań, które sobie zadajemy”. Zastanawiając się nad tym, przez co obecnie przechodzimy, myśląc o tym, w jaki sposób uprościć teraźniejszość i to, co chcemy robić w przyszłości, możemy nauczyć się cieszyć chwilą obecną. Najważniejsze są trzy pytania, które powinniśmy sobie postawić.

1. Co właściwie teraz robisz?

To prawda, że ​​nie wszyscy muszą dążyć do osiągnięcia jakiegoś określonego celu. Wiele osób „przepuszcza”, marnuje czas i nie posuwa się ani o krok naprzód. Określ, w co właściwie wkładasz tyle wysiłku dzień po dniu, pamiętając o celach, które chcesz osiągnąć.

2. Do czego jesteś przywiązany, a  co możesz odpuścić?

Przywiązanie do czegoś lub kogoś, nawet jeśli jest dla nas złe, jest nawykiem. Codziennie wykonujemy szereg działań i mamy złe nawyki, których nie jesteśmy w stanie odłożyć na bok lub o których nie potrafimy zapomnieć.

Niektórzy toksyczni ludzie mają władzę nad naszą samooceną, przekonaniami i uczuciami.

Dlatego, jeśli chcesz zacząć upraszczać teraźniejszość, abyś mógł bardziej się nią cieszyć, zadaj sobie pytanie, co lub kto cię przed tym powstrzymuje. Z kogo/z czego powinieneś zrezygnować.

3. Z kim chcesz spędzać więcej czasu?

Choroby i emocje są ze sobą powiązane; emocje nie pojawiają się znikąd, ale zależą od tego, jak interpretujemy to, co dzieje się z nami i wokół nas. W rezultacie niektóre z naszych reakcji mogą wywoływać objawy fizjologiczne. Tak jak choroby fizyczne wpływają na nasz nastrój i powodują w nas strach, strach lub zmartwienie, wiele problemów emocjonalnych sprawia, że nasze ciało słabnie. Nasze otoczenie, ludzie, którzy są obok mają olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie i na nasze emocje. Wybieraj tych, którzy sprawiają, że jesteś szczęśliwy.


Na podstawie: nospensees.fr