Go to content

10 dowodów na to, że mu na tobie zależy. Jeśli tego nie widzisz… sama wiesz, co robić

fot. yacobchuk/iStock

– Przejrzyjcie na oczy, kochane, bo czasem żal tego słuchać – powiedział mój mąż, kiedy na wieczornym winku dziewczynom zaczęły się rozplątywać języki i ruszyła fala narzekań na facetów. Początkowe złe i zbuntowane, w końcu siedziałyśmy z szeroko otwartymi oczami i słuchałyśmy… W końcu, kto nas tak dobrze uświadomi w „tych sprawach”, jak właśnie facet. Oczywiście to żart, ale przyznać musimy, że chyba trochę racji w tym jest…

Przede wszystkim, dla facetów to tzw. oczywista oczywistość: jeśli przychodzi do głowy, żeby zastanawiać się nad tym, czy on cię kocha, czy mu zależy, to w 99 proc. można przyjąć, że… nie kocha i mu nie zależy. Jeśli bowiem mu zależy i kocha, na pewno będzie to czuła całą sobą i nie będziesz musiała zadawać sobie ani jemu tego pytania.

Pomyślałybyście, że to takie proste? My też nie… Idźmy dalej!

 • Dlaczego on nie dzwoni? Bo może nie ma czasu, jak znajdzie choć chwilę na pewno wyśle chociaż gifa na Mesengerze.
 • Nie jest gotowy, żeby ze mną zamieszkać. Serio, po co zawracać sobie głowę kimś kto nie ma ochoty żyć z nami. Jak kocha, to chce razem mieszkać. Kropka.
 • On już się o mnie nie stara, nie zabiega, ciągle ma focha. Jeśli mówicie o swoich żalach, a on nic – to bierzcie nogi za pas. Jemu już nie zależy, nawet jeśli tkwi w relacji z wami.

„Naprawdę zrozumcie, może jesteśmy skryci, rzadziej dążymy do totalnej symbiozy, potrzebujemy wolności, niezależności, mamy za sobą popieprzone dzieciństwo, które wpływa na nasze postępowanie. Może. Ale jeśli nam zależy– walczymy z tym. I staramy się. Jeśli on nie stara się zanadto– kopnijcie go w tyłek. Nic dobrego z tego nie będzie. Nic tak nas nie denerwuje niż biegająca za nami kobieta, która obchodzi nas średnio” – mówi On.

Facet, który kocha:

 1. Interesuje się tobą, pyta, chce ci we wszystkim pomóc 
 2. Chce się z tobą dzielić tym, co ma
 3. Chce spędzać z tobą czas
 4. zawsze szuka w tobie zalet, wady bagatelizuje
 5.  Wychodzi z inicjatywą. „Wyjedźmy na weekend”, „Spotkajmy się”
 6. Broni cię przed innymi
 7. Nie zajmuje się ocenianiem ciebie
 8. Uwielbia seks z tobą
 9. Opiekuje się tobą. Albo przynajmniej próbuje
 10.  Jeśli przeżywacie kryzys, też dąży do tego, żeby go pokonać