Lifestyle

Jakie to ma zresztą znaczenie czym zamartwiam się na codzień? Nawet na rajskiej wyspie można wszystko nagle stracić

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
11 lutego 2018
Następny

Pierwszego dnia kiedy przyjechaliśmy na wyspę łódka wyrzuciła nas w sam środek piaszczystej zatoczki. Rajska plaża. Z jednej strony skały. Z drugiej dżungla. Za nami morze. Biały piasek i lazurowy błękit wody. Pomiędzy drewnianymi domkami przebiegały rodziny małp. Młodsze dziewczynki ułożyły w związku z tym różne historie z których wynikało, że niewiele różnimy się. My i te małpy.
Nad drzwiami wejściowymi do naszego domku kołysał się wytrwale gekon.
Tajowie twierdzą, że gekony przynoszą szczęście więc spoglądaliśmy na niego z czułością .

Bywaliśmy już w podobnych miejscach.

Klaustrofobiczne uczucie zapierające dech w piersiach. Z jednej strony ściana dżungli. Z drugiej morze. W trakcie pierwszego śniadania na palmie obok, żółtawo- zielony wąż zapamiętale połykał złapaną wcześniej jaszczurkę. Ktoś z turystów zrobił mu fotkę a potem spokojnie oboje (człowiek i wąż) dokończyli swoje śniadania.

….

Słońce pali niemiłosiernie. Przyglądam się kobiecie w stroju kąpielowym (to jest na pewno Europejka) – mój brzuch też nie jest idealny. Noszę na nim pamiątkę po urodzeniu dzieci i chociaż dużo ćwiczę to lekkie wybrzuszenie wokół pępka nie chce za chiny ludowe zamienić się w zgrabny kaloryferek.

Wieczorami w naszej zatoczce unosi się atmosfera seksu. Lubię patrzeć na homoseksualną parę gejów. Francuzi. Są młodzi i przystojni ale ich orientacja seksualna sprawia, że obserwuję ich bez emocji. Jak zdjęcia pięknych modelek.

Są też dwie starsze kobiety. Jedna z nich wieczorami kiedy włączają w końcu prąd i zapalają się kolorowe lampiony spaceruje wzdłuż krótkiej plaży ubrana w prostą, czarną sukienkę. Jest ode mnie pewnie z dwadzieścia lat starsza ale ma w sobie niesamowitą lekkość. Wyobrażam sobie kim jest w normalnym życiu, w zimnej i deszczowej teraz części świata.

I jeszcze mieszana para. On młody, czarny, szczupły. Ona biała nieco pulchna. Blada w jasnej i zwiewnej sukience. Też rozmawiają między sobą po francusku.

Pierwszego wieczoru idę na tajski masaż. Tajki- masażystki rozmawiają między sobą ale zupełnie mi to nie przeszkadza. O czym mówią? – zastanawiam się tylko przez chwilę.
Pewnie po skończonej pracy idą wąską ścieżką w głąb dżungli. Dróżka prowadzi do małej osady. Domki zbite z byle czego. Brudne podwórka. Góry śmieci. W wielkich emaliowanych garnkach gotują zupę dla całej rodziny.

Myślę o ich śniadych dłoniach dotykających różnych ciał. I nie ma w tym żadnego erotycznego podtekstu. Wysportowane ciało tego Francuza – geja. Ciało Amerykanina z lekką nadwagą. I blade (jeszcze) ciało jego żony. Moje ciało.

Przy barze urocza Tajka serwuje kolorowe drinki. Słychać szum morza. Wszystkie łódki już odpłynęły. Jesteśmy sami na tej stronie wyspy. Jest rajsko.

czytaje dalej
strona 2

Lifestyle

„Czy życzę Ci szczęścia z nową dziewczyną? Sama nie wiem, chyba cały czas wierzę, że zadzwonisz albo napiszesz i wrócisz tak jak zawsze wracałeś”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
11 lutego 2018
 

Równy rok temu w lutym spotkaliśmy się w naszym ulubionym miejscu. W przeciągu tego roku nic lepszego niż Ty mnie nie spotkało. Chociaż nigdy nie byliśmy w prawdziwym związku bo sami tego chcieliśmy wystarczały mi nasze weekendowe spotkania. Dałeś mi drugie życie, dzięki tobie stanęłam na nogi, miałam dużo problemów z którymi nie dawałam sobie rady i tylko mnie rozumiałeś.

Czasami było mi przykro jak spotykałeś się z swoimi przyjaciółmi, a ja w tym nigdy nie brałam udziału bo nie chcieliśmy żeby ktoś o nas wiedział. To miał być nasz mały, zamknięty świat. Wiem jedno, czułam, że rodzi się między nami uczucie o którym nigdy nie rozmawialiśmy bo bałam się, że wtedy cię stracę.

Nie wiem co zrobiłam źle, że tak nagle z dnia na dzień zamknąłeś nasz rozdział. Wyszłam z Twojego domu jak zawsze rano. Nie miałam pojęcia, że już nigdy tam nie wrócę.

Codziennie od 2 miesięcy siedzę i czekam, aż napiszesz i chociaż wiem, że właśnie w tej chwili z nią siedzisz, pewnie ją przytulasz to i tak mam nadzieję, ze napiszesz.

Chciałabym skasować Twoje wiadomości, ale chyba one trzymają mnie przy życiu. Lubię je czytać wspominać jacy byliśmy szczęśliwi, oglądać zdjęcia z naszych wieczornych wycieczek już tylko tyle mi zostało.

Czy życzę Ci szczęścia z nową dziewczyną? Sama nie wiem, chyba cały czas wierzę, że zadzwonisz albo napiszesz i wrócisz tak jak zawsze wracałeś. 18 lutego będzie dla nas szczególna data myślałam, że będziemy ją razem świętować już wiem, że tak się nie stanie. Dlatego poświstuje ją sama przy naszych ulubiony piosenkach.

Dziękuje, że byłeś ze mną przez ten rok, dużo mnie nauczył. Sama nie wiem po co napisałam ten list, chyba właśnie w ten sposób chcę cię pożegnać, wiec ŻEGNAJ! Musze nareszcie życi własnym życiem a nie wspomnieniami.

R.B.


 

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: [email protected]w tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Lifestyle

Znany psychiatra daje prostą receptę na szczęście. 10 reguł szczęśliwej i żyjącej w harmonii osoby

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
11 lutego 2018
Następny

Bariery psychologiczne, negatywny sposób myślenia i wąskotorowość w postrzeganiu świata nie pozwalają nam żyć szczęśliwym życiem. Aby przerwać to błędne koło, chwytamy się różnych metod, czytamy poradniki, rozwijamy się, uzależniamy od innych.Pewien znany psychiatra , Michaił Efimowicz Litwak napisał książkę, w której opisuje najbardziej powszechne, psychologiczne przeszkody, nad którymi powinniśmy pracować, by osiągnąć spokój ducha i harmonię. Jego zdaniem, aby żyć szczęśliwie trzeba trzymać się kuilku podstawowych reguł.

10 reguł szczęśliwej i żyjącej w harmonii osoby

1. Szczęście jest tylko skutkiem ubocznym prawidłowo zorganizowanego życia

Szczęście, radość i sukces, przychodzą jakby „obok” tego, co robisz ze swoim życiem. Musisz działać, robić rzeczy, które sprawiają ci satysfakcję, dobrze organizować swoje życie nie myśląc za bardzo o tym, jak bardzo chcesz być szczęśliwy. Szczęście dostaniesz „w bonusie”, żyjąc w „poukładany” odpowiednio sposób.

2. Kiedy z kimś rozmawiasz, pamiętaj, że ta osoba również jest ważna. Tak jak ty.

Nie powinieneś nigdy zapominać, że osoba, z którą rozmawiasz, jest także kimś istotnym. Ma swoje własne poglądy i własne powody, by mieć takie właśnie poglądy. Każdy człowiek, którego spotykasz, toczy walkę, o której nic nie wiesz. Powinieneś zawsze szanować innych ludzi.

3.  Jak ktokolwiek może ci pomóc, jeśli ty sam nie robisz nic by sobie pomóc?

Określają nas czyny, nie słowa. Nikt ci nie pomoże, jeśli będziesz jedynie chodzić i opowiadać innym, co masz zamiar zrobić. Jeśli potrzebujesz pomocy, weź się do roboty, rozpocznij proces, o którym marzysz, a potem poproś o wsparcie. Dopiero wtedy będziesz miał szansę na realną pomoc.

4. Osiągnij sukces, a wszystkie trudne uczucia znikną

Nosimy w sobie wiele wewnętrznych urazów, jeśli nie jesteśmy z siebie zadowoleni.  Czasami mamy do kogoś pretensje i uważamy, że jedyną osobą, która może to naprawić, jest właśnie ta, na którą jesteśmy zdenerwowani. Jednak ten mechanizm działa inaczej. Zacznij robić to, co kochasz i odnosić sukcesy. Nie zauważysz nawet momentu, w którym znikną wszystkie twoje urazy do innych ludzi.

5. Czy chcesz zobaczyć swojego największego wroga? Spójrz w lustro!

Jedynym, prawdziwym wrogiem, jakiego mamy, jesteśmy my sami. Nie możesz wyjść z żadnej, trudnej sytuacji bez przełamywania wewnętrznych barier, które nie pozwalają ci się rozwijać i uczyć na błędach.

6. Szukaj właściwej ścieżki zamiast łatwej ścieżki. Właściwa ścieżka nie zawsze musi być łatwa

Wyobraź sobie, że jesteś na 30-tym piętrze i musisz zejść na dół. Najszybsza droga prowadzi przez okno… Jednak oczywiście ten wybór to będzie moment, w którym twoja podróż się kończy. Mądrzejszym wyborem byłoby poszukiwanie windy, a przynajmniej schodów…

Czytaj dalej
strona druga


Na podstawie: brightside.me

 

Zobacz także

Małgorzata Ohme: Inteligentne emocjonalnie kobiety są dla siebie dobre!

Joanna Keszka: „Puścić się w seksie. Musicie przyznać, że to piękna myśl” 

Niezwykłe miejsca na weekend w Polsce. Cudze chwalicie, a zobaczcie, jak u nas pięknie