Seks Związek

Ten cudowny anal… O co tym facetom tak naprawdę chodzi?

Seksualnie
Seksualnie
19 lutego 2018
Fot. iStock/Casarsa
Następny

Podczas jednego z naszych babskich spotkań zaczęłyśmy rozmawiać na temat seksu (Tak, tak, na temat seksu i to analnego. My nie rozmawiamy wyłącznie o dzieciach i nie plotkujemy o koleżankach z pracy, chociaż i to nam się zdarza 😉 ). M. chciała porozmawiać o swoich obawach. Otóż jej mąż od dłuższego czasu namawia ją na… anal. I w sumie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zaczęła mówić o wnioskach, jakie z tych jego próśb wyciągnęła. Czy może chodzić o fascynację homoseksualizmem? 

Szczerze mówiąc… różne rzeczy już z moim mężem robiłam, o różne rzeczy mnie prosił, ale jakoś nigdy nie pomyślałam, że za jego fantazjami może się kryć drugie dno. Muszę jednak przyznać, że to nie ja pierwsza wyskoczyłam z tym całym analem. To była jego propozycja i po krótkiej rozmowie z koleżankami doszłyśmy wspólnie do wniosku, że to zawsze oni inicjują taki seks.

Kobiety na całym świecie zastanawiają się, czy powinny godzić się na seks analny, a mężczyźni dyskutują między sobą, w jaki sposób mogą przekonać swoje partnerki, aby spróbowały.

I trzeba przyznać, że przytłaczająca większość pań robi to na prośbę swojego partnera. Poza tym mężczyźni przeważnie zgłaszają pozytywne doświadczenia po spróbowaniu seksu analnego z partnerką, podczas gdy ponad połowa kobiet, które zgodziły się na anal, opisuje to jako nieprzyjemne doświadczenie, którego prawdopodobnie nie powtórzą. Dlaczego faceci tak bardzo lubią ten rodzaj seksu?

Faceci są zainteresowani różnorodnością seksualną

Oni naprawdę mają ochotę na różne eksperymenty, choć nie zawsze otwarcie się do tego przyznają.

Anal lubią ostre i wyuzdane babki

Mężczyzn kręcą kobiety, które są gotowe na nowe doświadczenia. Te, które godzą się na seks analny, wydają im się bardziej seksowne, zmysłowe, aktywne w łóżku. Co więcej, lubią też, gdy ich ciało jest obiektem seksualnym. Nie chodzi o to, że gardzą zwykłym, klasycznym seksem… One po prostu chcą czerpać z seksu jak najwięcej i właśnie to podnieca facetów.

Sprawianie bólu bywa podniecające

Niektórzy faceci uwielbiają BDSM lub niektóre jego elementy. Ból (w granicach rozsądku i za jej zgodą), jaki kobieta odczuwa w trakcie seksu analnego może być dla partnera podniecający sam w sobie. Niektóre kobiety również to lubią, dlatego nie ma w tym absolutnie nic złego, jeśli każda ze stron nie jest do seksu analnego zmuszana.

Anal jak podarunek

Dla wielu mężczyzn i kobiet seks analny jest postrzegany jako forma „podarunku” od kobiety. Ten dar to coś ofiarowanego z miłości, szacunku i pragnienia, by dać mu coś wyjątkowego i rzadkiego. Kiedy kobieta jest gotowa angażować się w seks analny ze swoim kochankiem, zwykle ufa swojemu partnerowi i kocha go.

Anal jako forma dominacji

Nie ma nad czym się rozwodzić – seks analny jest pewną formą dominacji nad partnerką. Sprawdzi się więc szczególnie w sytuacji, gdy partnerka lubi w sensie być zdominowaną. Jeżeli partnerzy są w tym temacie zgodni, tylko pozazdrościć.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…

Seks Związek

Seks przez internet? Tak, ale ważne, by przestrzegać pewnych zasad

Seksualnie
Seksualnie
22 lutego 2018
Fot. iStock/eucyln
Następny

Nie będę teraz rozstrzygać, czy to mądre czy też nie. Fakt jest taki, że niektóre z nas uprawiają czasem seks przez internet.  Czy to z własnym partnerem, bo akurat wyjechał lub jeszcze ze sobą nie mieszkacie, czy z kimś kompletnie obcym, bo pojawiła się nagła potrzeba szaleństwa. Cyberseks może ograniczać się do wymiany wiadomości, zdjęć, a czasem nawet masturbacji online z użyciem kamerki internetowej. I znów – nie oceniam, którą formę wybierzesz. Ważne jednak, żebyś przestrzegała kilku zasad, żeby potem płaczu nie było. 

Po pierwsze, zawsze lepiej wiedzieć, z kim wymienia się dwuznaczne wiadomości lub do kogo wysyła się ostre zdjęcia. To, że jest to twój obecny partner, nie może jednak uśpić twojej czujności. Nigdy nie wiadomo, co stanie się z tą korespondencją za jakiś czas. Jeśli decydujesz się na cyberseks z kompletnie obcą osobą, np. na czacie, lepiej zachowaj wszelkie środki ostrożności.

Po drugie, nigdy nie wysyłaj zdjęć z twarzą i znakami szczególnymi. Naprawdę ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, to szantażowanie cię później. Wiem, wiem, czasem podniecenie odbiera rozum i można łatwo dać się ponieść, ale staraj się myśleć rozsądnie.

Po trzecie, cyberseks jest naprawdę trudny. Jeżeli nie żyjesz z pisania książek erotycznych lub scenariuszy do filmów pornograficznych (wierzę, że one jakieś scenariusze mają), możesz mieć problem ze sformułowaniem wiadomości. Mogą one wydawać się śmieszne. Szczególnie, gdy gadasz z kompletnie obcą osobą, nie znasz jej temperamentu i upodobań. Nie zdziw się, jeśli kilka razy w trakcie wieczoru poczujesz się zażenowana (swoimi i jego/jej wiadomościami).

O czym jeszcze powinnaś widzieć, decydując się na seks przez internet z obcą osobą?

Użyj swojego głosu

To ryzykowne, pamiętaj. Możesz nagrać wiadomość głosową lub zadzwonić przez jakiś komunikator. Takie atrakcje lepiej jednak zostawić sobie dla swojego partnera. Możesz za to dodać kilka emotikonek – dzięki nim rozmowa przestanie być niezręczna i oficjalna.

Nie nastawiaj się na nic

To ma być chwila przyjemności i tyle. Nie zakładaj, że będzie z tego coś więcej. Właściwie to lepiej, żebyście nigdy się nie poznali i nie wpadli na siebie.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…

 

Seks Związek

Seks oralny. 10 rzeczy, o których faceci powinni się w końcu dowiedzieć

Seksualnie
Seksualnie
16 lutego 2018
Fot. iStock/kieferpix
Następny

Już od dłuższego czasu myślałam nad jakimś „regulaminem dotyczącym seksu oralnego” dla panów. Tak, REGULAMINEM, a nie poradnikiem. Bo nad samą techniką to nie ma się co rozwodzić – każdy lubi co innego. Można natomiast stworzyć pewien zbiór zasad, których trzeba przestrzegać. I to zarówno w sytuacji, gdy to my robimy wam dobrze ustami, jak i wtedy, kiedy w ruch idzie wasz język. Gotowi? No to lecimy.

Mówcie, kiedy kończycie

Może się wydawać, że to takie nieromantyczne… Jeśli ubierzecie to w fajne słowa, to nawet może być sexy, naprawdę. Wulgarność na pewno się sprawdzi. Odradzam natomiast strzelanie z zaskoczki, bo to trochę tak, jak naciskanie komuś na butelkę, gdy z niej pije. Może się zakrztusić, serio.

Doceniajcie to, co robimy

Przecież robienie loda to absolutny standard dzisiaj, więc nie ma się czym zachwycać? Oj, żebyście się nie przejechali. Nie musicie zaraz dziękować i obsypywać nas płatkami róż, ale fajnie jest usłyszeć, że wam się podobało.

Rewanżujcie się

Fajnie, jeżeli potem potraficie nam się odwdzięczyć równie dobrym seksem oralnym w waszym wykonaniu. To naprawdę działa dla was na korzyść, bo chętniej będziemy przejmowały inicjatywę i same schodziły w dół.

Myślcie, co robicie

Machanie jęzorem bez celu jest trochę bez sensu, ale rozumiem – trzeba odbębnić. Zanim zaczniecie nas pieścić językiem, zastanówcie się, czego chcecie. Doprowadzić nas do orgazmu czy tylko podniecić? To ważne, jaki macie cel, bo do tego warto dostosować technikę. A jak widzicie, że coś idzie nie po waszej myśli, to odpuście albo dopytajcie.

Używajcie rąk…

ZAWSZE, kiedy to możliwe. Zarówno wtedy, gdy to my robimy wam dobrze (można trzymać za włosy, gładzić po ramionach, dotykać policzków, pieścić piersi…), jak i w odwrotnej sytuacji (wkładajcie palce, dotykajcie naszych ud, pośladków, piersi, brzucha).

…ale kontrolujcie ich ruchy

Szarpanie za włosy nie zawsze jest przyjemne. W najlepszym wypadku tylko zajęczymy lub krzykniemy. W najgorszym wypadku zaciśniemy zęby na penisie. Słabo, prawda? Dlatego kontrolujcie siłę waszych rąk.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…