Seks Związek

Ten cudowny anal… O co tym facetom tak naprawdę chodzi?

Seksualnie
Seksualnie
19 lutego 2018
Fot. iStock/Casarsa
Następny

Podczas jednego z naszych babskich spotkań zaczęłyśmy rozmawiać na temat seksu (Tak, tak, na temat seksu i to analnego. My nie rozmawiamy wyłącznie o dzieciach i nie plotkujemy o koleżankach z pracy, chociaż i to nam się zdarza 😉 ). M. chciała porozmawiać o swoich obawach. Otóż jej mąż od dłuższego czasu namawia ją na… anal. I w sumie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zaczęła mówić o wnioskach, jakie z tych jego próśb wyciągnęła. Czy może chodzić o fascynację homoseksualizmem? 

Szczerze mówiąc… różne rzeczy już z moim mężem robiłam, o różne rzeczy mnie prosił, ale jakoś nigdy nie pomyślałam, że za jego fantazjami może się kryć drugie dno. Muszę jednak przyznać, że to nie ja pierwsza wyskoczyłam z tym całym analem. To była jego propozycja i po krótkiej rozmowie z koleżankami doszłyśmy wspólnie do wniosku, że to zawsze oni inicjują taki seks.

Kobiety na całym świecie zastanawiają się, czy powinny godzić się na seks analny, a mężczyźni dyskutują między sobą, w jaki sposób mogą przekonać swoje partnerki, aby spróbowały.

I trzeba przyznać, że przytłaczająca większość pań robi to na prośbę swojego partnera. Poza tym mężczyźni przeważnie zgłaszają pozytywne doświadczenia po spróbowaniu seksu analnego z partnerką, podczas gdy ponad połowa kobiet, które zgodziły się na anal, opisuje to jako nieprzyjemne doświadczenie, którego prawdopodobnie nie powtórzą. Dlaczego faceci tak bardzo lubią ten rodzaj seksu?

Faceci są zainteresowani różnorodnością seksualną

Oni naprawdę mają ochotę na różne eksperymenty, choć nie zawsze otwarcie się do tego przyznają.

Anal lubią ostre i wyuzdane babki

Mężczyzn kręcą kobiety, które są gotowe na nowe doświadczenia. Te, które godzą się na seks analny, wydają im się bardziej seksowne, zmysłowe, aktywne w łóżku. Co więcej, lubią też, gdy ich ciało jest obiektem seksualnym. Nie chodzi o to, że gardzą zwykłym, klasycznym seksem… One po prostu chcą czerpać z seksu jak najwięcej i właśnie to podnieca facetów.

Sprawianie bólu bywa podniecające

Niektórzy faceci uwielbiają BDSM lub niektóre jego elementy. Ból (w granicach rozsądku i za jej zgodą), jaki kobieta odczuwa w trakcie seksu analnego może być dla partnera podniecający sam w sobie. Niektóre kobiety również to lubią, dlatego nie ma w tym absolutnie nic złego, jeśli każda ze stron nie jest do seksu analnego zmuszana.

Anal jak podarunek

Dla wielu mężczyzn i kobiet seks analny jest postrzegany jako forma „podarunku” od kobiety. Ten dar to coś ofiarowanego z miłości, szacunku i pragnienia, by dać mu coś wyjątkowego i rzadkiego. Kiedy kobieta jest gotowa angażować się w seks analny ze swoim kochankiem, zwykle ufa swojemu partnerowi i kocha go.

Anal jako forma dominacji

Nie ma nad czym się rozwodzić – seks analny jest pewną formą dominacji nad partnerką. Sprawdzi się więc szczególnie w sytuacji, gdy partnerka lubi w sensie być zdominowaną. Jeżeli partnerzy są w tym temacie zgodni, tylko pozazdrościć.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…

Seks Związek

5 rzeczy, które świadczą o tym, że jesteś kiepska w łóżku

Seksualnie
Seksualnie
20 lutego 2018
Fot. iStock/S-S-S
Następny

Zadzwoniła do mnie ostatnio znajoma. Rozmowa niby o niczym. Aż w końcu wypaliła: „Bo mi się wydaje, że Tomek kogoś ma”. Myślę sobie: „Tomek? Niemożliwe! To taki fajny, kochający mąż”. Pytam więc, skąd takie wnioski. „Bo przestał się ze mną kochać”. Trop niby całkiem niezły, ale nie wiem, czy konkluzja aby nie zbyt pochopna. Podobno wcześniej to zawsze on inicjował seks, a teraz, gdy tego nie robi, jakoś tak wszystko zamarło. I tak sobie wtedy pomyślałam, że skoro laska dzwoni do mnie i się żali, to najwyraźniej coś w tym seksie nie gra od dawna. Bo w normalnych związkach ludzie ze sobą o tym rozmawiają. 

To nawet zabawne, że my – kobiety natychmiast widzimy wszystko w czarnych barwach. Żałuję, że nie widziałam jej miny, kiedy mówiłam przez telefon, że może to nie jest kwestia romansu, a tego, że ona po prostu jest kiepska w łóżku (co koniec końców i tak raczej doprowadzi do romansu). Ale prawda jest taka, że psioczymy na tych facetów, opowiadamy, jacy to oni są leniwi i nie potrafią nas zaspokoić, a same traktujemy siebie jak bóstwa. Gramy seksem, targujemy się nim, tak jakby samo rozłożenie przez nas nóg było dla faceta największą nagrodą. W dodatku wydaje nam się, że poza tym nie musimy robić już nic. Może właśnie dlatego Tomek się wycofał i przestał o ten seks zabiegać?

Powiedzmy sobie szczerze – większość z nas jest kiepskimi kochankami. Nie dlatego, że nie znamy wszystkich pozycji z Kamasutry i nie oglądamy nagminnie porno. Jesteśmy kiepskie, bo traktujemy facetów lekceważąco i nie podchodzimy do seksu jak do czegoś, co wymaga naszej ciężkiej pracy i zaangażowania. To on ma się starać. Te żarty o „kobietach-kłodach” nie wzięły się znikąd.

Chcesz wiedzieć, co tak naprawdę najczęściej sprawia, że facet rezygnuje z seksu? To, że jesteś kiepska w łóżku, moja droga.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Seks Związek

Seks oralny. 10 rzeczy, o których faceci powinni się w końcu dowiedzieć

Seksualnie
Seksualnie
16 lutego 2018
Fot. iStock/kieferpix
Następny

Już od dłuższego czasu myślałam nad jakimś „regulaminem dotyczącym seksu oralnego” dla panów. Tak, REGULAMINEM, a nie poradnikiem. Bo nad samą techniką to nie ma się co rozwodzić – każdy lubi co innego. Można natomiast stworzyć pewien zbiór zasad, których trzeba przestrzegać. I to zarówno w sytuacji, gdy to my robimy wam dobrze ustami, jak i wtedy, kiedy w ruch idzie wasz język. Gotowi? No to lecimy.

Mówcie, kiedy kończycie

Może się wydawać, że to takie nieromantyczne… Jeśli ubierzecie to w fajne słowa, to nawet może być sexy, naprawdę. Wulgarność na pewno się sprawdzi. Odradzam natomiast strzelanie z zaskoczki, bo to trochę tak, jak naciskanie komuś na butelkę, gdy z niej pije. Może się zakrztusić, serio.

Doceniajcie to, co robimy

Przecież robienie loda to absolutny standard dzisiaj, więc nie ma się czym zachwycać? Oj, żebyście się nie przejechali. Nie musicie zaraz dziękować i obsypywać nas płatkami róż, ale fajnie jest usłyszeć, że wam się podobało.

Rewanżujcie się

Fajnie, jeżeli potem potraficie nam się odwdzięczyć równie dobrym seksem oralnym w waszym wykonaniu. To naprawdę działa dla was na korzyść, bo chętniej będziemy przejmowały inicjatywę i same schodziły w dół.

Myślcie, co robicie

Machanie jęzorem bez celu jest trochę bez sensu, ale rozumiem – trzeba odbębnić. Zanim zaczniecie nas pieścić językiem, zastanówcie się, czego chcecie. Doprowadzić nas do orgazmu czy tylko podniecić? To ważne, jaki macie cel, bo do tego warto dostosować technikę. A jak widzicie, że coś idzie nie po waszej myśli, to odpuście albo dopytajcie.

Używajcie rąk…

ZAWSZE, kiedy to możliwe. Zarówno wtedy, gdy to my robimy wam dobrze (można trzymać za włosy, gładzić po ramionach, dotykać policzków, pieścić piersi…), jak i w odwrotnej sytuacji (wkładajcie palce, dotykajcie naszych ud, pośladków, piersi, brzucha).

…ale kontrolujcie ich ruchy

Szarpanie za włosy nie zawsze jest przyjemne. W najlepszym wypadku tylko zajęczymy lub krzykniemy. W najgorszym wypadku zaciśniemy zęby na penisie. Słabo, prawda? Dlatego kontrolujcie siłę waszych rąk.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…