Go to content

Zanim zdecydujecie się na viagrę, musicie o czymś wiedzieć…

Kiedy moja znajoma w średnim wieku oznajmiła koleżankom, że zaczęła spotykać się z mężczyzną starszym o niespełna 30 lat, wszystkie z powątpiewaniem kręciłyśmy głowami. Podejrzewam, że wszystkie myślałyśmy o tym samym – czy jej chodzi o pieniądze i jak wyobraża sobie seks. Ja wiem, że to nie Stany Zjednoczone czy Niemcy, gdzie starsi mężczyźni często bywają milionerami, ale jednak i u nas zdarzają się tacy mężczyźni.

Szybko obaliła pierwszy argument, bo przecież to była miłość od pierwszego. Z drugim też nie miała problemu – przecież są leki, stymulujące erekcję. No tak, Wszystko super, tylko podobno mają one swoje wady. I jak się okazuje, jest ich całkiem sporo. Tak jakby w seksie chodziło tylko o penisa we wzwodzie. Wszystkie wiemy, że jest inaczej.

O czym trzeba pamiętać, zanim sięgniecie po viagrę?

Skutki uboczne

To nie jest tak, że facetowi staje i już. To silne leki, które poza erekcją (niekiedy długą i bolesną) powodują także bóle głowy, zaczerwienienia twarzy, wzrost ciśnienia tętniczego i problemy ze wzrokiem.

Wymuszanie seksu

Łyknął tabletkę po kryjomu i co teraz? Partnerka może czuć się w obowiązku, by teraz pójść z facetem do łóżka. W końcu już niejako ten seks zainicjował. Na dłuższą metę może to być bardzo frustrujące.

Osobista obelga

Niektóre kobiety niby rozumieją, że problemy z erekcją w pewnym wieku i w określonych stanach chorobowych są absolutnie normalnie, a mimo to mają pretensję do partnerów, że ci muszą wziąć tabletkę, żeby pójść do łóżka. Traktują to trochę jako osobistą obelgę. Bo niby co jest ze mną nie tak, że nie mogę go odpowiednio podniecić?

Seks to nie tylko penetracja

Cóż, czasem trzeba sobie radzić na różne sposoby. Mężczyźni niezależnie od wieku mogą mieć problemy z potencją i powinni szukać różnych rozwiązań. Kobietę można doprowadzić do orgazmu na wiele sposobów i co ciekawe, często właśnie nie za pomocą penisa. Ach, ten seks oralny!

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/andriano_cz

1/1 Zanim zdecydujecie się na viagrę, musicie o czymś wiedzieć...

Trzeba wiedzieć, jak stosować

Stosowanie tego typu leków wymaga przestrzegania zasad. Trzeba dobrze wiedzieć, jak  odpowiednio je dawkować, w jakich sytuacjach brać, jak stymulować erekcję. I przede wszystkim wiedzieć, jakie mogą być skutki uboczne.

Ryzyko uzależnienia

Stosowanie leków na potencję może skończyć się uzależnieniem i pary powinny o tym wiedzieć. Zamiast zwiększać pewność siebie i stosować różne formy kontaktów seksualnych, pary kompletnie rezygnują ze spontanicznego seksu. Nawet jeśli uda się znaleźć przyczynę impotencji i uda się skutecznie leczyć powód, mężczyzna może nie chcieć zrezygnować ze „wspomagacza”.

Skłonność do zdrad

Mężczyzna, który będzie zachwycony swoim wzwodem, może chcieć trochę poszaleć. Tutaj oczywiście wszystko zależy od indywidualnych cech charakteru i kręgosłupa moralnego, ale jak wszyscy wiemy – „znamy siebie na tyle, na ile nas sprawdzono”…

Pamiętajmy, że wszystko jest dla ludzi i korzystajmy z postępów medycyny. Mimo wszystko nie zapominajmy o pewnych skutkach ubocznych i ewentualnych konsekwencjach. Na szczęście można poradzić sobie tak samo, jak w przypadku innych, związkowych problemów – rozmową.

Na podstawie: YourTango