Związek

Sama miłość nigdy nie będzie wystarczająca. Dlaczego mężczyzna odchodzi, choć kocha?

Redakcja
Redakcja
29 maja 2022
dlaczego mężczyzna odchodzi
fot. Aja Koska/iStock
Następny

Myślisz, że sama siła więzi, która was łączy – wystarczy. Wierzysz, że skoro się kochacie, nic wam nie grozi, że to będzie trwało wiecznie. Za jakiś czas przebudzisz się z tego marzenia. To, że masz u swojego boku kogoś, kto cię kocha, nie oznacza, że ​​zostaniecie razem na zawsze. Bywa, że mężczyzna (ale kobieta też) podejmuje decyzję, żeby odejść nie dlatego, że nie czuje się kochany. Robi to dlatego, że zaczyna rozumieć, że sama miłość to nie wszystko, że nie wystarcza. Dlaczego mężczyzna odchodzi?

Kocha, ale odchodzi bo:

1. Nie czuje, że jest w tym związku kimś ważnym

Przyznasz, to nic fajnego, czuć, że ukochana osoba cię nie docenia. Czasami na pierwszym miejscu jest godność człowieka i poczucie własnej wartości. Chcemy być pewni, potrzebujemy wiedzieć, że dla tej drugiej osoby jesteśmy kimś ważnym, że jesteśmy powodem do dumy, że jesteśmy kimś wartościowym.

2. Za bardzo się zmieniłaś

Nie ma w tym oczywiście nic złego. W żadnym razie nikt nie może wymagać od innych ludzi, żeby zatrzymali się w rozwoju. Ludzie się zmieniają. Może on zakochał się w innej kobiecie, niż ta, którą jesteś dziś? To straszne, ale się zdarza. Szczególnie, gdy nie rozumiemy, że związek wymaga od nas akceptowania zmian i nadążania za czasem, okolicznościami, ciągłego samorozwoju i zawierania kompromisów.

3. Nie wierzy już, że możesz być przy nim szczęśliwa

To wynika z jego wewnętrznych deficytów i osobistych problemów – nie wydaje mu się, żeby był w stanie cię uszczęśliwić. Być może uważa, że będzie musiał poświęcić pewne rzeczy, z których nie chce zrezygnować? A może w głębi wie, że nie jest typem faceta, który może sprostać Twoim potrzebom i oczekiwaniom w związku. Właśnie dlatego woli cię puścić wolno, niż trwać i wiązać cię swoim uczuciem.

4. Za dużo między wami złej energii

Ciągłe kłótnie, spory, dowalanie się do byle czego. Jak to możliwe, przecież się kochacie? A jednak miłość to wciąż za mało, żeby stworzyć zgodny związek. Czasem trzeba rezygnować ze swoich racji, zmienić perspektywę, ustąpić. A innym razem postawić na swoim. Budowanie relacji bywa intuicyjne, wymaga mądrości, wzajemnego szacunku, dobrej woli. Jeśli tego nie ma, czujecie się emocjonalnie wyczerpani, smutni, zmęczeni związkiem.

Związek

Jak to jest nareszcie być z „tym właściwym człowiekiem”

Redakcja
Redakcja
29 maja 2022
ten właściwy człowiek
fot Halfpoint/iStock
 

„Ten właściwy człowiek” to będzie ktoś zupełnie zaskakujący, kogo nie będziesz się spodziewać. Wejdzie w twoje życie w najlepszym możliwym momencie, kiedy najbardziej będziesz tego potrzebować. I sprawi, że naprawdę poczujesz różnicę w jakości życia. Zakładamy, że to ktoś, kogo możemy „wybrać” sami, ale miłość nie działa w ten sposób. Osoba, z którą będziesz na zawsze, nie będzie tym toksycznym byłym, który wciąż siedzi ci w głowie, ani tym, który zostawił cię, choć kochał, ale potrzebował przestrzeni. To będzie ktoś, kto naprawdę cię doceni i przypomni ci, jak niesamowita jesteś.

Wiem, że życie i miłość mogą być bardzo skomplikowane i czasami możesz mieć ochotę się poddać. Ale tego nie robisz. Jasne, przeszłaś przez okropne relacje i zmierzyłaś się z rzeczami, których być może nie powinnaś w ogóle doświadczyć, ale te rzeczy przygotowują cię na coś większego.

W miarę upływu czasu cały ten ból zacznie mieć sens. Kiedy znajdziesz tę właściwą osobę, zrozumiesz dokładnie, co mam na myśli. Nie, ta osoba nie dopełni cię ani nie naprawi wszystkich twoich problemów, ale pokaże ci, jak kochać siebie bardziej i nauczy cię, że jesteś tak wiele warta.

Kiedy w końcu będziesz ze swoją „drugą połówką”, będziesz w stanie ujawnić swoją najprawdziwszą twarz. Nie będziesz musiała chować się za żadnymi maskami ani uciszać swoich nadziei i marzeń ze względu na innych. Zamiast zamartwiać się o przyszłość, będziesz wiedzieć, że ta osoba będzie przy tobie przez całe życie. Że przed wami wiele wspólnych chwil.

Zamiast czuć się niepewnie, poczujesz się spokojna. Wszystko będzie tak, jak powinno, a oni odwdzięczą się za wysiłki, które włożyliście.

Ta osoba zrobi wrażenie na twojej rodzinie i sprawi, że pokochają ją twoi przyjaciele. Kiedy powiesz „kocham cię”, odwzajemni to i całą sobąy uwierzysz, że to prawda. Ten człowiek zrobi wszystko, co w jego mocy, aby właściwie komunikować się z tobą, a kiedy dojdzie do nieporozumienia, oboje usiądziecie, porozmawiacie i znajdziecie rozwiązanie.

Nie będziesz już płakać w poduszkę. Wszystko, na punkcie czego miałaś obsesję, zniknie – zastąpi je zaufanie. Kiedy jesteś z „tym właściwym człowiekiem”, nie zastanawiasz się już, na czym polega prawdziwa miłość, czym jest zdrowy związek. Teraz widzisz rzeczy takimi, jakimi naprawdę są, a nie tym, co w przeszłości zakładałeś, że jest normalne.

Nie będziesz musiała tak bardzo się starać. On sprawi, że będziesz mieć pewność, że jesteś ważna. Będziesz myślała: nie poznaję się, jestem taka wspaniała i szczęśliwa. Szczęście robi z nas cudownych ludzi.

Ten człowiek będzie wiedział, kiedy coś ukrywasz i czy jesteś naprawdę zdenerwowana, czy nie. Będzie w stanie zajrzeć do okna twojej duszy. Twoje szczęście i jego szczęście wysuną się na pierwszy plan, a wasze wspólne życie staje się jednym.

Znalezienie i bycie z człowiekiem, z którym masz spędzić wieczność, jest naprawdę cudowną rzeczą. Kiedy jesteś chora, on będzie tuż przy tobie, a kiedy pojawią problemy, które przynosi życie, będziesz miała kogoś, do kogo możesz się zwrócić o wsparcie. Nie będziesz musiała się zmieniać, a on nie będzie cię o to prosił. Możesz stać się tym, kim miałaś być na własnych zasadach.

Ta osoba uwierzy w ciebie. Poczujesz się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej i nic innego nie będzie miało znaczenia. Twoja „druga połówka” gdzieś tam jest i kiedy będziesz gotowa, pojawi się przy tobie. Nie poddawaj się jeszcze, jesteś dopiero w połowie drogi.

Ten człowiek pokocha cię za to, kim naprawdę jesteś i nie będziesz musiała się martwić o to, czy jego intencje są dobre, czy nie. Będzie ci to udowadniać w kółko, nawet w chwilach, w których inni by już dawno zawiedli. Pomoże ci zrozumieć, że ciężkie czasy nie trwają wiecznie i że szczęście jest możliwe, gdy naprawdę wierzymy w siebie. Ten rodzaj związku pojawia się tylko raz w życiu i jest wart o wiele więcej, niż na początku rozumiemy.


Związek

Prosta recepta na szczęście: pokonaj te 10 powszechnych psychologicznych przeszkód

Redakcja
Redakcja
29 maja 2022
recepta na szczęście
fot. SrdjanPav/iStock

Recepta na szczęście? Czy coś takiego w ogóle istnieje? Bariery psychologiczne, negatywny sposób myślenia i wąskotorowość w postrzeganiu świata nie pozwalają nam żyć szczęśliwym życiem. Oto wskazywane przez ekspertów najbardziej powszechne, psychologiczne przeszkody, nad którymi powinniśmy pracować, by osiągnąć spokój ducha i harmonię. 

1. Szczęście jest tylko skutkiem ubocznym prawidłowo zorganizowanego życia

Szczęście, radość i sukces, przychodzą jakby „obok” tego, co robisz ze swoim życiem. Musisz działać, robić rzeczy, które sprawiają ci satysfakcję, dobrze organizować swoje życie nie myśląc za bardzo o tym, jak bardzo chcesz być szczęśliwy. Szczęście dostaniesz „w bonusie”, żyjąc w „poukładany” odpowiednio sposób.

2. Kiedy z kimś rozmawiasz, pamiętaj, że ta osoba również jest ważna. Tak jak ty.

Nie powinieneś nigdy zapominać, że osoba, z którą rozmawiasz, jest także kimś istotnym. Ma swoje własne poglądy i własne powody, by mieć takie właśnie poglądy. Każdy człowiek, którego spotykasz, toczy walkę, o której nic nie wiesz. Powinieneś zawsze szanować innych ludzi.

3.  Jak ktokolwiek może ci pomóc, jeśli ty sam nie robisz nic by sobie pomóc?

Określają nas czyny, nie słowa. Nikt ci nie pomoże, jeśli będziesz jedynie chodzić i opowiadać innym, co masz zamiar zrobić. Jeśli potrzebujesz pomocy, weź się do roboty, rozpocznij proces, o którym marzysz, a potem poproś o wsparcie. Dopiero wtedy będziesz miał szansę na realną pomoc.

4. Osiągnij sukces, a wszystkie trudne uczucia znikną

Nosimy w sobie wiele wewnętrznych urazów, jeśli nie jesteśmy z siebie zadowoleni.  Czasami mamy do kogoś pretensje i uważamy, że jedyną osobą, która może to naprawić, jest właśnie ta, na którą jesteśmy zdenerwowani. Jednak ten mechanizm działa inaczej. Zacznij robić to, co kochasz i odnosić sukcesy. Nie zauważysz nawet momentu, w którym znikną wszystkie twoje urazy do innych ludzi.

5. Czy chcesz zobaczyć swojego największego wroga? Spójrz w lustro!

Jedynym, prawdziwym wrogiem, jakiego mamy, jesteśmy my sami. Nie możesz wyjść z żadnej, trudnej sytuacji bez przełamywania wewnętrznych barier, które nie pozwalają ci się rozwijać i uczyć na błędach.

fot. andresr/iStock

6. Szukaj właściwej ścieżki zamiast łatwej ścieżki. Właściwa ścieżka nie zawsze musi być łatwa

Wyobraź sobie, że jesteś na 30-tym piętrze i musisz zejść na dół. Najszybsza droga prowadzi przez okno… Jednak oczywiście ten wybór to będzie moment, w którym twoja podróż się kończy. Mądrzejszym wyborem byłoby poszukiwanie windy, a przynajmniej schodów…

7. Kiedy nie masz żadnego celu, nic nie widzisz. Cel wyostrza wzrok

Czy zauważyłeś, że kiedy musisz kupić coś konkretnego, zaczynasz zauważać to wszystko absolutnie wszędzie? Nawet jeśli tego już nie potrzebujesz, zdajesz sobie sprawę, że wciąż tego szukasz. To samo dotyczy twoich celów. Cel jest podobny do ustawienia ostrości w kamerze: jeśli źle ją ustawisz, nie zobaczysz tego, czego naprawdę potrzebujesz.

8.  Jeśli chcesz komuś coś udowodnić, oznacza to, że żyjesz dla tej osoby, a nie dla siebie samego

Jeśli chcesz być szczęśliwy, przestań próbować udowodnić innym, że masz rację. Pomyśl o zasadności jakiegokolwiek dowodu: jest próbą zmiany czyjejś opinii na jakiś temat. Dlaczego tego potrzebujesz? Jeśli żyjesz dla siebie, nie ma sensu udowadniać komukolwiek czegokolwiek.

9. Umiejętność kochania i akceptowania samotności jest oznaką emocjonalnej dojrzałości. Robimy najlepsze rzeczy, gdy jesteśmy sami

Tylko ludzie, którzy nienawidzą siebie, nie mogą znieść samotności. Próbują dołączyć do grupy innych ludzi myśląc, że dzięki temu poczują się lepiej. Osoba, która jest dojrzała psychicznie, wykorzystuje „samotny czas” do samorozwoju i gromadzenia informacji, którymi później może dzielić się z innymi ludźmi. Ważną częścią każdej komunikacji jest nie tylko przyjmowanie, ale także dawanie czegoś, co może być interesujące dla innych.

10. Szczęście jest wtedy, gdy to, czego chcesz, co możesz i musisz zrobić, jest jednym i tym samym

Ludzie są często rozdarci w tych trzech kierunkach: muszą, ale nie chcą; chcą, ale nie mogą… Jedyne, co naprawdę musi zrobić człowiek, to się rozwijać. Reszta jest „bonusem”. Uporządkuj swoje cele i wartości.

 


Zobacz także

Przestań oszukiwać samą siebie. Ten człowiek cię niszczy, a ty go jeszcze tłumaczysz

Złe związki często zaczynają się od intensywnej namiętnej miłości, ale nigdy nie mają szczęśliwego zakończenia

4 bardzo intymne pytania, które powinniście sobie zadać. Odpowiedzi pomogą wam zbudować szczęśliwy związek