Go to content

Ile razy w tygodniu powinnyśmy uprawiać seks, żeby zachować młodość?

Fot. iStock/AleksandarNakic

Seks jest ważną sferą w życiu dorosłego człowieka. Nie tylko buduje bliską relację z drugą osobą, lecz także przynosi wiele korzyści fizycznych i emocjonalnych. Podczas stosunku wydzielane są hormony szczęścia, które wpływają na nasze samopoczucie oraz łagodzą ból. Poza tym dochodzi do m.in. oczyszczenia organizmu – szybszy oddech wentyluje płuca, co powoduje zwiększenie przepływu krwi, a ten stymuluje nerki do filtracji toksycznych produktów przemiany materii. I co najważniejsze dla nas, kobiet – seks odmładza!

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego wystarczy uprawiać seks raz w tygodniu, żeby zachować młody wygląd. Regularne stosunki wpływają na stan telomerów oraz pobudzają do pracy układ odpornościowy i wprowadzają kobietę w błogi nastrój, co sprzyja zachowaniu młodości.

Naukowcy wysnuli takie wnioski na podstawie badań, w których postanowili sprawdzić, czy seks ma wpływ na DNA kobiet. Zaprosili 129 pań, które od lat są w związkach. Badanie składało się z dwóch etapów. Najpierw uczestniczki zostały zapytane o stan zdrowia, samopoczucie i życie seksualne. Następnie pobrano od nich krew.

Fot. iStock

Fot. iStock

Okazało się, że panie, które uprawiały seks minimum raz w tygodniu miały dłuższe telomery, nazywane „markerami wieku biologicznego”. Ich kurczenie się oznacza, że się starzejemy. Dlatego wyniki badań są świetną informacją dla kobiet, które chcą zachować młodość na dłużej.

Uprawiaj seks na zdrowie!

Nie tylko będziesz szczęśliwsza, pewniejsza siebie i zdrowsza. Dlatego już więcej nie wykręcaj się bólem głowy. Czerp radość z seksu, a szybko zauważysz pozytywne zmiany w swoim życiu i wyglądzie.

Źródło: focus, dailymail