Go to content

14 sygnałów, że on chce do ciebie wrócić, ale nie ma odwagi powiedzieć tego wprost

Rozstajemy się z różnych powodów i w różnych okolicznościach. Czasem dlatego, że nie możemy się dogadać lub jedno z nas znajdzie sobie kogoś innego. Czasem dlatego, że nasze drogi się rozchodzą lub przestaliśmy się kochać. Zdarza się, że siadamy przy stole i na spokojnie omawiamy warunki naszego rozstania, dzielimy się majątkiem i dopełniamy formalności. Częściej jednak rozstaniom towarzyszy płacz, gniew, złość i rozżalenie. A co, jeśli decyzja zapadła pochopnie? Co, jeśli daliśmy się ponieść emocjom i dopiero po czasie zrozumieliśmy swój błąd i chcemy wszystko odkręcić, ale nie mamy odwagi, żeby powiedzieć o tym wprost? Jakie sygnały wysyła mężczyzna, który chce wrócić, zacząć wszystko od nowa, albo przynajmniej jest mu cholernie źle z tym, co się stało? Czasem naprawdę nieoczywiste…

Wciąż jest wściekły

Chodzi o emocje. Dopóki są, wciąż jesteś dla niego istotna. Być może to wcale nie ty jesteś odpowiedzialna za wasze rozstanie, ale on już sam nie wie, co ma zrobić z tym, co czuje i musi przerzucić na kogoś odpowiedzialność. Gdybyś nic dla niego nie znaczyła i gdyby był zadowolony z tego, jak potoczyły się wasze losy, nie traciłby energii na to, żeby do ciebie wydzwaniać lub wysyłać gniewne SMS-y.

Szybko kogoś znalazł

Jak to mówią – klin klinem. Jeśli on szybko zaczął spotykać się z kobietą, którą dopiero co poznał, najwyraźniej desperacko próbuje o tobie zapomnieć. To dziecinne zagrywki i bardzo nie fair w stosunku do tamtej kobiety, ale cóż… Kto nadąży za facetami?

Szaleje na Facebooku

Wcześniej wrzucał posty sporadycznie? Rzadko pokazywał swoje życie osobiste, a teraz co chwilę chwali się, jak to świetnie się bawił? Tu koncert, tam piwko z kolegami, tu szalony wypad na cały weekend? Robi to wszystko na pokaz, żeby ci udowodnić, że wcale nie jest mu źle z powodu waszego rozstania. Ma nadzieję, że dotrą do ciebie te wszystkie informacje.

Unika wszystkiego i wszystkich

Siedzi w domu, nie goli się, nie spotyka ze znajomymi (czasem nawet nie pojawia się w pracy)? Najwyraźniej uświadomił sobie, że popełnił/popełniliście błąd i jest przytłoczony tym, co się stało.

Okazuje podejrzane zainteresowanie

Dopiero co się rozstaliście, a on regularnie dopytuje, jak się czujesz i jak sobie radzisz – dzwoni lub pisze? Najprawdopodobniej chce, żebyś i ty zapytała o to samo. Poza tym chce wykazać się troską i skłonić cię do rozmowy na temat waszego rozstania.

Jego znajomi cię szpiegują

Mogą to być też wasi wspólni znajomi, którzy donoszą mu (nie zawsze na jego prośbę, ale dopóki ich nie upomni, coś jest na rzeczy), co u ciebie słychać, jak sobie radzisz, czy tęsknisz. Jeżeli wasi znajomi zawsze wam kibicowali, siłą rzeczy będą starali się, żebyście znów byli razem.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/izusek

1/1 14 sygnałów, że on chce do ciebie wrócić, ale nie ma odwagi powiedzieć tego wprost

Jest zazdrosny

Widział cię gdzieś na mieście albo zobaczył jakieś zdjęcie. A może usłyszał, że kręci się wokół ciebie jakiś facet. Dopytuje, robi ci wyrzuty, ma pretensje. Wszystko to oznacza, że nie uporał się z waszym rozstaniem i wciąż jesteś dla niego ważna. Koniec jest wtedy, gdy pojawia się obojętność.

Odzywa się po pijaku

Alkohol ułatwia nam kontakty międzyludzkie. Jesteśmy bardziej otwarci i szczerzy. Mówimy to, co naprawdę myślimy. Jeżeli on wydzwania lub wypisuje do ciebie wiadomości po pijaku, coś jest na rzeczy. Nawet jeśli są to obelgi, najwyraźniej nie radzi sobie z uczuciami. Warto dokładnie przeanalizować, jak on się zachowuje po wypiciu.

Nie zrywa kontaktów

Po co on dzwoni do twojej matki, ojca lub brata? Po co utrzymuje z nimi kontakt? Być może po prostu ich lubi, ale… nie ma to większego sensu, bo nie pozwala się odciąć od tego, co było. Najprawdopodobniej nie chce wypaść z obiegu. Mając kontakt z twoją rodziną, pokazuje, że wciąż jest obecny w twoim życiu.

Wpadasz na niego „przypadkiem”

Jeżeli dobrze się znaliście, on doskonale wie, gdzie i o której godzinie będziesz. Jeśli faktycznie nie chciałby mieć z tobą nic wspólnego, unikałby tych miejsc jak ognia. On tymczasem notorycznie staje ci na drodze. Oczywiście „przypadkiem”, jak twierdzi…

Zmienia się

Pamiętasz, jak się wściekałaś, że ciągle chodzi w tym samym? Że rzadko się goli lub niezdrowo odżywia? Jak kto możliwe, że teraz nagle wszystko to zmienił? Bardzo możliwe, że chce ci udowodnić, że wziął sobie do serca wszystko to, o czym mówiłaś. Liczy, że dasz mu jeszcze jedną szansę.

Mówi o problemach

Najwyraźniej dobrze sobie przemyślał, dlaczego doszło do rozstania i chce z tobą o tym porozmawiać. Cóż, każdy ma prawo popełniać błędy. Najważniejsze, by się na nich uczyć.

Niewiele mówi o swoim życiu osobistym

Nie przechwala się, unika rozmów o randkowaniu. Nawet jeśli z kimś się spotyka, nie traktuje tego poważnie i nie chce cię ranić. Jeżeli zatrzyma takie informacje dla siebie, istnieje większe prawdopodobieństwo, że uda mu się cię odzyskać.

Spełnia TWOJE marzenia

Ileż to razy mówiłaś, że chciałabyś pojechać do Włoch? On właśnie tam był. Mówiłaś, że marzysz o wyjściu do opery? On właśnie tam poszedł. I jakoś się o tym dowiedziałaś. Przypadek?

Zauważyłaś któryś z tych sygnałów i w dodatku sama rozważałaś powrót do siebie? Zaproś faceta na rozmowę i jasno zapytaj, o co mu chodzi. Dość tych gierek.

Źródło: LovePanky