Magia Związek

„Nie wiesz, co tracisz!” mówimy przy zerwaniach. Czego nie wie, porzucając akurat ciebie?

Magic Moments
Magic Moments
26 listopada 2021
fot. diane39/iStock
 

„Nie wiesz, co tracisz!” – to zdanie słyszymy w filmach, często też same wykrzykujemy je w kierunku osoby, która postanowiła nas opuścić. Najczęściej robimy to odruchowo i nieświadomie, nie zastanawiając się nad jego znaczeniem. A przecież to ma znaczenie. Nie wiesz, co tracisz – czyli nie pochyliłeś się nad tym związkiem, nade mną jako człowiekiem. Nie wiesz, co straciłeś, bo tego nie poznałeś. 

Co zatem stracił twój były, odchodząc od ciebie? Sprawdź, co mówi o tym twój znak zodiaku!

BARAN

Nie mógł poradzić sobie z twoją energią — jej ogrom i moc były raczej onieśmielające niż pocieszające. Nie pozwól nikomu sprawić, że poczujesz, że udawanie słabszej niż jesteś jest jedynym sposobem na znalezienie szczęścia.

Jak ćmę do światła, przyciągniesz tego, który będzie cię uwielbiał.

BYK

Nie poświęcał czasu na twoje zainteresowania, a tym samym zamykał się na tę wyjątkową stronę ciebie. Stronę pełną pasji, iskry i życia. Stronę, w której można się zgubić. Stronę, która powinna być zarezerwowana dla chętnych, by ją przyjąć.

BLIŹNIĘTA

Nie słuchał uczuć kryjących się za tym, co mu powiedziałaś, i brał twoje słowa tylko powierzchownie. Gdyby po prostu zatrzymał się i rozważył twój punkt widzenia choćby przez chwilę, zobaczyłby wszystko, co masz do zaoferowania. Świat jest Twój. Chroń go przed złodziejami i oszustami.

RAK

Był zbyt niedojrzały, jeśli chodzi o sprawy sercowe. Kiedy się otworzyłeś, jak powinno się robić w każdym zdrowym związku, zamarł. Twoja miłość nie jest potworna ani przerażająca tylko dlatego, że jedna osoba się jej bała. Twoja miłość jest pełna. Twoja miłość jest ważna.

LEW

Czuł się nieswojo z powodu uczucia, którym tak chętnie go obdarzałeś. Pamiętaj: nie ma nic złego w mówieniu głośno o swoich uczuciach. Gdyby ci zaufał, pokazałabyś mu, jak piękne jest życie, gdy u jego boku jest partnerka taka jak ty.

PANNA

Nigdy nie wymyślił, jak sprawić, abyś czuła się komfortowo. Nie zdawał sobie sprawy, że komunikacja jest kluczowa i polegał tylko na tobie, myślał, że będziesz działać za was dwoje. Nie zwracaj się ku komuś, kto daje z siebie nic. To nigdy nie jest warte swojej ceny.

WAGA

Był tak zaabsorbowany ideą ciebie, twojej osobowości, że nigdy tak naprawdę nie widział cię taką, jaka jesteś. A wyobrażenia zawsze i nieuchronnie nas zawiodą. Nie jesteś aktorką we własnym życiu – jesteś sztuką. Publiczność jest twoja. Wybierz je odpowiednio.

SKORPION

Jego cele nie pokrywały się z twoimi i nie chciał tego przyznać. Twoja natura jest darem, który nie każdy może rozpoznać lub docenić. Twoja osobista podróż nie powinna być przez nikogo wstrzymywana — zwłaszcza przez kogoś, kto zmierza do miejsca, w którym ty już byłaś.

STRZELEC

Był zazdrosny, widząc sposób, w jaki troszczyłaś się o innych – nie mógł poradzić sobie z tym, że nie był jedynym twoim oczkiem w głowie. Twoje ciepło nigdy nie powinno być regulowane przez ręce innej osoby. Nigdy nie myśl, że romantyczna miłość powinna być jedyną miłością w twoim życiu. Dziel się swoją radością tak swobodnie, jak chcesz.

KOZIOROŻEC

Nie miał cierpliwości, której wymaga celowe działanie. Z czasem i troską stajesz się niesamowitą kochanką w każdym tego słowa znaczeniu. Jeśli potencjalny partner potrzebuje natychmiast tego, co masz do zaoferowania, prawdopodobnie nie jest wart godzin, które spędzasz, próbując zbudować z nim fundamenty związku.

WODNIK

Nigdy nie traktował cię poważnie, postrzegając wasz związek jako wakacje, bez wysiłkowo, a nie coś, nad czym musi pracować i co powinien pielęgnować. Utrzymanie miłości nigdy nie powinno zależeć tylko od połowy pary. Każdy, kto naprawdę otworzy oczy na twoją elegancję, powinien to zobaczyć.

RYBY

Przyjął za pewnik twoją bezbronność i gotowość do przebaczenia. Ale ty nie jesteś czymś, po czym można przejść, a to, co ci zrobił, było nie do przyjęcia. Twoja miękka natura nie jest powodem do szyderstwa, to supermoc. Ominęło go życie z tobą. Życie, które byłoby pełne wsparcia i niezłomnej lojalności. Lepiej ci bez niego.


Magia Związek

Twoje najbrzydsze cechy charakteru. Zgadza się?

Magic Moments
Magic Moments
26 listopada 2021
fot. praetorianphoto/iStock
 

Pokaż, kotku, co masz w środku! Robimy, co możemy, żeby pokazywać się na zewnątrz z jak najlepszej strony. Ale nie ma cudów! Prawda w końcu wychodzi na jaw, szczególnie, jeśli spędzamy z kimś dużo czasu, znamy się długo itd. Nie można wiecznie udawać, nie da się grać. A zatem, jaka najpaskudniejsza cecha twojego charakteru? Zajrzyjmy w horoskop!

Baran

Barany to wieczne dzieci w sytuacjach, gdy sprawy nie idą po ich myśli. Nierzadko zdarza się, że wpadają w nieodpowiednie do wieku napady złości, gdy ktoś nie słucha. Takie zachowanie jest nie tylko dziecinne, ale też nieprzyjemne.

Byk

Dla kogoś, kto jest bardzo dumny z tego, że jest tak oszczędny i świetnie sobie radzi z pieniędzmi, Byk może być wielkim  materialistą. Fajnie jest doceniać ładne rzeczy i mieć wyrafinowany smak, ale nie jest fajnie się z tym obnosić. Bycie tak obsesyjnym na punkcie tego, jak rzeczy wyglądają, jak na ironię, sprawia, że ​​stają się… trochę brzydkie.

Bliźnięta

Bliźnięta są baaaardzo dwulicowe i raczej niegodne zaufania. To nie jest tak, że zawsze robią to celowo, ale ich umiejętność metamorfozy i nagłego bycia kimś zupełnie innym przeraża ludzi. Niekoniecznie jest to brzydka cecha, ale jest niepokojąca. Na pewno.

Rak

Znasz mem z płaczącą Kim Kardashian? Jeśli sprawdzisz w słowniku hasło Rak, to jest to dokładne zdjęcie, które byś zobaczył. Raki są właśnie wkurzającym beksami. I płaczą z byle powodu.

 

Lew

Lwy są egoistami. Jasne, to zależy od indywidualnego Lwa. Ale ostatecznie, Lwy wprost kochają, gdy mówi się, jak cudowne są. A kto by nie chciał tego słuchać? Ich najbrzydsza cecha ujawnia się, gdy ktoś nie poświęca im uwagi, której tak desperacko pragną. Nic nie zmienia zabawnej, uroczej osobowości Lwa szybciej niż bycie ignorowanym.

Panna

Panny mogą być tak osądzające, że aż balansują na granicy okrucieństwa. Ponieważ trzymają się bardzo wysokich standardów i oczekują, że wszyscy pójdą w ich ślady, mogą być całkowicie bezwzględne w naśmiewaniu się z innych. Jeśli jesteś w pobliżu Panny, istnieje 99,9% szans, że po cichu tobą gardzi.

Waga

Ogólnie rzecz biorąc, Wagi są dość łatwe do dogadania się. Są uczciwe i miłe. Ale mogą być totalnie gnuśne. Będą objadać się fast foodami i przesadzać z lenistwem. Waga to zdecydowanie ta osoba, która przechodzi przez fastfoodowe drive-thru o 2 w nocy.

Skorpion

Skorpiony są zimne jak lód. Będą cię przeżuwać i wypluwać bez mrugnięcia okiem.

Strzelec

Strzelce są totalnie aroganckie! Ich pewność siebie może szybko przekształcić się w czysty narcyzm i staje się nie do zniesienia. Nikt nie chce przebywać z kimś tak pochłoniętym sobą.

Koziorożec

Koziorożce mogą być snobami. Nie zwrócą uwagi na nic, co jest poniżej ich standardów.

Wodnik

Są totalnymi dziwakami. Ale nie w uroczy serialowy sposób. Są po prostu… odklejone od rzeczywistości.

Ryby

Ryby są często tak zajęte pływaniem we własnym wymarzonym, wyimaginowanym świecie, że całkowicie zapominają o prawdziwych planach, które poczyniły. Anulują spotkania na godzinę przed planowanym pojawieniem się. Albo, co gorsza, czasami nawet w ogóle nie odpowiadają.


Magia Związek

Cnotliwi kawalerowie dziś mogą wywróżyć sobie przyszłą żonę!

Magic Moments
Magic Moments
24 listopada 2021
fot. 9parusnikov/iStock

Katarzynki to odpowiednik andrzejek, różnica polega na tym, że w Katarzynki wróżą sobie panowie. Wszystko odbywa się w wigilię imienin Katarzyny, czyli w nocy z 24 na 25 listopada. Święta Katarzyna jest patronką cnotliwych kawalerów, którzy pragną poznać pannę i w przyszłości wejść w szczęśliwy związek małżeński. 

Końcówka listopada to tradycyjnie czas ostatnich przedadwentowych imprez towarzyskich. Wielu z nas świętuje wtedy bardzo popularne w Polsce imieniny Katarzyny i Andrzeja. Obie te okazje to również czas wróżb, dlatego bawią się wszyscy, nawet ci, którzy nie mają w najbliższym otoczeniu ani Andrzeja, ani Katarzyny.

W wigilię św. Katarzyny wróżą sobie kawalerowie, natomiast w przeddzień święta Andrzeja – 29 listopada – panny. Co ciekawe, o ile poszczególne przepowiednie różnią się między sobą, to wróżby mają jeden cel: powiedzieć jak wyglądać będzie całe nasze dalsze życie.

W wigilię św. Katarzyny dużą rolę odgrywały sny. Jeśli chłopcu przyśniła się biała kura, oznaczało to, że jego przyszła małżonka będzie panną. Czarny ptak symbolizował wdowę, zaś kwoka z kurczętami -wdowę z dziećmi. Sowa to nic innego, jak symbol mądrości potencjalnej żony, natomiast siwy koń zwiastował długie kawalerstwo. Inną ciekawą wróżbą, była ta z wykorzystaniem gałązki wiśni: jeśli po ścięciu jej 25 listopada i włożeniu do wody, zakwitła do Bożego Narodzenia, oznaczało to, że kawalerowi uda się „stanąć na ślubnym kobiercu z damą miłą sercu”. W celu przepowiedzenia imienia swojej wybranki, wieczorem wkładano karteczki z imionami pod poduszkę, które losowano zaraz po przebudzeniu. To właśnie z tego zwyczaju wywodzi się powiedzenie „na świętej Katarzyny są pod poduszką dziewczyny”.


Kawalerowie przed wszelkimi wróżbami zgodnie recytowali wierszyk ku pomyślności wróżb:

Hej! Kasiu, Katarzynko
Gdzie szukać cię dziewczynko
Wróżby o ciebie zapytam
Czekaj – wkrótce zawitam
Bawmy się więc w Katarzyny
Szukajcie chłopaki dziewczyny
Zapytać więc trzeba wróżby
A nuż potrzebne już drużby

W noc świętej Katarzyny pod poduszką są dziewczyny – to porzekadło towarzyszyło wkładaniu pod poduszkę dziewczęcych przedmiotów, części garderoby czy ptasiego pióra mających sprowadzić proroczy sen o przyszłej narzeczonej, bądź karteczek z pierwszymi literami imion lub całymi żeńskimi imionami, które zaraz po przebudzeniu miały być wylosowane. Towarzyszyć temu mógł wierszyk:

Wskaż proszę wróżbo wybrankę
Żonę i przyszłą kochankę
Wyciągam karteczki cztery
Są jej imienia litery

Wróżenie z kubków polegało na losowaniu ukrytych pod nimi przedmiotów symbolizujących ożenek (np. obrączka), przypływ majątku (np. monety), dobrą pracę (zboże), chwilowy zastój (pusty kubek). Losowaniu towarzyszyć może wierszyk:

Kasiu daj znać, co się będzie ze mną dziać.