Seks Związek

„Wystarczy skupić się na penisie”. Bzdura! Poznaj inne strefy erogenne na ciele faceta

Seksualnie
Seksualnie
19 marca 2018
Fot. iStock/Deagreez
Następny

Lubimy mówić, że faceci się w łóżku nie starają i myślą wyłącznie o swojej własnej satysfakcji. To bzdura! Oni wiedzą, że kobietę trzeba pieścić na różne sposoby – całują nas, dotykają, używają rąk, języka, masują, głaszczą, szczypią, dają klapsy… A my? My jesteśmy leniwe i samolubne. Wydaje nam się, że jak zrobimy loda, to już nic więcej facetowi do szczęścia nie jest potrzebne. Może i właśnie to pobudza ich najbardziej, ale naprawdę powinnyśmy iść na łatwiznę? Męskie ciało, tak jak i kobiece, posiada mnóstwo stref erogennych, które fantastycznie reagują na przeróżne pieszczoty. I nieprawdą jest, że faceci nie lubią, gdy dotykamy i całujemy ich w różne miejsca na ciele. Nie daj sobie wmówić, że to mało męskie. A już na pewno nie możesz pozwolić, żeby on tak myślał. Czas przełamać tabu i wprowadzić do sypialni kilka nowych sztuczek. Idealnie sprawdzą się w trakcie gry wstępnej. Gdzie i jak pieścić faceta? Podpowiadamy!

Uszy

Wszyscy uwielbiamy szeptanie do ucha – faceci też. Na pewno podnieci go, jeśli zaczniesz opowiadać mu na ucho, co chciałabyś, żeby dziś wieczorem ci zrobił. Możesz też pieścić małżowinę uszną językiem i palcami. Najwrażliwszy jest płatek ucha – możesz skupić się na nim.

Podbrzusze

Miejsce między penisem a pępkiem pełne jest zakończeń nerwowych, które wystarczy lekko podrażnić, żeby wywołać podniecenie. Wystarczy, że będziesz całować go w tym miejscu, powoli schodząc coraz niżej i niżej… Nie spiesz się – kiedy będzie myślał, że już zajmiesz się jego penisem, przejdź do innej strefy erogennej.

Sutki

Niektórzy faceci wzbraniają się przed dotykaniem sutków, ponieważ tego typu pieszczoty kojarzą im się z żeńskimi upodobaniami. Warto jednak go przekonać, ponieważ sutki niesamowicie reagują na dotyk, lizanie, szczypanie i gryzienie. Zacznij od delikatnych pieszczot, żeby wyczuć, co lubi. Nie musisz skupiać się wyłącznie na brodawkach. Wrażliwa jest także skóra wokół nich.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Seks Związek

10 rzeczy, o których myślą kobiety w trakcie seksu, gdy się nudzą

Seksualnie
Seksualnie
20 marca 2018
Fot. iStock/101dalmatians
Następny

Tak, ja wiem. Ty zawsze masz udany seks. Zawsze jest bosko, namiętnie, do końca. W trakcie masz wrażenie, że twoja głowa zaraz eksploduje od nadmiaru emocji, albo że on zaraz rozerwie cię na strzępy. Tak, tak. A tu jedzie mi pociąg. Nie ma co się oszukiwać. Czasem w łóżku coś nie idzie. Nie ten dzień, nie ten nastrój, nie tak technika. Wszystko nie tak. Ale odhaczyć trzeba. Jaki w tym sens i logika? Próżno szukać. Tak czy siak – każda z nas musi czasem przez to przejść. Najbardziej żenujące nie jest jednak to, co robimy, a to, o czym myślimy. I tu naprawdę można się pośmiać.

„Z Tomkiem to był seks!”

Czasem myśli uciekają w stronę byłego kochanka. Może i był z niego kawał ch*ja, ale bzykać to on umiał, trzeba przyznać. Ciekawe, co on teraz robi? Pewnie dalej wyrywa panienki i łamie serca. Na pewno wciąż ma taką świetną klatę…

„Ach ten Ryan Gosling”

Albo inny George Clooney. Ależ on musi być dobry w łóżku. W sumie to nie musiałby nic robić, bo sam seks z nim już byłby spełnieniem marzeń i gwarantem najlepszego orgazmu ever. Jakby tak sposób wszystkich tych kobiet, które może mieć, wybrał właśnie mnie…

„Jesteś taka seksowna”

Gdy facet nie daje rady, trzeba samej się nakręcić. Skuteczne bywa powtarzanie w głowie jakiejś określonej mantry, ale dobre są też wulgarne zwroty: „ty dzi*ko, ty szm*ato”. Najzabawniejsze jest to, że wyobrażamy sobie, jakby to on do nas mówił. Gdyby ten biedny chłop wiedział, co my tak naprawdę chciałybyśmy usłyszeć, to by mu uszy zwiędły.

„Nadal jest nudno”

Myślałam, że jak zmienię pozycję/pomieszczenie to będzie lepiej, ale dalej lipa. Teraz po prostu wiszę z jedną, dyndającą nogą na jego ramieniu i siedzę jednym pośladkiem na blacie. Niestety, wciąż szału nie ma.

„Udam orgazm, może szybciej skończy”

Na pewno się nie zorientuje… Czemu on jest taki skupiony? Jemu się to naprawdę podoba? Dobra, dość tego cyrku. 3, 2, 1… jęczę.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Seks Związek

30 romantycznych, seksownych i dwuznacznych pytań, które ożywią wasz związek

Seksualnie
Seksualnie
16 marca 2018
Fot. iStock/Pekic
Następny

W każdym związku nadchodzi taki moment, kiedy dopada nas rutyna. Mija dzień za dniem i wszystko jest takie samo. Patrzysz na tego swojego faceta i masz wrażenie, że już niczym cię nie zaskoczy. Że wiecie o sobie wszystko i możecie czytać sobie w myślach. Raz na jakiś czas któreś z was próbuje w jakiś sposób ożywić wasz związek, ale efekty widać tylko przez chwilę. Są kwiaty, kolacyjki, wyjazdy, prezenty, spontaniczny seks, kusząca bielizna. Jednym słowem – gesty. 

A gdyby tak dla odmiany porozmawiać? Ale tak inaczej. Nie o dzieciach, planach, marzeniach, niespełnionych obietnicach. Bez utartych schematów i oczywistych oczywistości? Podobno związek jest jak cebula – w miarę upływu lat zrywamy z siebie kolejne warstwy. Dzięki temu lepiej się poznajemy i czujemy się przy sobie bardziej komfortowo. To też niestety wiąże się z nudą i rutyną. W zasadzie nie ma w tym nic złego, ale jeśli chemia między wami gdzieś zniknie, trudno będzie utrzymać bliskość, pasję, pożądanie.

Dlatego namów swojego partnera na rozmowę. Potraktujcie to trochę jak zabawę. Nie chodzi o to, żebyś nagle z zaskoczenia zadawała mu któreś z poniższych pytań, bo na pewno wpadnie w konsternację – to nie są proste, banalne pytania, które można zadać przy śniadaniu. Ale wieczorem w łóżku już tak… Będziesz zaskoczona, jak taka rozmowa ożywi wasz związek.

 1. Jaka jest twoja największa tajemnica, o której do tej pory nie chciałeś mi powiedzieć, bo byłeś zbyt zawstydzony?

 2. Co czujesz, gdy mówię o kimś, że jest seksowny, atrakcyjny?

 3. Czy kiedykolwiek śledziłeś, kontrolowałeś lub obserwowałeś mnie, gdy nie byłam tego świadoma?

 4. Gdybyś mógł zmienić w sobie jedną rzecz, to co by to było?

 5. Gdybyśmy na siebie nie trafili, to co byś teraz robił?

 6. Kiedy ostatni raz przypadkowo otarłeś się lub dotknąłeś inną seksowną kobiety?

 7. Jak opisałbyś miłość?

 8. Podaj pięć momentów, kiedy mieliśmy najlepszy seks.

 9. Przyznaj, który seks był najgorszy.

 10. Co by było, gdybym powiedziała ci, że jestem biseksualna?

 11. Co byś pomyślał, gdybyś przyłapał mnie na oglądaniu porno?

 12. O czym myślałeś, gdy ostatnio uprawialiśmy seks?

 13. Jak myślisz, ile minut na ogół uprawiamy seks?

 14. Jak myślisz, ile razy w miesiącu powinniśmy uprawiać seks?

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie