Lifestyle Seks

Cechy seksualne, które możesz mieć, na podstawie swojego znaku zodiaku

Redakcja
Redakcja
3 września 2018
9 z 12

Strzelec

Fot. iStock / Artemisia1508

Rządzony przez Jowisza, Strzelec jest najbardziej odważnym znakiem zodiaku. Pragną podróżować, zdobywać wykształcenie i nowe doświadczenia. Jak się domyślacie  uwodzenie tego znaku ognia nie będzie trudne…

To naturalni poszukiwacze mocnych wrażeń. Spontaniczny seks i pełne przygód fantazje to coś, co Strzelce bardzo lubią. Nie bój się poprosić swojego Strzelca o wypróbowanie czegoś zupełnie nowego. Ten znak ognia jest zawsze w nastroju do eksperymentowania i chce, aby sypialnia była przygodą”.Wskazówka? Spróbuj tantrycznego seksu.

Najlepsi partnerzy seksualni: Baran i Bliźnięta.

PoprzedniNastępny
Lifestyle Seks

Pięć objawów zbliżającej się menopauzy, o których każda kobieta powinna wiedzieć

Redakcja
Redakcja
3 września 2018
Fot. iStock/Weekend Images Inc.
 

Czy wiecie, że przed osiągnięciem menopauzy kobiety przechodzą okres przejściowy – zwany okołomenopauzą lub perimenopauzą.  W tym czasie wytwarzanie hormonów przez organizm – estrogenu i progesteronu – zaczyna spadać powodując skrócenie cykli menstruacyjnych i ostatecznie ich ustąpienie. Ten okres może trwać od dwóch aż do pięciu lat.  

Objawy mogą się różnić, każda z nas perimenopauzę może przechodzić inaczej, dlatego jest ona trudna do rozpoznania dla nas samych jak i dla lekarzy. Mimo to istnieje kilka typowych objawów.

Nieregularny cykl

To pierwsze ostrzeżenie. Zmienne poziomy estrogenu mogą powodować nieregularne miesiączki. Kobiety wchodzące w okres okołomenopauzalny mogą zauważyć różnicę w długości cyklu, przestaje on być tak regularny jak wcześniej.

Obfite krwawienie

Związane jest ze zmianą poziomu progesteronu. Ponieważ owulacja staje się coraz bardziej rozregulowana, endometrium – warstwa macicy, która zanika w czasie okresu –  narasta dłużej, staje się grubsza niż w normalnym cyklu, w efekcie powodując obfite krwawienie. Jeśli zauważasz u siebie ten problem, zgłoś się do lekarza, który powinien przepisać tabletki hormonalne łagodzące te zmiany.

Uderzenia gorąca

Około 75 procent kobiet w okresie okołomenopauzalnym cierpi z powodu frustrujących uderzeń gorąca, które mogą wahać się od delikatnego uderzenia do intensywnego pocenia się. Eksperci nie ustalili dokładnie, dlaczego tak się dzieje, ale zmniejszenie estrogenu odgrywa tutaj zasadniczą  rolę, ponieważ utrudnia utrzymanie stałej temperatury ciała. Unikanie kofeiny, pikantnych potraw i alkoholu może sprawić, że uderzenia gorąca będą rzadsze.

Zmiany nastroju

Z doświadczeń wielu kobiet, jaki i samych lekarzy wynika, że ​​najczęstszym objawem perimenopauzy są burzliwe zmiany nastroju, kiedy łatwo wpadamy w gniew i rozdrażnienie. Co ważne, na gwałtowne zmiany nastrojów bardziej narażone są kobiety, które w przeszłości cierpiały na depresję poporodową.

Suchość pochwy

To kolejny efekt uboczny spadku estrogenu. Zmniejszony poziom tego hormonu może powodować utratę elastyczności tkanki tłuszczowej i naturalnej wilgotności pochwy.

Jeśli dostrzegasz u siebie te objawy, zgłoś się do lekarza o pomoc, by lekami wspomóc przejście tego etapu w jak najmniej doskwierający sposób.


źródło: Health


Zobacz także

Najbardziej poruszająca świąteczna reklama? Mamy zwycięzcę w naszym rankingu. Obejrzyjcie koniecznie

„Marka osobista to to, co ludzie o tobie mówią, gdy wychodzisz z pokoju”. Jak o nią zadbać?

Sztuczne łono zastąpi surogatki? Można je trzymać w mieszkaniu i „hodować” w nim płód