Związek

10 dowodów na to, że mu na tobie zależy. Jeśli tego nie widzisz… sama wiesz, co robić

Redakcja
Redakcja
22 lipca 2021
fot. yacobchuk/iStock
 

– Przejrzyjcie na oczy, kochane, bo czasem żal tego słuchać – powiedział mój mąż, kiedy na wieczornym winku dziewczynom zaczęły się rozplątywać języki i ruszyła fala narzekań na facetów. Początkowe złe i zbuntowane, w końcu siedziałyśmy z szeroko otwartymi oczami i słuchałyśmy… W końcu, kto nas tak dobrze uświadomi w „tych sprawach”, jak właśnie facet. Oczywiście to żart, ale przyznać musimy, że chyba trochę racji w tym jest…

Przede wszystkim, dla facetów to tzw. oczywista oczywistość: jeśli przychodzi do głowy, żeby zastanawiać się nad tym, czy on cię kocha, czy mu zależy, to w 99 proc. można przyjąć, że… nie kocha i mu nie zależy. Jeśli bowiem mu zależy i kocha, na pewno będzie to czuła całą sobą i nie będziesz musiała zadawać sobie ani jemu tego pytania.

Pomyślałybyście, że to takie proste? My też nie… Idźmy dalej!

 • Dlaczego on nie dzwoni? Bo może nie ma czasu, jak znajdzie choć chwilę na pewno wyśle chociaż gifa na Mesengerze.
 • Nie jest gotowy, żeby ze mną zamieszkać. Serio, po co zawracać sobie głowę kimś kto nie ma ochoty żyć z nami. Jak kocha, to chce razem mieszkać. Kropka.
 • On już się o mnie nie stara, nie zabiega, ciągle ma focha. Jeśli mówicie o swoich żalach, a on nic – to bierzcie nogi za pas. Jemu już nie zależy, nawet jeśli tkwi w relacji z wami.

„Naprawdę zrozumcie, może jesteśmy skryci, rzadziej dążymy do totalnej symbiozy, potrzebujemy wolności, niezależności, mamy za sobą popieprzone dzieciństwo, które wpływa na nasze postępowanie. Może. Ale jeśli nam zależy– walczymy z tym. I staramy się. Jeśli on nie stara się zanadto– kopnijcie go w tyłek. Nic dobrego z tego nie będzie. Nic tak nas nie denerwuje niż biegająca za nami kobieta, która obchodzi nas średnio” – mówi On.

Facet, który kocha:

 1. Interesuje się tobą, pyta, chce ci we wszystkim pomóc 
 2. Chce się z tobą dzielić tym, co ma
 3. Chce spędzać z tobą czas
 4. zawsze szuka w tobie zalet, wady bagatelizuje
 5.  Wychodzi z inicjatywą. „Wyjedźmy na weekend”, „Spotkajmy się”
 6. Broni cię przed innymi
 7. Nie zajmuje się ocenianiem ciebie
 8. Uwielbia seks z tobą
 9. Opiekuje się tobą. Albo przynajmniej próbuje
 10.  Jeśli przeżywacie kryzys, też dąży do tego, żeby go pokonać


Związek

Jak czerpać przyjemność z seksu w podeszłym wieku?

Klaudia Kierzkowska
Klaudia Kierzkowska
22 lipca 2021
 

Seks to ogromne przeżycie emocjonalne, z którego korzyści mogą czerpać nie tylko osoby młode i w sile wieku. Potrzeba intymności i bliskości jest ponadczasowa. Każdy potrzebuje czułości i namiętności. Całe szczęście, seksem możemy cieszyć się tak długo jak tylko chcemy. Choć zbliżenie w wieku 70. lat będzie różniło się od tego, jakiego doświadczyliśmy mając lat 40, to nie oznacza, że będzie gorsze.

Osoby starsze, często mają więcej pewności siebie i samoświadomości. Mają większe doświadczenie, także w seksie, relacjach i zbliżeniach. Jednak z wielu, często niewiadomych powodów, dorośli martwią się jak będzie wyglądał ich seks za 20 czy 30 lat. Starsze osoby niekiedy czują się zakłopotane z powodu swojego starzejącego się ciała i mniejszej „wydajności”. Jednak strachu i pewnego rodzaju bezradności można uniknąć. Jak tego dokonać?

Zaakceptuj to kim jesteś

Seks w podeszłym wieku nie będzie taki sam jak w młodości. Ale czy to coś złego? Tak naprawdę może być przyjemniejszy niż kiedykolwiek.

 • Czerp korzyści z doświadczenia. Niezależność i pewność siebie, które pojawiają się wraz z wiekiem, mogą być bardzo atrakcyjne dla współmałżonka lub potencjalnych partnerów. W swoim ciele, bez względu na wiek, możesz czuć się jak dwudziestolatka. Zdobyte doświadczenie seksualne jest czymś bardzo ekscytującym.
 • Patrz przed siebie. Postaraj się porzucić wszystkie oczekiwania dotyczące życia seksualnego. Nie rozmyślaj jak sprawy się mają. W młodości cieszyłaś się aktywnym życiem seksualnym? Nie ma powodu by teraz zwalniać tempo. Chyba, że tego chcesz.
 • Kochaj i doceniaj swoje starsze ja. To naturalne, że ciało zmienia się wraz z wiekiem. Grawitacja działa u każdej z nas. Wyglądasz i czujesz się inaczej niż wtedy, gdy byłaś młodsza. Zaakceptuj zmiany, będące naturalną koleją rzeczy. Pokochaj siebie taką jaką jesteś, noś głowę wysoko, a poczujesz się bardziej atrakcyjna dla mężczyzn. Pewność siebie jest seksowna i pociągająca.

Komunikuj się ze swoim partnerem

To jak wyglądamy i co czujemy, zmienia się wraz z upływem lat, jednak w starszym wieku, niezwykle ważne jest, by dzielić się z partnerem swoimi obawami, lękami i pragnieniami. Choć otwarte mówienie o seksie może nie być łatwe, to ułatwi zbliżenie i sprawi, że seks stanie się przyjemniejszy. Być może należysz do pokolenia, w którym seks był tematem tabu. Jednak dzielenie się swoimi potrzebami pozwoli wam obojgu bardziej cieszyć się ze współżycia.

Skoncentruj się na intymności i fizycznym dotyku

Dobre życie seksualne — w każdym wieku — to coś więcej niż tylko seks. To także intymność i dotyk…O ile trzydziestolatki często uprawiają seks w „biegu”, pośpiechu, na szybko, to starsze osoby mają czas, by w pełni poświęcić się przyjemności i intymności. Wykorzystaj to! Zacznij od romantycznej kolacji, albo smacznego śniadania. Nie wstydź się zbliżenia. Dotykaj swojego partnera i zachęcaj go do dotykania ciebie. Zrelaksujcie się. Kąpiel, masaż? Relaks zwiększa pewność siebie i pomaga w problemach z erekcją, jak i suchością pochwy. Pamiętaj, nie chodzi tylko o stosunek! Dotykanie, całowanie jest równie przyjemne i satysfakcjonujące.

Znajdź to, co Ci odpowiada

Starsze kobiety nie zawsze czują się komfortowo we wszystkich pozycjach seksualnych, co nie oznacza, że muszą zrezygnować ze zbliżenia, które sprawia im przyjemność. Kluczem do udanego życia seksualnego jest odkrycie, znalezienie tego, co teraz na ciebie działa. Seks może wymagać pewnej kreatywności. Wypróbujcie nowe pozycje seksualne. Nie wstydźcie się długiej gry wstępnej. Uprawiajcie seks o tej porze dnia, w której macie najwięcej energii. Może rano?

Uruchom zablokowany popęd seksualny

Wiele starszych osób rezygnuje z seksu. Blokuje się. Wstydzi. Krępuje. Warto odblokować wszystkie przeszkody. Uświadom sobie, że cellulit, siwe włosy czy więcej zmarszczek nie są powodem by rezygnować z takiej przyjemności. Często przejście na emeryturę zapala czerwone światło. Zmniejsza poczucie własnej wartości, podważa samoocenę. Zrozum, wiek nie sprawia, że stajesz się mniej atrakcyjna. Jesteś inna, ale równie wyjątkowa i piękna.

Inspiracja: https://www.helpguide.org/


Związek

Tkwisz w związku z emocjonalnym sadystą? 8 sygnałów, że tak właśnie jest

Redakcja
Redakcja
22 lipca 2021
fot. fizkes/iStock

Gdy zorientujesz się, że znajdujesz się w relacji z emocjonalnie sadystyczną osobą, musisz od razu położyć temu kres. Nie przedłużaj swojego cierpienia. Nie możesz pozwolić mu przejąć kontroli nad swoimi uczuciami i emocjami. Nie możesz pozwolić mu się dalej dręczyć. Jeśli zauważysz, że poniższe sygnały dotyczą twojego mężczyzny i twojego związku, uciekaj, ile sił w nogach.

W tym scenariuszu, to ty jesteś ofiarą, a on nie jest tak niewinny, jak mu się wydaje. Wykorzystuje twoją słabość i wrażliwość, bo rozumie, jak działają uczucia i emocje. I skorzysta z tej wiedzy, dręczy cię, by osiągnąć to, czego chce, najczęściej twoim kosztem. Związek z partnerem o takich sadystycznych skłonnościach to prawdziwa pułapka. A najgorsze jest to, że nawet nie zdajesz sobie sprawy, że on robi ci te straszne rzeczy celowo. W jego działaniach nie ma nic przypadkowego.

Jeśli uważasz, że w twoim związku występuje co najmniej jeden z tych elementów, poważnie zastanów się nad powodzeniem i przyszłością twojej relacji.

1. Mimo próśb, by zaczął cię szanować, nadal traktuje cię źle, a nawet coraz gorzej

On się nie zatrzyma. Jego nawyki i zachowania w stosunku do ciebie są czymś stałym, będzie chciał, byś nauczyła się z tym żyć, to daje mu satysfakcję. Jest szczęśliwy, kiedy zadaje emocjonalny ból. Czuje się wtedy silny, jest panem sytuacji. Agresywne, krzywdzące uwagi i komentarze są u niego na porządku dziennym.

2. Bezustannie sprawdza, jak łatwowierna jesteś, traktuje cię z wyższością

Będzie starał się stale przesuwać granice tego, jak daleko może się posunąć. Zrobi to, manipulując tobą i twoimi emocjami. Sprawi, że uwierzysz, że cię podziwia i docenia, tylko po to, by się przekonać, jak bardzo naiwna jesteś, jak mocno mu ufasz. To rodzaj jakiejś sadystycznej gry. W najmniej niespodziewanym momencie zada ci ból, zrobi coś nieoczekiwanego.

3. Ilekroć grozisz, że odejdziesz, udaje, że nad sobą pracuje

Kiedy czuje, że zaczyna cię tracić, że orientujesz się mechanizmach, którymi operuje, że masz zamiar uwolnić się z jego uścisku, zaciśnie go jeszcze mocniej, obiecując wszystko, czego tylko zażądasz. Będzie udawał, że nad sobą pracuje, że rozumie swoje błędy. A potem cały proces zacznie się od początku. To błędne koło.

4. Sprawia, że ​​czujesz, że nie zasługujesz na to, by z tobą był

Już on o to zadba. Rzuci kilka złośliwych uwag, najchętniej w towarzystwie. Odsunie się od ciebie, pokaże ci twoje wady. Poczujesz, że robi ci olbrzymią łaskę, że z tobą jest, że gdyby tylko chciał, natychmiast znalazłby kogoś lepszego. To jest jego pasywno-agresywny sposób pokazania ci, że ​​musisz się bardziej postarać, jeśli chcesz nadal z nim być.

5. Kiedy czegoś chce, jest niezwykle miły

A jednak, potrafi być czuły, miły, opiekuńczy, dobry. Możesz być jednak pewna, że jego zachowanie nigdy nie ma źródła w czystych intencjach. Zawsze jest jakiś ukryty motyw, coś, na czym mu zależy, kiedy zaczyna być dla ciebie prawdziwym partnerem. To jakiś tajny plan, który ukrywa przed tobą. Miej się na baczności.

6. Nie wiąże z tobą żadnych emocji

Tak naprawdę interesują go jedynie fizyczne przyjemności i korzyści, które może czerpać z waszego związku. Twoje uczucia, odczucia, lęki, niepokoje nie mają dla niego znaczenia. Nie pomoże ci, gdy będziesz przeżywać trudną emocjonalnie sytuację, nie okaże wsparcia, takiego, jakiego byś oczekiwała od swojego partnera.

7. Wysyła ci sprzeczne sygnały

W jednej minucie gra przywiązanie, oddanie i miłość. W następnej minucie staje się niezmiernie zimny i odległy. Nigdy nie poczujesz, że możesz z nim odnaleźć stabilność i konsekwencję. Zamiast tego odczuwasz niepewność, dziwny lęk i niepokój. Nigdy nie wiesz, czy będziesz mogła na niego liczyć. W ten sposób manipuluje twoim uczuciem.

8. Twój instynkt mówi ci, że coś jest nie tak

Naucz się ufać swoim samej sobie. Twoja podświadomość próbuje cię ostrzec, bo czasem dostrzega o wiele więcej niż ty. Po prostu naucz się zwracać uwagę na jakiś wewnętrzny głos, który podpowiada ci, że z nim nigdy nie będziesz cieszyć się dobrym związkiem.

 


Na podstawie: relrules.com


Zobacz także

„To ty jesteś samolubnym dupkiem, który zjawia się, kiedy mu wygodnie!”. Nie życzę ci niczego dobrego, bo niczego dobrego nie dostałam od ciebie

6 najbardziej toksycznych par. Te znaki zodiaku do siebie absolutnie nie pasują

„Co się dzieje, gdy mężatka spotyka tego drugiego?”. Z dziennika niewiernej