Go to content

Tampony z marihuaną pomogą kobietom w złagodzeniu bólu menstruacyjnego

Fot. iStock/djedzura

Amerykańska marka Foria postanowiła pomóc kobietom, które cierpią z powodu silnego bólu podczas miesiączki. Do sklepów trafiły „tampony”, w których wykorzystano lecznicze właściwości marihuany. Zauważono, że redukuje ona ból i skurcze. Wiele kobiet skorzystało z tej metody. Czy naprawdę pomaga?

Firma Foria prężnie rozwija się na rynku preparatów wykorzystujących lecznicze właściwości marihuany. Podczas badań dostrzeżono, że pomaga ona złagodzić bóle menstruacyjne. W ten sposób powstały rozkurczające czopki dopochwowe, na które powszechnie mówi się „tampony”. Aplikuje się je przed założeniem zwyczajnego tamponu.

W ich składzie znalazła się mieszanka masła kakaowego, THC i CBD. Podobno już po 15 minutach można odczuć różnicę i ból staje się mniej uciążliwy. Kobiety, które skorzystały z nowego środka, przyznały, że nie tylko lepiej się czuły, lecz  zniknął także ból pleców i stres, który towarzyszył im w podczas miesiączki.

11 najczęstszych powodów zaburzeń miesiączkowania

fot. iStock/ Daniela Jovanovska-Hristovska

Jak na razie, produkt jest dostępny wyłącznie na receptę dla mieszkańców stanu Kalifornia, posiadających Medical Marihuana Card. Cena za cztery czopki to 44 dolary.

Choć nie można ich dostać w Polsce i ogólnie są trudno dostępne, to pocieszające jest to, że istnieje skuteczny lek na uciążliwe bóle menstruacyjne. Być może kiedyś politycy pochylą się nad kobietami i przestaną bagatelizować fakt, że w tych dniach naprawdę cierpimy i ledwo funkcjonujemy. I nie jest to nasz wymysł.


 

Źródło: inquisitr.com