Lifestyle

Czy może być coś bardziej ekscytującego niż Central Perk i serial „Przyjaciele” w wersji lego?

Redakcja
Redakcja
4 września 2019
Fot. Materiały prasowe
 

Z okazji 25-lecia serialu komediowego „Przyjaciele” Grupa LEGO oferuje fanom prawdziwy hit – zestaw LEGO® Ideas Central Perk. Będzie on dostępny na rynku od 1 września.

Zestaw kolekcjonerski LEGO® Ideas Central Perk (21319) jest wiernym odzwierciedleniem kawiarni Central Perk. Pełno tu realistycznych detali. Można zbudować kultową część wypoczynkową z kanapą, fotelem i dwoma krzesłami, strefę obsługi z ekspresem do kawy, kasą, słojem z dwoma ciasteczkami i tablicą z menu, czy scenę do występów muzycznych z sofą, fotelami i stolikiem. W zestawie znajduje się także okno z logo Central Perk, drzwi wejściowe oraz dwie lampy studyjne z przezroczystymi elementami światła z klocków LEGO.

Fot. Materiały prasowe

W zestawie znajdują się oczywiście minifigurki przedstawiające bohaterów serialu: Rossa, Rachel, Chandlera, Monicę, Joey’a, Phoebe i udręczonego managera Central Perk – Gunthera. Do każdej z minifigurek są dołączone przedmioty inspirowane historiami z serialu np. zbudowany z klocków keyboard Rossa, taca i filiżanka Rachel, pączek Moniki, pudełko na pizzę, kawałek pizzy i „męska torebka” Joeya, a także laptop Chandlera, gitara Phoebe oraz miotła Gunthera.

Fot. Materiały prasowe

Pomysłodawcą LEGO Ideas Central Perk jest Aymeric Fievet z Normandii we Francji – pasjonat seriali telewizyjnych, filmów i kreskówek, a także produktów LEGO.

Fot. Materiały prasowe

Wyzwanie polegało na wizualizacji fragmentów serialu oraz odtworzeniu mebli i postaci z jak największą dokładnością. Zmontowanie tego zestawu zajęło mi około tygodnia po tym, jak już znalazłem wszystkie niezbędne elementy odwzorowujące oryginalną kawiarnię, ale i tak podczas głosowania na platformie LEGO Ideas były zmieniane wielokrotnie – komentuje.

Fot. Materiały prasowe

LEGO Ideas to platforma oferująca fanom klocków LEGO możliwość budowania i przesyłania własnych pomysłów. Jeśli projekt uzyska wystarczająco dużo pozytywnych głosów, może zostać wdrożony do produkcji przez Grupę LEGO i stać się prawdziwym, licencjonowanym zestawem. Swoje kreatywne pomysły można zgłaszać na stronie ideas.LEGO.com.

Fot. Materiały prasowe

Zestaw LEGO Ideas Central Perk to idealna zabawka dla każdego fana „Przyjaciół”, z którą można odtwarzać znane i przezabawne scenki z serialu, lub oryginalny eksponat, który ozdobi każde wnętrze. Model mierzy ponad 11 cm wysokości, 29 cm długości i 22 cm szerokości, i składa się z 1 079 elementów LEGO. Zestaw będzie dostępny na stronie shop.LEGO.com oraz w LEGO Store w Galerii Mokotów w Warszawie od 1 września w rekomendowanej cenie 319,99 PLN.


Lifestyle

Co wrzucilibyście do tornistra waszych dzieci oprócz wiedzy?

Redakcja
Redakcja
4 września 2019
Tak blisko naszego dziecka jesteśmy tylko na chwilę. To, co mu damy zależy tylko od nas. Zapakuj dobrze plecak
Fot. iStock / Imgorthand
 

Rozmawiałam ostatnio o szkole, w której ucznia traktuje się przede wszystkim, jak człowieka, a nie pusty bęben, do którego należy wlać wiedzę, choćby tę najbardziej bezużyteczną. W tej szkole realizuje się podstawę programową przy okazji, priorytetem jest wyposażyć dziecko w umiejętności, które przydadzą mu się w prawdziwym życiu.

I nie jest to szkoła gdzieś w Europie, w Ameryce, znajduje się na naszej wsi, gdzie kilkanaście lat temu bezrobocie sięgało 56%, pełne było eurosierot, a nastrój, jaki panował, nie sprzyjał chodzeniu do szkoły.

Po co się uczyć, skoro wykształcenie i tak w niczym nie pomaga.

Zebrała się grupa nauczycieli z cudowną panią dyrektor, która coś chciała, chciała zmienić ten obraz, chciała pomóc dzieciom, ale poprzez uczenie się na pamięć tabliczki mnożenia, ale wzmacniania swoich mocnych stron, uczenia się przez praktykę, tak by mogły one przeżyć jutro.

Udało się. Dzisiaj szkołę odwiedzą goście z całej Polski i z zagranicy, żeby zobaczyć, że można, że się da, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Myślę o tej szkole od kilku dni, o tym, w co wyposaża swoich uczniów. I myślę też o sobie, o innych rodzicach, co powinniśmy włożyć dziecku przede wszystkim do szkolnego tornistra:

  • pewność siebie połączoną z pokorą, która pozwoli naszym dzieciom iść po to, co jest dla nich ważne
  • poczucie własne wartości – świadomość tego, w czym są mocni, jakie umiejętności powinni w sobie rozwijać (szkoła niestety najczęściej pokazuje tylko to, z czego trzeba się poprawić)
  • radość życia – bo tylko z pozytywnym nastawieniem będą szli do przodu i uśmiechali się do innych, a świat będzie dla nich bardziej przyjazny
  • nadzieja – że nie ma rzeczy niemożliwych, że jeśli czegoś naprawdę chcemy, jesteśmy w stanie to osiągnąć.

A wy? Co byście wrzucili do tornistra waszych dzieci?

⬇ Weź udział w naszej zabawie! ⬇


Lifestyle

Jeśli wydaje ci się, że nie pokonasz tego kryzysu, zatrzymaj się i pomyśl, jak wiele już masz za sobą

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
4 września 2019
Fot. iStock/JANIFEST

Jeśli właśnie otworzyłaś oczy, pomyśl, że ten dzień jest kolejnym podarunkiem losu. Każdy następny również nim będzie. Jeśli czujesz, że nie dajesz już rady, jeśli boisz się, że sytuacja, w które się znalazłaś jest sytuacją bez wyjścia, nie zatrzymuj się. Może ten dzień będzie dla ciebie najtrudniejszym ze wszystkich dotychczasowych.  A może taki będzie kolejny dzień. Tak czy inaczej, musisz na niego spojrzeć jak na szansę, możliwość wpływania na swoje życie. Nie rezygnuj z tego.

Przypomnij sobie, jak daleko już zaszłaś. Twoje serce niejednokrotnie tonęło w oceanach rozpaczy, a potem, widząc promyk światła, pięło się do góry, w nadziei na lepsze jutro. Twoje serce nieomal poddało się podczas tej podróży. A jednak, nadal bije. Nadal tu jesteś, trwasz.

Przypomnij sobie, jak się zmieniłaś. Pomyśl o wszystkich tych sytuacjach, z którymi możesz sobie teraz poradzić, choć nigdy wcześniej nie byłaś w stanie. Sytuacjach, które teraz są filarami twojej wewnętrznej siły.

Przypomnij sobie, kim się stałaś. Nie jesteś już kimś, kto żyje dla siebie, w lęku o przyszłość. Jesteś kimś, kto żyje, by kochać innych i może być dla nich inspiracją. Podziel się z nimi twoją trudną historią.

Przypomnij sobie, że jesteś wystarczająco dobra dokładnie taka, jaka jesteś. Złośliwe szepty i głosy z zewnątrz cię nie definiują.

Przypomnij sobie, że możesz pozwolić odejść przeszłości i z czasem poczuć się wolna. Daj sobie na to czas.

Przypomnij sobie, że przy każdej zmianie pojawiają się nowe możliwości. Twoja przyszłość jest jasna.

Przypomnij sobie, że przy każdej zmianie pojawiają się nowe możliwości. Twoja przyszłość jest jasna.

Przypomnij sobie, że jesteś w stanie sama ją zmienić. Ludzie będą mieli wiele do powiedzenia na temat twojego stylu życia, planów i marzeń. Nie zawsze możesz ufać radom ludzi, którzy nie przeżyli tego, co ty.

Przypomnij sobie, że nie jesteś tym, co kiedyś zrobiłaś, jesteś tym, co robisz teraz.

Przypomnij sobie, że jesteś warta wszystkiego, co dobre.

Przypomnij sobie, że masz prawo poprosić o pomoc.

Przypomnij sobie, że warto żyć.

Przypomnij sobie, że nie można mieć wszystkiego od razu.

Przypomnij sobie, że przecież jednak zawsze sobie radzisz. Jesteś tu dzisiaj.

Przypomnij sobie, aby być dobrą dla innych, niezależnie od twojej sytuacji.

Przypomnij sobie, że ktoś cię kocha.

Przypomnij sobie, że musisz postawić siebie samą na pierwszym miejscu.


Na podstawie: thoughtcatalog.com


Zobacz także

E-papierosy drogą do rzucenia palenia

Ostatni dzwonek, żeby zatańczyć na SPONTAN-ie! Zespoły taneczne mogą się zgłaszać do walki o Grand Prix Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN 2018

Samotne macierzyństwo to często wybór kobiety. Czy mężczyzna zawsze ma prawo wiedzieć, że został ojcem?