Go to content

Po czym poznać, że zaiskrzyło? Zwróć uwagę na te sygnały

Po czym poznać, że zaiskrzyło? Zwróć uwagę na te sygnały
fot. AnnaZhuk/iStock

Relacje damsko-męskie bywają niekiedy mocno skomplikowane, szczególnie gdy nie potrafimy rozmawiać o uczuciach. Kobiety często próbują odgadnąć, co kryje się w głowie mężczyzny, z którym wchodzą w głębszą relację. Natomiast faceci swoje zainteresowanie okazują na wiele różnych sposobów, a najczęściej odbywa się to za pomocą gestów i mowy ciała. Po czym poznać, że nie jesteś mu obojętna i zależy mu na tej znajomości?

Mężczyźni niechętnie mówią o swoich uczuciach

Mężczyźni podrywają na różne sposoby. Na początku znajomości zasypuje Cię prezentami i kwiatami? A może stawia ostrożne kroki i skupia się na poznaniu Twojej osobowości, okazując przy tym onieśmielenie? Niełatwo jest odczytać intencje faceta. Po czym zatem poznać, że on czuje coś więcej? Szczerze zaangażowany mężczyzna na pewno będzie chciał Cię poznać, zanim przejdzie do poważniejszych deklaracji i gestów. Jeśli zaczyna Waszą znajomość od nacisku na kontakt cielesny, to może oznaczać, że czuje do Ciebie wyłącznie pociąg fizyczny. Pamiętaj, że na początku, kiedy Wasz związek jeszcze raczkuje, wiele rzeczy możemy odczytywać pochopnie. Daj sobie czas i nie ulegaj naciskom otoczenia, że Twój wybranek zbyt długo zwleka z wyznaniem uczuć. Każdy mężczyzna ma inną wrażliwość — jedni po kilku godzinach całkowicie tracą dla kobiety głowę, a jeszcze inni potrzebują sporo czasu, zanim powiedzą wyczekane „Kocham Cię”. Faceci mają większy problem z mówieniem o uczuciach niż kobiety, więc tym bardziej powinnaś wziąć pod uwagę, że z jakiegoś powodu jeszcze nie wyznał Ci miłości

Czytaj także: „Przestańcie się oszukiwać, jeśli kochamy, walczymy”. List faceta do wszystkich kobiet

Po czym poznać, że nie jesteś mu obojętna? 

najczęściej odbywa się to za pomocą gestów i mowy ciała. Po czym poznać, że nie jesteś mu obojętna i zależy mu na tej znajomości?
fot. PeopleImages/iStock

Pierwszym sygnałem, który świadczy o tym, że go pociągasz i zależy mu na Waszej znajomości, jest fakt, że skupia na Tobie całą swoją uwagę i stale utrzymuje kontakt wzrokowy. Ten prosty gest znaczy czasami więcej niż tysiąc słów, dlatego warto na to zwrócić uwagę. Interesuje go każda najmniejsza rzecz, która Cię dotyczy, wypytuje o Twoje zainteresowania, hobby i plany na przyszłość? To może oznaczać, że jest zafascynowany i chce Cię bliżej poznać. Jeśli z czasem zaczyna szukać z Tobą kontaktu fizycznego i pojawiają się delikatne muśnięcia dłoni, uśmiechy oraz nieśmiałe objęcia to znak, że facet potrzebuje Twojej bliskości i z całą pewnością nie jesteś mu obojętna. 

Czytaj także: 14 sygnałów, że on chce do ciebie wrócić, ale nie ma odwagi powiedzieć tego wprost

Po czym poznać, że facet się angażuje?

Mężczyzna okazuje swoje zaangażowanie na kilka sposobów. Poniższe sygnały wskazują na to, że wskakujecie na wyższy poziom znajomości.

 • Poprawia Ci humor, kiedy masz gorszy nastrój.
 • Unika w Twojej obecności inwektyw.
 • Zwierza Ci się ze swoich tajemnic i obdarza zaufaniem.
 • Uważnie słucha, co masz mu do powiedzenia, utrzymując kontakt wzrokowy.
 • Wspiera Cię w trudnych chwilach.
 • Nie naciska, żebyście poszli razem do łóżka.
 • Stwarza między Wami atmosferę, w której czujesz się swobodnie i możesz być sobą.
 • Jest uczciwy wobec Ciebie, nie flirtuje z innymi kobietami. 
 • Dobrze wypowiada się na temat swojej rodziny, byłych dziewczyn oraz znajomych.
 • Pomaga, kiedy tego potrzebujesz.
 • Zmienia swoje plany dla Ciebie.

Czytaj także: 10 dowodów na to, że mu na tobie zależy. Jeśli tego nie widzisz… sama wiesz, co robić

Po czym poznać, że on się zakochał?

Od zauroczenia do zakochania jeden krok. Mężczyzna czeka na odpowiedni moment, żeby wyznać uczucia, i musi być całkowicie pewny, że Ty czujesz to samo. Dlatego możesz mieć czasami wrażenie, że długo odwleka ten moment. Po czym poznać, że on czuje coś więcej? Zakochany facet pragnie przedstawić Ci znajomych i rodzinę? To znaczy, że zaczyna angażować się w tę relację i myśli o Was poważnie. Mówi o Tobie w samych superlatywach i czuje się dumny, że jesteś mu bliska? W ten sposób chce pokazać, że wasze stosunki nie są jedynie przelotną znajomością, a Ty — całkowicie skradłaś mu serce. 

Porusza temat przyszłości

Wypytuje Cię, co planujesz w długi weekend i co chciałabyś robić za kilka lat, albo gdzie mieszkać? To znaczy, że facet ma wobec Ciebie poważne plany i myśli o Waszej wspólnej przyszłości.

Okazuje zazdrość

Nie podoba mu się, gdy wypisują do Ciebie inni faceci i próbuje odeprzeć ich zaloty w Twoim towarzystwie? Jest w Tobie zakochany po uszy! Mężczyźni na początku znajomości raczej ostrożnie okazują zazdrość, ale kiedy w ich sercu zaczyna kiełkować uczucie, pojawia się uczucie niepewności i włącza im się tryb „walki” o kobietę.