Go to content

10 zachowań, które ujawniają, że mężczyzna stracił zainteresowanie związkiem

zainteresowanie związkiem
fot. Goodboy Picture Company/iStock

Wielu z nas tam było: wszystko idzie świetnie, a nagle, pozornie znikąd, coś zaczyna się psuć. Chociaż nikt z nas nie planuje, aby nasz związek się nie powiódł, niestety, czasami tak się dzieje. A kiedy już tak się dzieje, możemy pójść jedną z dwóch dróg: albo pracować nad relacją, aby sprawdzić, czy przeszkoda jest czymś, co możemy pokonać, albo zdecydować się na rozstanie. Mając to na uwadze, nikt nie chce, aby jego partner stracił zainteresowanie związkiem. Jednak również tak się czasem dzieje. Jeśli zaczynasz odczuwać, że twój partner traci zainteresowanie związkiem, uważaj na poniższe znaki.

1. Nie inicjuje kontaktu

Jeśli jesteś tą, która zawsze dzwoni lub wysyła SMS-y, ale prawie nigdy nie otrzymujesz od niego SMS-a, chyba że wyśle go jako pierwszy, jest to zły znak. Lub, jeśli poświęca godziny na wysyłanie SMS-ów lub oddzwanianie do ciebie, gdy próbujesz się z nim skontaktować, i nie zadaje sobie trudu, aby powiedzieć, dlaczego, może to oznaczać, że stracił zainteresowanie.

2. Staje się niegrzeczny i defensywny

Jeśli zauważyłaś poważną zmianę nastawienia, pozornie znikąd, może to być sygnał ostrzegawczy. Człowiek, który był kiedyś słodki i zabawny, teraz staje się zirytowany, defensywny i zgryźliwy. Chociaż może to oznaczać, że jest po prostu zestresowany, może to również oznaczać, że traci zainteresowanie związkiem.

3. Wymyśla wymówki

Kiedy chcesz się z nim spotkać, zawsze ma coś lepszego do zrobienia. I chociaż ludzie bywają zajęci – jeśli ma wymówkę za każdym razem, gdy chcesz z nim porozmawiać lub spędzić z nim czas, może to oznaczać, że stracił zainteresowanie.

4. Kiedy jesteś z nim, wydaje się być gdzieś daleko

Często, nawet jeśli ktoś nie mówi, że stracił zainteresowanie związkiem, pokazuje to, stając się mniej obecnym. Ale jeśli czujesz się bardziej samotna w jego obecności niż pod jego nieobecność, twoja intuicja prawdopodobnie coś ci mówi.

5. Nie dyskutujecie już o przyszłości

Kiedyś uwielbiał żywo dyskutować o przyszłości, a teraz o niej nie wspomina. Zamiast tego wydaje się nie mieć zdania co do tego, dokąd zmierza wasz związek. Niestety, może to oznaczać, że nie widzi cię już w swojej przyszłości.

6. Nie podejmuje żadnego wysiłku

Ludzie znajdują czas dla tych, z którymi chcą być. Jeśli zawsze jesteś tą, która wkłada wysiłek, a związek stał się jednostronny, to nie jest dobry znak.

7. Zmienia się fizyczna intymność

Może się to zdarzyć na jeden z dwóch sposobów: albo intymność całkowicie spadnie, albo staje się jedynym, co scala związek. To zależy od charakteru związku i jego osobowości. Ale naprawdę ważne jest, aby zaufać swojej intuicji w tej sprawie.

8. Flirtuje z innymi kobietami

Nie obchodzi mnie, na jakim poziomie jest twój związek, jeśli mężczyzna ma być zainteresowany tobą, a ty zauważysz, że otwarcie flirtuje z innymi kobietami, jest to nie tylko brak szacunku, ale także oznaka, że nie jest już zainteresowany. Tak czy inaczej, powiedziałabym, że to ten znak, że nadszedł czas, aby porozmawiać.

9. Nie chce rozmawiać o związku

Po prostu odmawia rozmowy na ten temat. Nie chce deklaracji, a ty czujesz się niepewnie. Każdy związek, który sprawia, że wątpisz w to, na czym stoisz, prawdopodobnie w ogóle nie ma sensu.

10. Nie jest już czuły

Jeśli kiedyś był czuły, chciał się przytulać i całować, a nagle zawsze się od ciebie odsuwa, jest to zły znak. Chociaż może to oznaczać kilka rzeczy, jeśli jest powiązane z innymi wymienionymi tutaj znakami – prawdopodobnie stracił zainteresowanie związkiem.