Go to content

Nie chcesz o nim wiedzieć wszystkiego

Znacie taką sytuacje kiedy poznajecie potencjalnie swojego przyszłego partnera i chcecie o nim wiedzieć WSZYSTKO?  Co robi gdzie mieszka z kim się spotyka z kim był i dlaczego już nie jest? Zaczynacie szukać w internecie wśród znajomych na portalach społecznościowych i… w jego komórce?  W dzisiejszych czasach mamy łatwy dostęp do tego co było i do tego co jest. Pytanie tylko czy się to opłaca?

Instagram: profil pewnej O.  Ich zdjęcie ze spaceru lub wspólnego wieczoru…. Taki sam  jak Twój tydzień temu. Myślałaś że jesteś wyjątkowa, że tylko z Tobą spędza tak czas i nauczył się tego dla Ciebie. W jednej minucie cały Twój świat się wali a emocje wybuchają…

Facebook: Sprawdzasz znajomych, tych wspólnych i tych jego najbliższych. Zdjęcia które ma sprzed 2 lat znasz na pamięć a like’i jakie dostaje pod nowym zdjęciem są inwigilowane co najmniej 10 razy.

Google: Wpisujesz imię nazwisko. Wyskakuje Ci lista tego co robił, komentował i gdzie pracował.

Komórka: SMS nr. 1 do Pani E. –  On mówi Ci że widzi się w knajpie ze swoją przyjaciółką bo ma coś do obgadania. Jej pisze  : ” Idziemy coś zjeść? Chce się z Tobą zobaczyć” SMS nr.2 do Pani M : ” Pozdrowienia z Kielc” i wysyła jej to samo zdjęcie co Tobie z hotelowego pokoju.  SMS nr 3 do Pani E : Wysyła jej na dzień dobry zdjęcie które wysłałaś mu Ty. SMS nr 4 od Pani K : ” Tęsknię za tymi chwilami i wycieczkami do Wiednia.”  Przecież to Ty miałaś z nim jechać do Wiednia za dwa tygodnie….

Teraz zadaj sobie pytanie : Czy na pewno tego chciałaś? Czy to co przeczytałaś jest warte Twoich emocji? Czy potrafisz przeczytać te wiadomości  z dystansem? Czy zdjęcie które było dodane 30 tygodni temu ma jakiś sens dziś?

Jeśli chcemy coś znaleźć znajdziemy zawsze.  Wiemy więcej ale czy ta wiedza była nam potrzebna? Przecież każdy z nas ma jakąś przeszłość, ale dlaczego to tak boli?  Masz teraz dwa wyjścia : Zapominasz i robisz wszystko dalej tak jak potrafisz najlepiej. Nie zapominasz i reszta sama się już toczy….

Chcesz wiedzieć? Zastanów się nad tym dwa razy, bo nie wszystko co dla Ciebie jest flirtem z  przyjaciółką flirtem tak na prawdę jest. A cierpieć będziesz przede wszystkim tylko Ty….